Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyit ültessek, hogy elegend...

Mennyit ültessek, hogy elegendő legyen kettőnknek?

Figyelt kérdés

Kezdő kertész vagyok, de elhatározásom, hogy jövőre ültetek sokféle zöldséget. Az érdekelne, hogy mennyit ültessek egyes növényekből, ha azt szeretném, hogy egész évben ellásson minket ( férjem és engem) zöldséggel? Tehát, tudjunk belőle sűrűn fogyasztani frissen, de télire is tudjak belőle eltenni, pl fagyasztva, vagy befőttes üvegben.

Pl. Hány tő paradicsom, paprika? Karalábé, brokkoli, bab, borsó, káposzta, karfiol, sárgarépa, fehérrépa, zeller, cukkini, patiszon, esetleg egy kis uborka (kovi ubinak)és némi tépősaláta.

Ezeket szeretném ültetni, de fogalmam sincs, hogy mennyit ültessek, hogy bőven elegendő legyen, de ne is kelljen kidobnunk rengeteg zöldséget, mert ránkrohad.

:) Köszönöm szépen, hogy segítetek!


2011. aug. 31. 11:48
 1/5 hell-ikon ***** válasza:
100%

Ez leginkább a helyetektől függ és, hogy mennyire vagytok nagy zöldség fogyasztók illetve milyen fajtákat használsz majd az adott zöldségekből. Konkrétat enélkül nehéz mondani.


Mi (3-an vagyunk) paradicsomból és paprikából évente olyan 12-15 tővel szoktunk számolni, uborkából (fürtös) olyan 5-10 tő, borsóból cirka 10x4,5m-es sort vetünk tavasszal répából és gyökérzöldségből 5-5 sort, stb. stb.


Ezekből jut friss fogyasztásra is meg fagyasztásra illetve befőzésre, van, hogy kihúzzuk vele a telet van, hogy nem de tavasszal ált. mindenképpen eljutunk oda, hogy valamiből kifogyunk még mielőtt beindulna az adott évi szüret...

2011. aug. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És az az 5-5 sor mit jelent? Mármint egy sor milyen hosszú? :) tényleg nagyon kezdő vagyok... Vetettem már bordót, meg volt cukkinim is, de csak 1-1. Az is csak azért, mert bontogattam a szárnyaimat :D Igazából, fajtát elég nehezen tudok én is mondani, ugyanis nem tudom, hogy milyet érdemes ültetni. Pl babból szeretnék szárazbabot, és zöldbabot is. Viszont nem tudom melyik fajta lenne jó. Tökéletesen tanácstalan vagyok. Igazából nem is ismerem annyira a fajtákat. Keresgéltem már neten, de ott csak felsorolás volt, ami nekem nem mondott semmit. Az lenne a legjobb, ha lennének hozzá képek, és akkor tudnám, hogy "na, olyat szeretnék" :) vagy nem is tudom.
2011. aug. 31. 20:41
 3/5 A kérdező kommentje:

Egyébként Duna- Tisza köze a lakhelyünk Kecskemét mellett. A föld nagyon jó minőségű. Én nagyon zöldséges vagyok, szinte minden nap, vagy minden másnap fogyasztok zöldséget. Viszont, ha én eszem, akkor a férjemnek is megjön hozzá egyből a kedve :) tehát, fogy rendesen. Ezt úgy képezd el, hogy mondjuk úgy fogyasztunk minden nap zöldséget, h van mikor csak 2-3 paradicsomot, de van, mikor brokkolit karfiolt nagy adagot megfőzök, vagy elkészítem valamilyen ételnek.. Tehát, egyik nap keveset,másik nap az a teljes menü.

Amiből a legtöbb fogyna, az a brokkoli, a karfiol, a karalábé, és a répa. Ezt nagyon sűrűn fogyasztjuk. A többit va, hogy hetente, esetleg 2-3 hetente. Uborkát nagyon ritkán eszünk, azt a fajtát szeretnék, amit el lehet tenni kovászos ubinak. Zöldbabot ritkán eszünk, mondjuk azt 3 hetente, vagy akár havonta. Szárazbabot még ritkábban.

2011. aug. 31. 20:48
 4/5 hell-ikon ***** válasza:

Az 5-5 sor is 5x4,5 méteres sorokat jelöl, ilyen széles ágyások vannak kialakítva kertünkben.


[link]


Itt szemezgethetsz valamelyest a zöldségek fajtáiról, egész jó leírások szoktak lenni, persze ez csak egy cég termékei, amik nem fedik le természetesen a teljes fajta kínálatot, de kiindulási alapnak azért nem rossz, szerintem.:)

Én amondó vagyok, hogy nektek kell kitapasztalnotok, hogy miből mennyire van szükségetek... amiből úgy érzed több fogy abból jövőre többet vess mint idén s majd szépen kialakul a dolog.

2011. szept. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm szépen a segítséged! :)
2011. szept. 1. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!