Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha bejelentenét...

Mit szólnátok, ha bejelentenétek a férjeteknek, hogy babát vártok, és ő így reagálna?

Figyelt kérdés
2,5 éve élek házasságban, de már 5 éve együtt vagyunk és az utóbbi hónapokban átbeszéltük, hogy hogyan képzeljük el a jövőt, mikor szeretnénk gyereket. Azt mondta a férjem, hogy a gyerek úgyis akkor jön, amikor kell jönnie, tehát ezt nem szabad előre tervezgetni. Hát előbb jött a vártnál, de én addig nem akartam beleélni magamat, amíg nem mondja az orvos biztosra. 5 hetes terhes vagyok, ezt az orvos igazolta. Vettem egy babacipőt, édeset, csináltam vacsit, mire hajazön, hogy ne csak úgy jelentsem be a dolgot, hogx "Hé, mellesleg gyerekünk lesz", hanem emlékezzen rá évek múlva, hogyan történt. Hazajött, vártam még egy kicsit, míg leveszi az öltönyét, leültünk vacsizni, aztán a végén mondtam, hogy van még valami, aminek remélem, örülni fog. Odamentem, a kezébe adtam a kiscipőt, ő pedig elfehéredett, a teljes megdöbbenés ült ki az arcára és már-már a düh észlelhető hevességével szinte rámförmedt, hogy "EZT MOST KOMOLYAN MONDOD??" Majd semmit nem szólt, töltött magának italt és visszaült az asztalhoz. Én pedig néztem rá nagy szemekkel, hogy mi ez a reakció, nem tudtam, hogy ennyire sokkoló lesz a hír negatív értelemben. Majd azt mondta, hogy nincs semmi, együnk tovább. Nekem ez nagyon rosszul esett, elkezdtem sírni, aztán beültem az autóba és elmentem kisszellőztetni a fejemet. Ő meg csak annyit mondott, hogy jaj, ne csináld már. Ezt nem hisztiből csináltam, mindössze azt hittem, megnyílik alattam a föld, és inkább elmentem, nem bírtam volna ottmaradni. Mire hazamentem, már lefeküdt aludni, reggel pedig korán elment egy munkatársához, így nem beszéltünk. Ti mégis hogy reagáltatok volna ilyen helyzetben? Nem tudom, mit kéne ezen megbeszélnünk, készülök megmondani neki ezt a hírt, azon fáradozok, hogy meghitt legyen és akkor ilyen hangnemben beszél velem, meg az örömnek a legkisebb fokát sem mutatja. Még mindig összeszorul a gyomrom, ha a fejére gondolok.
2011. jún. 13. 09:53
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
94%

Egy ilyen hirre tobbfelekeppen lehet reagalni,szerintem sokkolta a dolog ezert reagalt ilyen bunkon,meglepodott szerintem fel sem fogta mi tortent.

adj neki egy kis idot meg megemesszti a dolgot.

mi 4evet vartunk a babara a ferjem megis sokkolva volt a hirtol szinte tudomast sem vett a dologrol,el kellet telnie egy par napnak mire rendesen felfogta.

2011. jún. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
91%
Ne aggódj, valószínűleg lejátszódott benne a következő 3-4 év, meg úgy egyáltalán, ő még nem készült fel a gyerekre. Aztán megnyugodott, elfogadta. Sokszor ilyen az első reakció. Hidd el, jó apa lesz, lesz pár hónapja, hogy megeméssze a dolgot, de ebben neked kell a segítségére lenned. Elhiszem, hogy rosszul esett, nekem is valószínűleg rosszul esett volna, ha a férjem így reagál, de megérteném végső soron. Az emberek különbözőek, ő még nem várta a gyermekáldást, nem volt rá felkészülve. Ettől még ha lehiggad, már a jó oldalát is látni fogja. Legalábbis az esetek többségében ez történik. Mit dolgozik egyébként? Nem elhet, hogy a jelenlegi életvitelébe nem fér még bele egy gyerek, és ezért reagált így? Bármi állhat a háttérben, tőled független dolgok, mindenképp fontos, hogy átbeszéljétek. Sajnos nem jól reagáltál te sem, ő sem, de kerítsetek időt arra, hogy őszintén beszéljetek egymással a félmeitekről, reményeitekről, gondolataitokról.
2011. jún. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
91%
A férfiakra jellemző reakció, hogy megijednek az új dolgoktól. Nem feltétlen "rossz" reakció, csak lehet, hogy emészteni kell kicsit. Majd ha a napokban sem változik a "reakciója", akkor van mitől félned.
2011. jún. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
30%

pfff ..



Biztos hogy minden rendben vana munkahelyén?

nincs hiteletek? Nem a levegőbe lógtok?

Én maximum akkor produkálnék ilyen reakciót DE azonnal elnézést is kérnék és azután örülnék mint majoma farkának!


Tuti, hogy nem csal téged valakivel?

Foglalkozása mi?

A családi életetek mennyire meghitt?

Szülőkkel nincs semiylen fentartás egyik oldalról sem?


Nekem ez az egész úgy jön át, hogy nem igazán tervezett ez a pasi olyan hosszú távra veled, de aztán ki tudja, az is lehet, hogy csak baromi szar napja volt bent, nameg alultáplált, stresszes, bár a józan eszét azért elővehetné ilyenkor is.

2011. jún. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon sajnálom, hogy így alakult.

Szerintem most várj néhány napot, hogy ő is átgondolja ezt a helyzetet. Persze ezt az első reagálást elfelejteni nem fogod tudni. De azért még nem adnám fel.

Néhány nap múlva megkérdezném tőle, hogy akkor most szerinted vetessük el?

És nagyon figyeld meg az arcát, a válasz hangsúlyát, mert lehet, hogy szavakban azt mondja, hogy ne, de a mozdulata stb. azért ennél többet fog mondani számodra.

Ha pedig igennel válaszol, akkor legalább tisztában leszel azzal, hogy ő hogyan áll hozzá a kérdéshez.

Ettől kezdve jogod van egyedül döntened, hogy mi lesz a babával (és mi legyen ővele!!!)

2011. jún. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
50%
Nem hinném, hogy bármi lejátszódott volna benne, ez nem emgy iylen gyorsan, én elbeszélgetnék vele, hogy mi az ábra, mert könnyen lehet, ha nem lenne a papír közöttetek, akkor már nem lenne melletted..
2011. jún. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
79%
Én elgondolkodnék a kapcsolaton.Ez egy olyan pontja volt az életednek, amire mindig emlékezni fogsz, és nem az öröm miatt, hanem a férjed furcsa reakciója miatt.Nem minden férfi egyforma, nem mindegyik tudja kimutatni az érzéseit, viszont a tied igen, csak nem azt mutatta amit vártál.5 éve vagytok együtt, nem ez volt a helyes viselkedés.De.Lehet, hogy valamitől tart.Milyen az anyagi helyzetetek,Stabil?Van lakás, ház, munkahely, egzisztencia?Tudom, ha mindenki arra várna...De egy férfinek ezek fontosak, és ha nincsen meg, akkor még Ő is megijedhet.
2011. jún. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
78%

Nemsokára szeretnék gyereket, elvileg 1-2 év múlva, de olyan nagy baj akkor sincs, ha hamarabb összejön.

Viszont, amikor késett egy hetet a mensesem, olyan pánikban voltam, mint még soha. Lepörgött előttem a következő 20 év, a kakis pelenkák, ennyi a szabadságnak... Néhány nap múlva kezdtem jó értelemben felfogni, hogy most mi lesz.

A sors fintora, hogy amikor sokadik negatív tesz után elmentem orvoshoz, kiderült, hogy csak szabadságra ment a soron következő petefészkem, szó sincs terhességről. A doki mondta, hogy nyugi, néha előfordul, hogy elbambul az egyik petefészek, ha a következő se jön meg, akkor gyógyszerrel besegítünk, de ennyi működési hiba belefér.

Rá két napra megjött.


De ahogy írtam, nőként, abban a tudatban, hogy terhes vagyok, iszonyúan beparáztam. De egy barátnőmet is tudnám említeni, aki hasonlóan járt (pedig ott évek óta gyúrnak babára). Amikor késett (ő se volt terhes), nagyon pánikba esett, hogy jéééézusom, most már ténylegesen itt van....

Őt annyira sokkolta, hogy életében először most kezdett el fogamzásgátlót szedni és néhány évvel elhalasztották a babát.

2011. jún. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
78%

ilyenek a férfiak ne aggódj..

túl korai volt neki hogy apa lesz hamarosan.

attól is függ hány évesek vagytok

pl: mi 9 éve ismerjük egymást ebből 5 éve vagyunk házasok és 1 éves múlt a lányunk 25 évesek vagyunk amúgy.


nem mondom hogy apatipus meg hogy annyira boldog volt hogy apa lesz amikor mondtam neki bár a lányunk babaprojektként indult szerintem beijedt hogy elsőre sikerült a kisasszony :)

eleinte neki se tetszett sőt...

aztán amikor elkezdett nőni a hasam egyre jobban érdekelte a dolog

főleg amikor ultrahangon látta a lányát mozgolódni nagyon büszke volt és még könnyezett is

szóval ne félj hogy most így reagált később ő is belejön majd az apaságba csak még idő kell neki hogy megeméssze a dolgot!

a férfiak ilyenek : baba? állandó éjszakázás kakis pellus ordítás pénzkiadás stb stb..

pedig nem is olyan nagy dolog !

mostmár én is tudom hiszen én is kezdő voltam mikor megszületett a lányom mostanra belejöttünk

persze néha ideges amikor sír és jön a foga de hát ez van

az tuti hogy egyenlőre kistesó nálunk se lesz


bár nem tudom miért vergődik az urad hiszen

akkor miért nem védekezett ha nem akart apuka lenni? !

ez itt a kérdés pláne ha azt mondta


gyerek úgyis akkor jön, amikor kell jönnie,

hát akkor most jött és próbáljon apaként és férfiként helyt állni- e hírtelen bejelentés miatt!


majd amikor a kezében tartja a gyönyörű fiát/lányát

elfelejti ezt a kis incidenst :)

én már csak tudom !

minden jót !

14 hós kislány anyukája

2011. jún. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
52%
10 : 05 ös jó nagy baromságot írtál.
2011. jún. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!