Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megjavulhat még a házasságunk?

Megjavulhat még a házasságunk?

Figyelt kérdés
Már elég régen érzem úgy, mintha még csak barátok se lennénk, nincs puszi se már nagyon, ha mondom is akkor is én mondom hogy: szeretlek, szoktunk néha jókat beszélgetni, nevetni, de mostanában már elég sok a vita (főleg pénz mert ugye nem dúskálunk) sokszor veti a szememre, hogy pl: nem takarítok eleget, sokat nézem a tv-t, most pl. azt mondta hogy nem csinálok semmit, én igyekszek mindig takarítani de kisgyerek mellett nem mindig jön össze, most volt egy komolyabb tanfolyamon, most lett vége, igyekszek visszaállni, hogy minden ok legyen itthon, de mivel eddig a kisfiam is hanyagolva volt, inkább vele vagyok, vele játszottam. Na szóval már nem igazán érzem hogy szeretne, és így én is kezdek kiszeretni belőle, meg lehet ezt még beszélni? egyáltalán segítene valamit is?
2011. jún. 16. 23:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindent lehet, ha mindkét fél akarja!

Házasok vagytok, beszéljétek meg!

2011. jún. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a beszélgetés nagyon sokat segítene! Próbáljátok megbeszélni ezt az egészet, hátha sikerül rendbe tenni a dolgokat!

Továbbá ne gondold már, hogy emiatt a házasságotok máris "elromlott"!

2011. jún. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem írod, mennyi idős a kisfiatok, de amikor nálunk is jöttek a gyerekek, egy csomó minden megváltozott. Lassan én is úgy éreztem, hogy lakótársak vagyunk egy kollégiumban... Újra el kell csábítani!!! Tessék minél többet szeretkezni, az sokat segít:-))) Próbálj visszagondolni a kapcsolatotok elejére, és csináljatok minél több közös programot. Ez nagyon nehéz kisgyerekkel, fáradtan, de lehet közös prg egy séta, vagy az is, ha együtt labdáztok a gyerkőccel. A TV-t meg egyszerűen be se kapcsold - tudom, milyen rossz, én is "függő" voltam, de hidd el, pár nap alatt meg lehet szokni... Kíváncsi lennék, észre veszi-e?
2011. jún. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lényegében nálunk is ez van. Csak egy dologból tudom, hogy szeret: hetente többször is hazajön olyan finomsággal amit csak én szeretek a családban. Csak leteszi az asztalra a többi bevásárolt holmi mellé (nálunk ő intézi a napi bevásárlásokat). Ezekből az apró gesztusokból sok minden leszűrhető. Nálatok nincsen ilyesmi?

A kisgyerekes élet tényleg letompítja sokszor a házasságot, hiszen a picivel kell többet foglalkozni. Nekünk 3 gyerekünk van.

Meg szoktam én is kapni, hogy ez vagy az nincs kész. Van mikor szombatonként fél napra elmegyek (bababörzére pl) és akkor neki hagyom a gyerekeket. Utána egyből megértőbb. :) Esetleg próbáld meg te is, hogy tudja és rájöjjön mennyi időt elvesz egy nap egy kisgyerek. Mert ők csak azt látják, hogy egész nap otthon vagy és milyen király az életed. Mintha állandóan szabin lennél, közben pedig nekünk nincs is szabadságunk, éjjel-nappal "szolgálatban" vagyunk. :)

Régebben sokat mondtam én is a férjemnek, hogy hiányzik az ölelés, puszi és a nagyobb megértés. De mára tudom, hogy ez így marad, megváltozott a gyerekek érkezésével az életünk, de emiatt nem lett rosszabb a házasságunk, inkább más lett, mi is változtunk. A nagyobb felelősség, több aggódás az eltartásunk miatt a férjemet errefelé változtatta. De hiszem ha visszamegyek dolgozni és ismét közös lesz az anyagi teher, akkor felszabadultabb lesz a ő is, mint mikor az első gyerek születése után is történt amikor újra munkába álltam.

Mindez tapasztalat és talán nálatok is ez áll fenn.

2011. jún. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, 2 éves a kicsi, most kezdek el dolgozni is, itthon tudok dolgozni egyenlőre. Most kicsit összejöttek a dolgok nekem, munka-háztartás-gyerek, sőt 2 hétig kb. mindennap 1-ig tanultam, így sexre már hulla voltam, aludni is csak max.5 óra maradt. Neki meg az üzletével akadtak gondok, jó lenne kicsit kikapcsolódni, de pénz nélkül az is nehéz lesz, majd igyekszem megalkuvóbb lenni, kikapcsolom a tévét stb. kíváncsi vagyok lesz e valami változás. Csak olyan rossz mikor beszéltem egy csajszival ők is régóta vannak együtt de van hogy minden ok nélkül kap virágot, vagy egy kis ékszert, vagy mikor látom barátnőméket hogy amikor hazaér a férje, odamegy megsimogatja kicsit puszit ad, nekem meg csak mikor hazajön bekopog az ablakon, hogy itthon van tudjam ,de van mikor azt se..
2011. jún. 17. 08:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy mosógép sem javul meg.


Tenni kell érte...

2011. jún. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3 gyerekes vagyok

Tudod mióta nem nézem, hogy mások hogy csinálják? Amióta kb egy hónapja kiderült a 10 éve együtt élő, egy gyermekes baráti házaspárunkról, hogy válnak. Mintaképeim voltak, ahol még a telefonban is úgy búcsúztak el egymástól, hogy szeretlek, puszi, állandóan simogatták egymást, kéz a kézben sétáltak stb... Tehát ez úgy gondolom nem jelent semmit.

inkább az a lényeg, hogy nálatok régebben hogyan volt. Mi sosem voltunk az a ölelgetős típus, legalábbis a férjem nem. Én pedig így fogadtam őt el, ilyen zárkózott, visszahúzódónak, aki nem tárja ki elém az érzelmeit. Úgy érzem minden nap tennem kell érte, hogy meghódítsam és ez izgalmat ad.

Szerintem a gondok miatt kerültetek távolabb egymástól, ha régen nem ilyen volt a kapcsolatotok. Ez egy hullámvölgy, ahonnan csak felfelé vezet az út. De légy kevésbé türelmetlen, jobban megértő és inkább számolj el mindig magadban 5-ig, míg kimondod ha valami nem tetszik. Mert ha most kötöd az ebet a karóhoz és Ő is, akkor tényleg eldurvulhatnak a dolgok.

2011. jún. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!