Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, a hazassagunk...

Úgy érzem, a hazassagunk javításra szorul. A férjem nem érzi így, es igazából nem akar időt szánni erre a kérdésre. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mit tegyek, hogy érezze, javitanunk kell? Mit tegyek, hogy megértse, hogy nekem így nem jó. Nem akarok egyszer csak besokallni, es lelepni. (egyébként két kicsi gyermekünk van)
2011. okt. 6. 08:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa ez a kifejezés, hogy "javításra szorul."

Olyan, mintha a férjedet is "meg akarnád javítani".

Szerintem senki nem szereti, ha őt javítgatják, alakítgatják, nevelgetik, le akarják faragni róla azt, ami a másiknak nem tetszik.

Lehet, hogy a férjed így vette ezt a "javítást", ezért zárkózik el az egésztől.

2011. okt. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mondd el,hogy neked mi nem tetszik,téged mi zavar.

Lehet, hogy őt nem zavarja semmi így teljesen természetes, hogy szerinte semmi nem "szorul javításra"

(valóban nagon hülye kifejezés)

2011. okt. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha konkrét dolgokat írnál akkor könnyebben meg konkrétabban tudnánk segíteni!
2011. okt. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne a házasságotokról beszélj, hanem magadról, a saját érzéseidről. Azt mondd el, hogy boldogtalan vagy, nem érzed jól magad. Aztán sorold fel mi nem tetszik, min kellene változtatni. Ugyanakkor kérdezd meg őt is, neki tényleg minden úgy jó ahogy van? Vagy esetleg te is változtass valamin? Így nem támadásnak fogja érezni, hanem megoldandó problémának.
2011. okt. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Konkrétan miért érzed azt, hogy a házasságotok javításra szorul? Beszéltél már erről vele?
2011. okt. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
frissítsetek ! próbáljátok megoldani, kicsikre vigyázót találni, hogy néha-néha pár órára kettesben legyetek - valahol, sétálgatva, mint mikor csak "jártatok"
2011. okt. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mintha csak rólunk írnál, nekünk is 2 kisgyerekünk van, csak nem vagyunk házasok, de a kapcsolatunk, hogyismondjam, eléggé ápolatlan :)

Én sokszor mondom neki, hogy menjünk el valahová kettesben, de neki nincs kedve vagy fáradt, mert elég sokat dolgozik. Oké, ez érthető is, de az nem, hogy ha pl. a haverjai hívják, akkor nem szokott nemet mondani. Nem sűrűn jár el, kb. havonta 1x, meg néha átmegy meccset nézni. Engem ez nem is zavar egyáltalán, csak az, hogy hozzám meg nincs kedve :(

2011. okt. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mielőtt meg bárki is igazolva érezné saját házasságának vélt vagy valós válságát, szeretnem leírni, hogy a kérdést akkor írtam ki, amikor teljesen bizonytalan volt meg, hogy atkoltozunk-e egy távolabbi városba. Ráadásul a férjem pár napig nem volt itthon. Es nem utolsó sorban a gyerekekkel valóságosan én voltam pár napig teljes24 órában. Azt hiszem, ilyen bizonytalan helyzetben, érzelmileg-lelkileg-fizikailag kikerülve mi, nők hajlamosak vagyunk borúsan látni parkapcsolatunk pillanatnyi helyzetét. Pedig a párkapcsolat nem mérhető pillanatnyi helyzetek alapján.


Mell

2011. okt. 10. 13:09
 9/9 A kérdező kommentje:
Mellékesen megjegyezném, hogy rég volt ilyen nyugodt es kiegyensúlyozott hetvegenk a férjemmel, mint a hétvégén. Pedig tennivalonk volt bőven.
2011. okt. 10. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!