Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye, hogy önzőség az is, ha...

Ugye, hogy önzőség az is, ha vmit adunk a párunknak, de érdekünk fűzödik hozzá csak azért adjuk és az orra alá dörgöljük?

Figyelt kérdés

szóval a párom, amikor kapok tőle vmit (amire szükségem lenne, soha semmit)de pl ad telora, bérletre pénzt (hogy őt fel tudjam hívni, meg utazgatni hozzá) ezekből azt vonja le, hogy ő milyen önzetlen és odaadó, holott a bnőim és a kolleganőim olyanokat mesélnek, hogy a manikűrösüktől kezdve a kocsijukon át mindent a párjuk fizet nekik, sőt! a párjuk mondja nekik, hogy vegyék mindezt igénybe, hogy az ő felesége szép legyen és kvalifikált.

az én párom mindig is sajnált tőlem mindent, zavarta, ha a rezsimre nem volt elég pénzem, mert nyarvogok, de eszébe nem jutott volna segíteni nekem, sőt ki is jelentette, hogy semmilyen saját költségemben nem segít, ajándék az más.

és tökéletes önzetlennek látja magát.


félreértések elkerülése végett, NEM A PÉNZÉRE PÁLYÁZOM, csak választ szeretnék arra, hogy ott kezdődik az önzőség, hogy sajnálunk mindent a másiktól, de ott folytatódik, ha bármit adunk, azt felemlegetjük neki, számolgatjuk, hogy mikor mennyit költöttünk a másikra, és mielőtt adunk valamit ALAPOSAN átgondoljuk.


nos?


2011. jún. 17. 13:26
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:

és mielőtt a viszonyok felmerülnének:

jelzem bnőm esetében csak élettársi kapcs-ról van szó, nálunk pedig jövőre lesz esküvő.

2011. jún. 17. 13:28
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

jesszus. Az semmi esetre se önzőség ha kapsz tőle valamit.

Igen vannak nők akiknek a pasijuk fizet mindent, úgy hívják őket, hogy k.rvák.

Én soha nem is engedtem volna,hogy fizessen nekem valamit, meg tudom én keresni a pénzt amit elköltök.

meg is kerestem az elmúlt 25 évben is,amióta házas vagyok.

2011. jún. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

"hogy vegyék mindezt igénybe, hogy az ő felesége szép legyen és kvalifikált."


és akkor ez azt jelenti hogy ők önzetlenek, és nem nem azért adják hogy jól járjanak?

Az hogy elvárják hogy a mellettük lévő n szép legyen nem önzőség és bunkóság?

2011. jún. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

mivel a kolleganő esetében 20 éves házasságról van szó és soha egy félrelépés, és egymást a mai napig tisztelik, szeretik, és soha nem volt a pénz gond, így nem k*rváznám le a 100%-ig tisztességes kolleganőmet, aki monogám, szolid és imádja a férjét és gyerekét!Ahogy a férje szintén őket!


szerintem önzőség, ha valamit ajándékba adunk és utána kijelentjük, hogy bezzeg ezt meg ezt vettem neked


érdekes, akármikor kaptam a szüleimtől valamit egész életemben egyetlen egyszer sem hallottam ilyet!!!!!!!

vagy a volt barátaimtól, senkitől!

2011. jún. 17. 13:42
 5/34 A kérdező kommentje:
hogy egy férfi elvárja hogy a felesége szép legyen vajon tényleg csak magáért tenné?
2011. jún. 17. 13:42
 6/34 anonim ***** válasza:
69%

18 éves korom óta dolgozom és megteremtettem magamnak mindent ami kell, manikűrös, ruhák, szoli stb. Mióta férjnél vagyok közös a kassza (kb. ugyanannyit keresünk) és mi mindent meg szoktunk beszélni egymással. Nem engedélyt kérek rá, csak mondom, hogy "szívem, jövő héten elmennék fodrászhoz, vagy szívem, láttam a múltkor egy felsőt, meg szeretném venni". és ugyanezt teszi ő is.


Az igaz bár, hogy az én férjem nagyon önzetlen és ha bárhová elmegyünk mindig százszor elmondja, hogy ha látok valamit vegyük meg, mindig szeretne nekem venni valamit. Az ajándék az teljesen más, vagy tudja éppen mire vágyom és megveszi, ha pedig nem akkor megkérdezi mire vágyom és együtt megvesszük.


Mióta azonban a kislányunk megszületett nekem teljesen eltűntek az igényeim, jobban mondva minimálisak lettek,mindent a gyereknek szeretnénk! A külsőmre továbbra is maximálisan odafigyelek, az ápoltsághoz, szép hajhoz és körmökhöz nem feltétlen kell sminkeshez/fodrászhoz/manikűröshöz járni.

2011. jún. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

Igen magáért teszi.....

És honnan tudod hogy egy egy vitájuk közben mi merül fel, lehet hogy náluk is szóba kerül ...de abban biztos lehetsz hogy ezt nem fogja elmondani/ eldicsekedni neked.....

Szerintem egyébként épp az a nem normális dolog amit a kolléganőd és férje csinál, attól hogy valaki házas, éllétársi kapcsolatban él nem kell a férfi pénzét költenie magára ...... tudom ajándék de ő mit ad cserébe?

az élet önző akárhogy is éljük........erős kifacsarással az is önzőség hogy elvárod mástól hogy sajátos érdek nélkül ajándékozzon.....

2011. jún. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
54%

A kedves kolléganőd nem tudja kifizetni a fodrászát?

Egyszerűen undorító,hogy ELVÁRNÁD aférfitól, hogy finanszírozzon neked dolgokat.

A kocsimat is magamnak vettem és eszembe nem jutna, hogy a férjem fizesse a manikűrösömet vagy a telefonomat.

Nagykorú felnőtt ember vagyok

2011. jún. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Miben is kvalifikált valaki ha az autója, manikűrje a férje által van kifizetve?

A házasság és a barát-partner-pár egészen más kategória. Házasságban a pénz általában egy helyre megy. Barátod ha érzi, hogy elvárnál még többet is tőle mint amit kapsz akkor jogosan emlegeti, hogy tudjad hol a határ. Miért kellene segítsen a saját költségeidben? Veled lakik s el kell tartsad? Ha nem férjed, élettársad akkor ott kellene kezdődjön a dolog, hogy nem is vársz el tőle semmi ilyent. Gondolom nem gombért dolgozol, oldd meg magad a bajaidat.

2011. jún. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
Nálunk a volt párommal közös kasszán voltunk! Kb. ugyanannyit kerestünk! Ő is szeretett vásárolni! Mondta, hogy elmenne fodrászhoz, látott egy felsőt, megvenné, stb.! De ha én mondtam hogy vennék valamit, mindig az volt a válasz, hogy "Most nincs rá keret, majd vedd meg legközelebb!"! Ez egy akciós terméknél eléggé érdekesen hangzik, mert az ember drágábban nem biztos, hogy megvenné! Ez is gáz szerintem!
2011. jún. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!