Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nagyon különbözőek vagytok...

Ha nagyon különbözőek vagytok van esélyetek boldog párkapcsolatra?

Figyelt kérdés

Felfogásban, életcélokban teljesen különbözőek vagyunk. De mégis alapvető dolgokban megeggyezik a véleményünk.

-Ő társasági ember, Én inkább otthon ülős

-Ő önimádó, egoista Én is de nem annyira mint ő

-Ő önző, azt gondoltam én is de hozzá képest egyáltalán nem

-Én kapkodó Ő türelmes

-Ő anyagias Én annyira nem

-Ő meggondolatlan Én nagyon is megfontolt

-Ő spontán Én tervezgetős

-Neki pillanatnyi céljai, vágyai vannak amikért nem tesz semmit, Nekem hosszutávú céljaim amikért dolgozom

-Én előítéletes Ő visszahuzódó, megfigyelő

-Én realista Ő álmodozó (néha pedig fordítva)

-Ha én mondok valamit, akkor az ugy is van - Az ő szavában nem lehet hinni

-Véleményünk egyes helyzetekben általában megeggyezik


Mit gondoltok? Van esély arra, hogy egymáshoz csiszolódunk vagy jobb az elején abbahagyni?


2011. jún. 11. 23:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ez egyén (illetve kapcsolat)függő.

Én tudom magamról, hogy az én személyiségemtől homlok egyenest eltérő sráccal nem tudnék hosszú távon tervezni. Egyszerű oka van: világnézeti különbségek meg tudnak mérgezni egy kapcsolatot; ha hozzám hasonlóan őrült, ki tudok bontakozni mellette teljesen; sok dologban egyetérthetünk, ha mégis vita van, akkor két szerelmes egyenlő fél csatája zajlik, ami szerintem nagyon izgalmas.


"Dúlnak a csókos ütközetek...

...Egymás husába beletépünk

S lehullunk az őszi avaron."

2011. jún. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Sztem csak akkor van gond, ha a hosszú távú célok nem egyeznek. Mondok példát. Van egy barátnőm, 20 éves, a pasija 31. A barátnőm most egyetemista, úgy tervezik, hogy befejezi az egyetemet és utána házasság, gyerekek stb. Szal mondhatjuk, hogy 2-3 éven belül gyereket akar. A pasija viszont azt mondja erre nem áll készen, ő még nem akar megállapodni ennyire. Szeretik, imádják egymást, de kb 2-3 hétig tart mindig a boldogság, aztán megint kiütközik, hogy jó ez, jó ez, de a pasija nem akar még megállapodni, ő meg igen, ez így nem megy, szakítanak, aztán megint kibékülnek, mondván hogy de hát szeretik egymást és nem megy a dolog külön. Ezt kb másfél éve csinálják úgy 6 hetente szétmennek aztán egy hét múlva kibékülnek. Rossz nézni. Tudom hogy együtt boldogok jelenleg, de nem egyfelé tartanak, viszont képtelenek elengedni egymást.

Szóval ezzel azt akartam mondani, hogy ha ilyen szinten tartanak másfelé az nem működőképes hosszútávon. De ha csak arról van szó, hogy alapvetően más a természetük az még jó is lehet. Én pl agyalós, tervezgetős, mindent 200X átgondolós vagyok, ha egy ugyanilyen pasit fognék ki magamnak szerintem csak ráerősítenénk erre a dologra egymásnak és egyikünk se fejlődne. Viszont ha egy spontánabb, "vágjunk bele" típusú pasival kerülnék össze az még jó is lehet, mert gyorsabb döntésre ösztönözne engem, én meg őt egy kicsit meggondoltabbá tehetném, persze pozitív értelemben, de formálnánk egymást.

2011. jún. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

00:17 Pontosan így van, nagyon jól behatároltál minket!:)


Rövidtávú céljainkban egyikünknél sem szerepel a megállapodás, családtervezés.

Ő még "szórakozni", élni szeretne én pedig szakmai kiteljesedést, karriert.

2011. jún. 12. 00:32
 14/16 anonim ***** válasza:
Az mindegy, hogy miért nem akartok még családot, lényeg, hogy kb ugyanarra az időhatárra teszitek a dolgot. És nem az van, mint a példámban is, hogy az egyik x időn belül, a másik meg még akkor se.
2011. jún. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Minden nő azt gondolja, hogy majd megváltoztatja a férfit, és minden rendben lesz... Ha ennyire mást gondoltok az életről, kínszenvedés lesz az együttélés.
2011. jún. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Hát mi is nagyon különbözőek vagyunk. Nagyon vonzódtam hozzá, 2 éve együtt is élünk, de ezek az ellentétek nagyon kiéleződtek ennyi idő alatt. Szerintem nem fogja túlélni a kapcsolatunk, én nem vagyok boldog ugyan még próbálkozunk de szerintem ennek vége lesz. Olyan alapvető dolgokban különbözünk, hogy a hajam égnek áll, pedig az elején még tetszett is a dolog.
2011. jún. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!