Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen növényt ültessek...

Milyen növényt ültessek Anyukám sírjára?

Figyelt kérdés
A sírkőn van egy kis rész ahova lehet virágokat ültetni. Valami nem túl szemet szúró növénye gondoltam, ugyanis ültettem már oda szegfűt (pár száz forintosat), amit másnapra úgy ahogy van elloptak! :(
2011. jún. 14. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
November közepén-végén (a téli fagy beállta előtt) gyökeres rózsát ültetettünk a nővérem sírjára. Tavaszra megerősödött és nagyon szép.
2011. jún. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


porcsinka


ha egy részét el is lopják,napok alatt ujranő,ha elpereg a magja,akkor minden éven virit,igénytelen növény


magot tudsz venni,2-3 hét alatt kinő,sokáig virit

2011. jún. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A porcsinka nagyon jo ötlet,es sok szinben is viragzik,igenytelen növeny.
2011. jún. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagyszüleim sírján is gyökeres rózsa van. A szépségéhez képest igénytelen, elég nagy ritkán viszavágni, esetleg tetvetleniteni.
2011. jún. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

csak hogy ellopnák azt is ha a szegfűt ellopják


ezért kell olyanban gondolkodni,ami futó növény,és visszanő ha leszedik


gyönyörű a rózsa,mi is ültetünk a sírokra,és még sorolhatnám mi szépeket,de ha olyan a környék,ellopják:(

száradna le a keze aki ilyet tesz

2011. jún. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem viszik el a gyökerest, max levágnak belőle, épp ezért jó.

Az már rongálás lenne, ilyen alapon bármit elvihetnének.

2011. jún. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Először azt akartam írni, hogy árvácskát. Mifelénk azt szokás és nagyon szép kis virág. De hogy ha ennyire lopják a virágokat, akkor én is a porcsinkára szavaznék, talán azt nem szedik ki gyökerestől. :(
2011. jún. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok!

Ha a gyökeres rózsát novemberben ülteted, rájön a téli hó, addig ott megköt, utána már nem tudják gyökerestől ellopni. Mi is azért csináltuk így, hogy nem tavasszal ültettük.

2011. jún. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én a kedvenc virágai/növényei közül választanék.

Mi pl. nagyon nem szerettük a bőrvirágot, de a nagymamámnak az volt a kedvence, ezért ültettünk a sírjához.

2011. jún. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ötleteket.

Erre a viráglopásra nem tudok mit mondani...szomorú, hogy léteznek ilyen gerinctelen emberek. :(

Mikor kimentem Anyukámhoz és csak egy nagy lyukat láttam a földben, komolyan elsírtam magam. Annyira rosszul esett.

Már csak az érdekel, hogy ilyenkor az ellopott virággal mit csinálnak? Képesek elültetni a szeretteik sírjára? Vagy netán eladják? Kb. 300 Ft-ot "nyert" vele. Megérte ez?

Na mindegy...kár ezen rágódni! :((

2011. jún. 14. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!