Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudom hogy még bő fél hónap,...

Tudom hogy még bő fél hónap, de milyen virágot illik bennem apukám sírjára?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, így sok pénzem nincs rá, de pár szál virágot kéne vennem, viszont nem tudom miből és mennyit illene...
2011. okt. 12. 15:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, mindenki úgy emlékezik meg, ahogy neki jó. Vegyél egy szép szál virágot, nem az a fontos, hogy mennyit költesz rá.
2011. okt. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy milyet viszel és mennyit!A szándék a lényeg és őszinte részvétem!
2011. okt. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ha pl vennék neki 1 szál vörös rózsát hogy jelképesen megemlékezzek róla, az megfelel?
2011. okt. 12. 16:09
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Krizantémot szoktak, mert annyira nem drága és jó sokáig kitart. ilyenkor bokrosan is lehet venni cserépben még az sem drága és ki lehet ültetni. Bár nem tudom felétek milyen, mi ilyenkor sok temetőbe megyünk, van ahova ültetünk ilyet, de van ahova hiába, mert képesek és kiásák még a sírról is a virágot!
2011. okt. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Részvétem!

A legtöbb temetőnél szoktak lenni virágárusok, ahol kedves eladók vannak. Biztos tudnak majd segíteni, hogy az adott összegből milyen csokrot lehet készíteni. A másik megoldás pedig az, hogy ha van otthon virágotok akkor szedsz pár szálat, raksz hozzá valami zöldet, veszel a boltban csomagolót, és te magad készíted el a csokrot. Esetleg ugyanúgy elkészítheted te is, ha megveszel pár szál virágot, amilyen tetszik, és ugyanúgy hozzá a csomagolót.

2011. okt. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha te rózsát szeretnél vinni,az is teljesen megfelel!
2011. okt. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem belekotyogásként, de felénk a temetői virágárusok sokkal drágábbak, mint a többi. Én mindig úgy veszem a virágokat, hogy pl. bevásárlóközpont virágos részén akcióban vagy ilyesmi. Nem az, hogy sajnálom, de miért adnék többet érte, csak azért, mert a kapuban adják?
2011. okt. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig rózsát viszek. Amikor egyedülálló voltam, akkor egyet, amióta családom van, mindig annyit, ahányan vagyunk.
2011. okt. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én krizantémot szoktam. Nekem anyum és apum külön sírban vannak (hosszú történet) így 2 helyre szoktam virágot vinni. Mondjuk van hogy mire kimegyek addigra a vázák tele vannak, így alig fér bele virág, így 2-4 szálat szoktam beletenni. Meg inkább mécsest viszek, néha meg koszorút, de azt múltkor ellopták hogy b**zameg aki temetőből képes lopni :@
2011. okt. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Krizantémot, őszirózsát szoktak, mivel ezek kb. akkor nyílnak.

A virágoknak van jelentésük, a vörös rózsát inkább szerelmesnek, esetleg elhunyt házastársnak vinnék.

Most akciós szinte mindenhol a mécses is, pár forintért már lehet kapni.

Sosem a virág vagy a csokor nagysága fejezi ki a gyászunkat.


[link]

2011. okt. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!