Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan rosszúl esik, hogy...

Olyan rosszúl esik, hogy mindig lerázza a nagymamáját. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Nekem már több éve meghalt az egyetlen nagymamám, nagyon szerettem, sokáig kivoltam az elvesztése miatt. A barátomnak él a nagymamája. Nagyon aranyos, kedves, inteligens, művelt néni, én szeretek hozzá menni látogatóba. De a barátom nem nagyon. Sokszor hívja a nagyanyja, ő meg nem veszi fel, mert nincs kedve hozzá. Van, hogy mondom, hogy menjünk meglátogatni, mert egyedül van és ő az egyetlen unokája, de neki nincs kedve hozzá. A néni még elég aktiv, sokszor szeretne meghívni minket ebédelni, vagy állatkertbe, vagy valamilyen kiruccanásra, de a barátom nem akar menni vele, nincs kedve hozzá. Ez nekem olyan rosszúl esik. Mindig belegondolok, hogy bárcsak az én nagymamám hívna fel, bárcsak mehetnénk hozzá. De nem akarok beleszólni a családi dolgaiba, végülis ez az ő dolga, nem az enyém, ő dönti el, hogy mennyit akar találkozni vele. ( kb 3 hetente- havonta látogatjuk meg, ennél több is beleférne az időnkbe).

Szerintetek mondjam el neki ezeket, vagy hagyjam inkább? A nagymama kozelít a 80 felé, ő se fog örökre élni, sajnos. Félek, hogy a barátom majd megbánja, hogy nem volt vele többet míg lehetett. Mondjam ezeket el neki, vagy hagyjam inkább? Ha elmondom, hogy vegyem rá, hogy foglakozzon többet vele, és nem csak az én kedvemért( nem akarom, hogy bármit is csak azért csináljon, mert én megkérem, ha neki nincs kedve hozzá és nyűg neki).

23/L


2011. jún. 14. 23:17
 1/5 A kérdező kommentje:
huh, jó sokszor leírtam, hogy nincs kedve hozzá, bocsi, fáradt vagyok.
2011. jún. 14. 23:20
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem azt mondd el neki, hogy te mennyire szeretted a nagymamádat, és örülnél, ha veled lehetne még.

Esetleg menj el egyedül a nénihez, ha hív benneteket. Legközelebb talán már a barátod is megy. :)

2011. jún. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Majd akkor fogja értékelni,ha már nem lesz.Az én nagyim sajnos 8 éve meghalt,de a mai napig nincs nap,hogy valami miatt ne jutna eszembe.Talán többet tett értem mint az anyám,pedig az is gürcölt eleget.Nem szabad ilyen hálátlannak lenni ezt magyarázd el neki,és örüljön,hogy a nagyija még él,és vele akar lenni.
2011. jún. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Ne keverd a ket dolgot, te es a te nagymamad es o meg az o nagymamaja.Az hogy te szerettel a nagyiddal lenni nem biztos hogy ra hatassal lenne,mert ot valamiert nem erdekli a nagymama.ezt el kell fogadni es nem raeroltetni a sajat erzeseidet.

En imadom anyuekat hacsak tehetem veluk vagyok, a parom is szereti az anyjaekat de o nem akar olyan sokat veluk lenni,ez nem jelenti azt hogy kevesbe szereti oket csakhogy o ilyen.Beletelt egy kis idobe meg elfogadtam ezt a helyzetet de mindenki intezze a sajat dolgat,en en vagyok az en erzeseimmel o meg o az o igenyeivel.

2011. jún. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szeresd helyette is.

Neked is jól fog esni majd egy "plusz unoka" aki örömmel jön Hozzád majd.

2011. jún. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!