Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szólítja valaki a keresztnevén...

Szólítja valaki a keresztnevén a nagymamáját? Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Sosem ápoltunk jó kapcsolatot férjem szüleivel, szokásos anyósféltékenység, de nem csak az, férjem öccse a kedvenc otthon. Külföldön élünk, így csak évente pár alkalommal megyünk látogatóba.

2 éves a kislányunk, már beszélget, de mint tavaly is, meg sem nevezi magát, a férjét a keresztnevén emlegette a kislányunknak, a dédszülők is a keresztnevén emlegetik a lányukat, véletlenül sem mama vagy hasonló...Még az idős dédmama is azt mondta magáról a kislánynak, hogy Margit néni majd odaadja neked...stb, saját magát is így szólítja. Nem szólunk bele, csak nem értjük, miért csinálják ezt, direkt, érzékeltetni akarnak valamit, vagy csak ennyire lököttek finoman szólva...?

Az én szüleimet mami, papinak szólítja, ott nincs ilyen hülyeség, de a másik nagymamát egyenlőre meg sem szólítja, mert mi sem neveztük meg előtte direkt, had csinálja amit akar, de ha megkérdezzük hol a Marika, tudja, hogy ki az...

Majd az öccs gyerekeinek lesz csak nagymama? Ja, és a férjemnek is keresztnéven írja alá az smst vagy emailt, nem anyu vagy apu.

Ti mit tennétek, hogyan reagálnátok?


2010. aug. 12. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk meg magázni kellett pici korunktól mamát. Sokszor keményet leszidott, ha tegeztük. Apu is magázza. "Tessék idejönni, anyám!" Ezért ne feltétlen gondolj rosszara, nálunk ez pl. családi szokás.
2010. aug. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A férjemék már nem magázzák a nagyszüleiket, de a saját lányuk igen(ő a nagymama a sztoriban). Ez nem is lenne gond, de ahol magázódnak ott is van anya, apa, nagyszülők, és nem keresztnevek meg nénizés.
2010. aug. 12. 10:52
 3/5 anonim válasza:

nálunk úgy szokás hoy keresztnév + mama/papa. Ezzel megmarad a keresztnév is, de személyesebb.

Esetleg így mondjátok a lányotoknak, csak nem lesz belőle sértődés.

2010. aug. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 16 éves vagyok és mindkét mamámat a keresztnevén szólítom, sosem szólítottam csak úgy mamának, stb. Ja és tegezem is őket, természetesen ;)
2010. aug. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a mamam volt ilyen anyam reszerol. Az o csaladjaban magazas volt ezert a gyerekeinek is(anyameknak) magaznia kellett ot. Meg nekunk is.(en vagyok az egyik unoka)

Anyam volt olyan dillo,hogy utana meg nem engedte,hogy apam anyjat meg apjat tegezzuk oket is magazni kellett.

Amikor taborban voltunk es irtunk kepeslapokat es lattak az osztalytarsaim,hogy magazom a nagyszuleimet kirohogtek.

Most mar apam anyjat (apukaja elhunyt mar) nem kell magaznom.

2010. aug. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!