Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19-21 évesek! Ti is féltek a...

19-21 évesek! Ti is féltek a jövőtől?

Figyelt kérdés
Sziasztok, én egy 20 éves lány vagyok. Már régóta foglalkoztat ez a kérdés, hogy mi lesz velem ha "nagy" leszek...hogyan leszek önálló, stb. Suliba járok a szüleimmel élek, talán szeptembertől lesz munka ha minden igaz. Nyilván jó lenne egy saját lakás, autó stb. De mégis mennyi idő mire ezekre összegyűjtöm a pénzt? Bele is őszülök... Az unokatestvérem szintén ennyi idős, de neki már megvan mindene!! És annyira irigylem érte:S Jó...neki megvették az igaz, de akkor is...neki már "csak" élnie kell. Vagy először minden fiatal albiban kezdte? De ha albiba költözök hogyan tudok saját lakásra gyűjteni? És törvényszerű, hogy mindenki hatalmas kölcsönnel kezd neki a nagybetűs életnek?? Nem szeretnék még évekig anyuék nyakán élni, nem azért mert rossz lenne, de úgy érzem soha nem tudok a saját lábamra állni:S Szeretnék saját háztartást vezetni, főzni, mosni, takarítani:) Jó tudom, egy idő után már utálni fogom ;) De értitek mire gondolok. Az idősebbek hogyan emlékeznek vissza a kezdetekre, vagy aki most ennyi idős, ő hogy gondolja ezt? Köszi a válaszokat.
2011. jún. 13. 18:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 vagyok és én is félek a jövőtől. Először is attól, hogy lesz-e pénzünk arra, hogy egyetemre járhassak, vagy elkallódok majd a nagyvilágban:/
2011. jún. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%
ha befejezed a tanulást és el fogsz tudni helyezkedni egy jó munkahelyen,akkor kezdheted gyüjteni a pénzt.Közben majd megismerkedsz lehet a nagy ő-vel,akkor már ketten gyüjthetitek.Sokan a semmiböl kezdték,és ha ügyes vagy,30 éves korodra meg is lessz mindened.
2011. jún. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker.. Ez az én kérdésem volt, hátha segít.
2011. jún. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Régebben más világ volt. Én 21 éves vagyok és nem értem el semmit, és ha kijárom az iskolát, valószínűleg adóssággal fogom kezdeni...félni nem félek, már 1-2 éve féltem eleget, már leszarom.
2011. jún. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan vagyok vele, félek hogy mi lesz. Elképzeléseim már vannak, munkahelyet illetően, meg hogy hol szeretnék élni, de azokat meg is kéne valósítani.

Bár nekem ez az egész csak most jött, ho megpillantottam a fényt az alagút végén, kezdem sejteni h mikor végzek a sulival...(0,5-1 év)

2011. jún. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: Kitűzöd a célod, és azon dolgozol, hogy elérd!
2011. jún. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
64%

23 éves vagyok, szüleimtől 1 éve külön lakom a párommal és hamarosan megszületik a baba.

20 évesen kezdtem el dolgozni, otthon laktam de nem tudtam spórolni, azt hittem, hogy otthon fogok megöregedni. Szerencsére jött a nagy ő neki már ekkor volt saját háza és pár hónap elteltével ide költöztem. Nekem így könnyű volt.

Amíg tudsz maradj otthon és próbálj meg minél többet félre rakni, mert nagyon nehéz megélni. HA lehet nem vegyél hitelre autót, mert gyors bele lehet bukni. Nyiss valami lakástakarékosságit és ha szerencséd van 5 év múlva lesz egy hitel nélküli saját lakásod.

2011. jún. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
80%

18:20


Hehe, neked is addig lesz tető a fejed felett, amíg a párod MEGENGEDI hogy ott lakj.

2011. jún. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
85%
Szeptember óta kollégista vagyok - már, ha kollégiumnak lehet nevezni 2 ötszintes, szintenként 4 lakásból álló, egyetemistákkal telezsúfolt épületet, amiben akkor van rend, ha kitakarítunk magunknak -, és eltartom magam, bár adóssággal fogom kezdeni, ha elvégeztem a szakom, remélhetőleg akkor is lesz annyira keresett, és fizet annyira jól, hogy ki tudjam fizetni. Hogy félek-e a jövőtől? Talán igen, de csak a közelebbitől. Még mindig nem biztos, lesz-e itt helyem jövőre is, mert elrontottam az első félévet, emiatt még mindig a kollégiumi felvételi fellebbezését várom (ehhez képest most négyes átlagom van, ami a szakomon egyáltalán nem rossz), albérletre biztos, hogy nem jutna, így, ha nem kerülnék vissza, haza kellene költöznöm, amit nem akarok, szívesebben laknék a híd alatt...
2011. jún. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
72%
én 18 vagyok,jövőre érettségizek és a pályaválasztással vagyok nagy dilemmában,mivel nincs pénz fősulira OKJ-s képzésből meg annyi van...csak elhelyezkedni nem lehet:S
2011. jún. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!