Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19-21 évesek! Ti is féltek a...

19-21 évesek! Ti is féltek a jövőtől?

Figyelt kérdés
Sziasztok, én egy 20 éves lány vagyok. Már régóta foglalkoztat ez a kérdés, hogy mi lesz velem ha "nagy" leszek...hogyan leszek önálló, stb. Suliba járok a szüleimmel élek, talán szeptembertől lesz munka ha minden igaz. Nyilván jó lenne egy saját lakás, autó stb. De mégis mennyi idő mire ezekre összegyűjtöm a pénzt? Bele is őszülök... Az unokatestvérem szintén ennyi idős, de neki már megvan mindene!! És annyira irigylem érte:S Jó...neki megvették az igaz, de akkor is...neki már "csak" élnie kell. Vagy először minden fiatal albiban kezdte? De ha albiba költözök hogyan tudok saját lakásra gyűjteni? És törvényszerű, hogy mindenki hatalmas kölcsönnel kezd neki a nagybetűs életnek?? Nem szeretnék még évekig anyuék nyakán élni, nem azért mert rossz lenne, de úgy érzem soha nem tudok a saját lábamra állni:S Szeretnék saját háztartást vezetni, főzni, mosni, takarítani:) Jó tudom, egy idő után már utálni fogom ;) De értitek mire gondolok. Az idősebbek hogyan emlékeznek vissza a kezdetekre, vagy aki most ennyi idős, ő hogy gondolja ezt? Köszi a válaszokat.
2011. jún. 13. 18:05
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
46%

Nézd ez nem csak a Te érdemes hanem szüleidé is, ha olyanok lennének mint az enyémek h 2 gyereknek tesznek félre, bár hugomnak nem kell saját lakás mert Ő sráchoz fog költözni.

Szóval nekem kell csak ha úgy nézzük, én nem félek semmitől mert most leszek 19 jöv. hónapban és már van legalább 4m ft-om takarékban, itthon nem tudom még mennyi de ezt beosztom és nem kell félni semmitől.


A magamfajtáknak könnyű életük lesz, a szülőknek köszönhetően.

Viszont akit 19 évesen kivágnak a házból h menjen dolgozni, annak nem lennék a helyében


Én ezekre nem is gondolok kedves kérdező mert jön minden magától, kicsit a gondolattól ijedtél meg de nem hírtelen fog a nyakadba esni a sok teher.


Nekem nem kell kocsi, van motor amikor költözök majd az viszem magammal meg persze a mostani dolgaimat, amik szintén anyuék pénzéből van, de nekik minek a TV-m Számítógépem, sorolhatnám

18/F

2011. jún. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Én nem félek. Keményen dolgozok én is, a barátom is, és csak annyi hitelt veszünk majd fel, amennyi feltétlen szükséges. Nem félek az élettől, mert tudom, hogy nehéz lesz, de a szüleimnek is nehéz volt, a nagyszüleimnek is nehéz volt, mégis túlélték, és boldog emberek. Nem álmodozom nagy házról és audiról, csak egy egyszerű családi házról, és idővel egy autóról, és ezt el is fogjuk érni a párommal. Jelenleg albérletben lakunk, de már most spórolunk havi kb. 50 ezer Ft-ot, pedig én még tanulok. Szerintem hülyeség félni a jövőtől. Én inkább a lehetőségeket látom (munka, új ismerősök, barátok, építkezés, baba, gyerekek felcseperedése, boldog 50-es évek, amikor már nagyok a gyerekek, békés nyugdíjas kor stb...).
2011. jún. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Én 25 vagyok, az úgynevezett "jövőben" próbálok élni. Félrészben örökölt házban lakunk a semmittevő szintén nagykorú testvéremmel, és a párommal, állandóak a problémák, a párom és én éjjel-nappal dolgozva ketten keresünk meg 150000-et, a tesóm tanul, árvaságival meg ösztöndíjjal és családival röhögve megkap ennyit, hitelt önálló ingatlanra felvenni nem tudunk, de mindent megteszünk, amit lehet...


Kitartás, minden meglesz egyszer.

2011. jún. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
75%

Én is félek! Pont ma beszéltük barátommal, hogy hogyan lesz? Hiába dolgozik, az elmegy albérletre és haza útra, a szülei csak annyit adnak neki, hogy kiegészítik a fizetését, hogy fussa az albira, kajára, bérletre, így nem tud félretenni. Több tesója van, nekik is adniuk kell. Én kapok ösztöndíjat, apukám elvesztette az állását, nagyon spórolok, szerencsém van, hogy kapok egy hónapra 30 ezret, abból fizetem magamnak a bérletet meg ami kell, és számolgattam, hogy mikre végzek lenne egy kis pénzem, de akkor munka még sehol a mai világban jól meg kell választani mit tanul az ember :S Hát vszínű én nem döntöttem túl jól,mert kellene talpraesettség és nagy önállóság ami nekem nehéz. :S

Unokatesóm végig dolgozott 10 évet, a szüleinél lakott, aztán kifogott egy jól kereső férjet, aki szintén sokat dolgozott előtte meg jól keresett így tudtak építkezni 30 évesen hitel nélkül,de most megszűnt mindkettejük munkahelye. A feleség gyest kap az apa kapott másik munkát, szóval nem halnak éhen, de bevallották, hogy nehéz így is.

És most hogy mire szerez egy egyetemi végzettséget lesz vagy 24-25 éves, és akkor munkát keresni,meg gyűjteni.... áhhh. Régen könnyebb volt. nem volt ilyen magas a hitelek kamatai, volt munka, ha kirúgtak vhol vártak a másik helyen, a szülők segítettek, mert tudtak. De most??

De fel a fejjel, ha ezen gondolkozunk akkor csak magunkat tesszük tönkre. Van még idő, hogy kialakuljon a helyzet, gondolkozzunk pozitívan! :)

2011. jún. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Ja persze barátomnak még hitele is van amit "sikeresen" berakott egy olyan befektetésbe, amiből ha kiveszi, még neki kell ráfizetni, aki ajánlotta cég az meg már sehol sincs... :S Még jól át is vágják az embert, nehogy már boldoguljon.

De fel a fejjel, majd kialakul:) utolsó voltam.

2011. jún. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Ez a válasz 54%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:23


Rosszindulat ömlik belőled, mi nem fogunk szét menni.

2011. jún. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
75%
Én 23 éves vagyok és nagyon félek. Jövőre végzem el a mesterit, hiába van már diplomám, sehol nem találok munkát. Valószínűleg pincerkedni fogok, vagy jobb esetben eladó leszek valahol, mert valamiből meg kell élni. De elég gáz, hogy 5 évet tanultam a semmiért. Ha nem mentem volna egyetemre már jobb helyzetben lennék, 5 év alatt biztos gyüjtottem volna annyi pénzt amiből el tudok indulni. Így meg itt állok, se munkám, se pénzem, se lehetőségem és már azt se tudom mit akarok kezdeni magammal. Elég ijesztő...
2011. jún. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

18:50


Híres utolsó mondatok:) Persze:) Úgy legyen;)

2011. jún. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:59


azért mert valakinek nem jött össze és elváltak, az nem azt jelenti, hogy mindenki elválik.

2011. jún. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Rettegek a jövőtől. 21 éves vagyok, nem vettek fel kétszer az egyetemre (plusz évvesztes vagyok) közben elvégeztem egy OKJ-s képzést, amivel nem fogok tudni elhelyezkedni, és felvételiztem idén is. A szüleimmel lakok, és nem kapok állást. Párkapcsolatom nincs.


Rettegek a jövőtől.

2011. jún. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!