Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a hagyományos...

Mit gondoltok a hagyományos női nevekről manapság (fiatalok körében )?

Figyelt kérdés

Csak én tapasztalom azt, hogy manapság "ciki", ha valakinek - a fiatalabbak közt - ilyen neve van ?

Pl. Erzsébet, Ilona,Viola, Ibolya ...


2011. jún. 15. 20:49
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy ritkábban fordulnak elő, de azért nekem tetszenek.
2011. jún. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%

szerintem egyik sem "ciki"

18/L

2011. jún. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Félre ne értsetek, nem név alapján ítélek meg én sem senkit. Csak valahogy úgy érzem, ez lebeg a levegőben.
2011. jún. 15. 20:54
 4/46 anonim ***** válasza:
100%
Az Erzsébet furán hangzik manapság, az Ilona kifejezetten tetszik :)
2011. jún. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
79%
Cikinek nem ciki, de én nem adnám.
2011. jún. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
96%

Hát ez megint olyan dolog, hogy ízlések és pofonok.

Semmiképp sem mondanám, hogy ciki! Az Erzsébet nekem az egyik kedvenc lánynevem és kedvelem az ilyen régebbi, nem feltűnősködő, de valahol mégis jobb körökbe tartozó, szolid neveket. :) Nagymamámat is így hívják.

Persze nem ítélem el azt sem, aki azt mondja, hogy haladjunk a korral, ha valakinek az az ízlése, akkor adjon valami "divatosabbat", vannak azok között is szép, egyedi nevek, csak vigyázzunk, hogy nehogy közönséges legyen (Dzsesszika és társai)...

21/L

2011. jún. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Miért nem ? Tényleg kíváncsi vagyok.
2011. jún. 15. 20:56
 8/46 anonim válasza:
100%

Nem ciki, a név azért van, hogy meglehessen különböztetni az embereket. Nem változtat semmin. :)

Ha valakinek meg nem tetszik a saját neve, mert pl. öregesnek tartja az Erzsit, akkor keres valami becenevet, mondjuk Zsó. :)


15/L

2011. jún. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem ciki, csak olyan furcsa. Pl 13 éves kislány akit Erzsébetnek hívnak, vagy Ilonának. Volt egy osztálytársam, most 20 éves Máriának hívják. Több korombeli Máriát se ismerek. Pedig régen tucatnév volt. Nekem nem szimpatikusak én valami újabbat vagy kevésbé hagyományosat adnék a gyerekemnek majd, de attól még szépek, csak ma már nem megszokottak.
2011. jún. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
Erzsébet nem annyira tetszik de a többi név igen. A Viola kifejezetten szép szerintem.
2011. jún. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!