Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérhetem a gyerektartás...

Kérhetem a gyerektartás szüneteltetését?

Figyelt kérdés
A nyáron fiam folyamatoson nálam lesz 1 hónapig, így az ellátásáról természetesen én gondoskodom, ebben az esetben erre a hónapra kell fizetnem a gyerektartást vagy kérhetem a szüneteltetését?
2011. jún. 15. 08:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
50%

Ha nem tiltják a fizetésedet, hanem önként teljesítesz, a volt feleségeddel kell ezt megbeszélned, mivel a gyermektartásdíjat köteles a gyermek szükségleteire fordítani. (Extrém esetben kérheted ennek igazolását)

Ez tényleg egyéni megállapodás kérdése.

Amennyiben tiltják a fizetésedet, a gyermektartásdíj leszállítását, újraszabályozását tudnád csak kérni, gondolom bíróság szabályozta, tehát annál a bíróságnál, ami megállapította a fizetési kötelezettségedet és annak mértékét. Erre eljárásjogilag egyszerűen nincs idő, mert hamarosan törvénykezési szünet lesz. Valamint anyári a szünidőben- valószínűleg- 2 hétre szabályozott láthatás 4 hétre való kiterjesztésében sajnos nem tűnik indokoltnak. Konkrétan szünetel, bizonyos esetekben, a gyermektartásdíj fizetési kötelezettség (annak mikéntje törvényben, különböző alacsonyabb szintű jogszabályokban van szabályozva), szüneteltetésre irányuló kérelem nincs. Legfeljebb a szünetelés megállapítására, de esetedben nem lehet szó.

2011. jún. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
12:25 - nek köszönöm a válaszodat, de ép most beszéltem egy ügyvédnővel, és megnyugtatott hogy nem hogy nem kell, hanem ebben az esetben ő neki kell(ene) fizetnie felém, természetesen én ettől eltekintek. Csak a gyámhatósági határozatot kell bemutatnom. Köszi mégegyszer!!
2011. jún. 15. 12:31
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Valóban így van, tehát nem követelheti rajtad, ha önként teljesítesz. Én a bonyolultabb esetet vázoltam- ha tiltják a fizetésed. jogerős határozat vagy végzés alapján a mukáltató készkizető kezesként felel levonásért, tehát nem te, hanem az irányadó joghatóság tud csak betudást megállapítani.
2011. jún. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!