Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondanátok a férjeteknek,...

Elmondanátok a férjeteknek, hogy gyerekkorodban megerőszakoltak ezek után?

Figyelt kérdés
5 éve vagyok férjnél. Férjem tudja, hogy van egy titkom, de meg nem szántam rá magam, hogy elmondjam. 4-5 éves koromban megerőszakoltak. Nagy traumaként éltem meg, egész általános iskola végéig rémálmaim voltak ezzel kapcsolatban. Soha senkinek nem mondtam el. Egyszer megpróbáltam az akkori barátomnak elmondani, de elviccelte, ezert úgy döntöttem, hogy inkább magamban tartom. Férjemet egyszer próbáltam rávezetni. Azt mondtam neki, hogy gyerekkoromban sok szatírral találkoztam (ami igaz is). Erre azt felelte, hogy nehogy mar én is azoknak a táborához csatlakozzak, akik mindent kitalálnak csak azért, hogy érdekessé tegyek magukat. Itt megint meggondoltam magam. Változtatna az valamin, ha esetleg tudná?
2011. jún. 23. 19:36
1 2 3
 1/26 TOMAtm ***** válasza:
44%
szerintem ezt ne mond el neki.tenni úgysem tud vele semmit,azért h emiatt ő is kellemetlenül érezze magát vagy másképp nézzen rád szerintem semmi szükség.
2011. jún. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
Mondd el. Ő már a férjed és így egyben a lelki társad is... Ha úgy érzed nyugodtan mondd el neki ha neked így könnyebb, és nem akarod egy életen át magadban folytani.
2011. jún. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%
szerintem mondd el neki, csak közelebb hozna titeket. Ha jol gondolom ez a trauma tett téged azzá, aki vagy, és erről szerintem tudnia kell.
2011. jún. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 napietus ***** válasza:
57%
szerintem ne mondd el, segíteni nem tud, és ez a szörnyű eset még a házasságodra is rossz hatással lehet. inkább testvérednek vagy nagyon jó barátnődnek mondd el, ne neki!
2011. jún. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem változtatna "valamin".Én elmondanm a helyedben,de előtte mond hogy ne kiatláció,megtörtént dolog.

Egy eset velem és barátnőmmel.:x városban sétáltunk és láttunk egy fickót,normálisnak nézett ki és helyes is volt.Na midegy 1 idő után követni kezdett minket aztán én lefordultam a kolimhoz,addíg a barátnőm megnézte a buszt hogy mikor indul,eközben a bartnőmet majdnem megerőszakolta,1nagy balta közben a srác szatyrában volt(átlátszó volt a szatyor)a barátnőm meg tudott menekülni előle,pot szerencséje volt már kb 1percre volt a kolink.Figyelj ezt senki nem hitte el nekünk....azt modták hogy ilyen em történhettett vele/velünk...kinevettek szó szerint.

24/L

2011. jún. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is mond el, egy házasságban szerintem alap dolog, hogy tudjon minden a másik fél.
2011. jún. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%

2. válaszoló: Attól, hogy a férje, még nem biztos, hogy a lelki társa is...

Nem véletlenül válnak el sokan.


Nekem is fájna ez a reakció.

Van egy szintén nagy titkom amit elmondtam a férjemnek, de nem igazán tudott mit kezdeni az információval, így azóta nem beszélek róla.

Nem tehet róla, egyszerűen olyan a dolog, hogy nem tudja beleélni magát a szituációba.

Megértő volt persze, de segíteni sajnos nem tudott, mert nem olyan a dolog, nekem mégis jó volt elmondani, hogy tudjon róla.


Azt neked kell érezned, szükséges-e elmondanod a fiatalkori traumád.

Pl. ha van esetleg gond a szexuális életetekben emiatt az élmény miatt.

Vagy ha egyszerűen csak szeretnéd, hogy tudjon róla.


Mikor volt ez a beszólása még nem tudta miről van szó, lehet, nem is gondolt bele mennyire bántó ez neked.

Te ismered a férjed, te tudahtod legjobban, teljesen őszinte lehetsz-e vele.

2011. jún. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
71%
Légy őszinte, ha jóban vagytok.
2011. jún. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
47%

nem mondanám el. ismertem egy olyan nők akit megerőszakoltak többen gyermek korában, majd a jegyesének évek múlva elmondta, a fickó elhagyta ez miatt a csaj meg felakasztotta magát.

nem biztos, hogy jobban összekovácsolódnátok,lehet hogy tönkre menne a házasságotok.

2011. jún. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:
23%

Szerintem ne mond el, mert lehet hogy másszemmel nézne rád ( ezt nem úgy értem hogy piszkosnak tekintene téged hanem úgy hogy sajálna emiatt ) és ez észrevehető lenne a tettein is... máshogykezelne... zavarba lene ha valami ilyesmi témárol lenne...


de a te férjed te ismered hogy VAJON, hogy reagálná le ezt a dolgot...

2011. jún. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!