Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne tennem? Ellaposodott...

Mit kéne tennem? Ellaposodott a házasságunk?

Figyelt kérdés
2 éve volt az esküvőnk. 7 éve vagyunk együtt. úgy érzem nem hogy előre nem haladunk (se lakás, se kocsi, se gyerek, se semmi), hanem inkább csak egyre visszább. szex szőkőévente van, beszélgetni sem szoktunk, sehová nem járunk el szórakozni, semmi. csak munka után sz.gép, tv, döglés. ennyi az élet. nem vagyok boldog...nem vagyok már biztos benne, hogy jól tettem e hogy hozzámentem... :(( más is van így? ez csak egy átmeneti mélypont vagy már a vég???
2011. júl. 15. 12:57
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
már mondtam a páromnak, hogy ez nekem így nem jó...változtassunk. ő erre mindig megígéri, hogy oké-oké, nem akarja hogy boldogtalan legyek blalblabla, de aztán minden megy a régi kerékvágásban. ami én mondok az nem számít, sosem hallgat rám, a pénzt elkölti a hobbijára, aztán meg minden baja van, ha nincs mit az asztalra tennem vacsorára... felelőtlen, és olyan mint egy 3 éves rossz gyerek. elegem van már... :(
2011. júl. 15. 13:00
 2/20 anonim ***** válasza:

Hát ez semmiesetre sem jó:(

Megkérdezhetem, hogy mennyi idősek vagytok?

2011. júl. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Kérdezd meg a párodat is. Én nem hiszem, hogy egyből a legradikálisabb döntést kéne meghozni.

[link]

Olvasd át, hogy mi is a jó házasság titka. Továbbá ajánlom neked a Merj szeretni c könyvet.

[link]

Őszintén drukkolok nektek, hogy kigyertek a mélypontból. A szeretet és az összetartozás sokkal fontosabb, mint kiemeleve csak a testi élvezeteket vagy az anyagi eredményekben mérni a jó házasságot.

2011. júl. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ez már túl sok idő ahhoz, hogy tovább várj. Most kell azonnal lépnetek vagy előre, vagy pedig szépen engedjétek el egymást, hogy külön-külön legyetek boldogok mással.
2011. júl. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Szerintem szerencsés vagy, hogy még nincs gyerek, és nem javaslom, hogy ilyen házasságba szülj. Az szépen bezárna ebbe a tespedésbe. Mivel annyi ehhez hasonló házasságot(de inkább kapcsolatot) láttam már, tudom, hogy innentől már csak az időt húzzátok, de a vége már ki van mondva. Neki jó, mert van párja, de mégsem kell csinálnia semmit. Neked nem jó, de ő nem fog változtatni, esetleg csak akkor egy kis időre, ha elköltözöl 2 hétre. Egy ideig jó lesz, aztán megint ugyanaz.

Nem egyszerűbb keresni tovább a boldogságot, vagy legalább annak esélyét? Ezért nem értettem soha egyet a hosszú ideig tartó, semerre sem vezető párkapcsolatokkal, aminek a "végén" nagy nehezen, kb kötelességszerűen összeházasodnak, de ugyanúgy viselkednek utána is, mint előtte. Mint két nyugdíjas.

Szerintem te sem ezt akarod.

2011. júl. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Próbáljatok változtatni!

Menjetek sétálni, kirándulni, hétvégente, szabi idején, akár este vacsi után is...

Lehet, hogy ő is unatkozik, csak azt hiszi neked jó így.

Mozduljatok ki otthonról. Ha elmentek valahova egy hétvégére, van rá esély, hogy visszatér a vágy is.

Beszélgetni pedig kell. Gyakoroljátok! Korábban biztos többet beszélgettetek (gondolom én, mert hozzá se mentem volna olyanhoz, akivel csak kukán ülünk) :)

2011. júl. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
én 25, férjem 27 éves
2011. júl. 15. 13:08
 8/20 anonim ***** válasza:

Fiatalok vagytok még a bepunnyadáshoz!


Mi egy tizessel vagyunk több nálad és ugyanez a helyzet. Mi sem járunk el szórakozni, munak után csak döglés, szex sincs sűrűn, nem haladunk előre. Sajnos nagyon magam alatt vagyok. Nincs kedvem hozzá, mert nem fog változni. Én meg csak tűrök, tűrök, míg egyszer be nem telik a pohár. :(

2011. júl. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
nyaralni sem jártok?
2011. júl. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
49%

Én nem rosszból mondom de ennyi idősen építgetni kellene az életet. Se ház se kocsi akkor majd 50 évesen mi lesz?

Mi 24 évesek vagyunk, kocsi a páromnak már jó pár éve van ( még nem volt jogsija) és ő kereste meg rá a pénzt ( szóval nem anyuka) én is gondolkodtam akkoriban de felesleges lett volna nekem is. Mi 6 éve együtt, 1,5 éve van házunk, most a legnagyobb problémám hogy mikor újítjuk fel a tetőt, és milyenre színezzük a házat. Mondjuk az én párom nem az a punnyadós fajta. Mindig csinál valamit.

Szóval tényleg sehol nem vagytok. Vagy egyformák vagytok és nincs igényetek rá, vagy neked van de ő visszahúz és egyedül nem megy. Ha nem közös a célotok akkor hosszútávon nem juttok előrébb. Gyereket meg minek szülni a semmire?

2011. júl. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!