Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez most önzőség? Vagy mi a csoda?

Ez most önzőség? Vagy mi a csoda?

Figyelt kérdés
Elfogok kötözni anyukámtól. Már meg van a ház amit párommal vettünk, kicsit még pofozgatjuk. Ma megint kiakadtam. Anya megint forgatja az agyát, hogy már pedig Ő elfogja adni a házat ha mi elköltözünk (márpedig tudja, hogy milyen fontos nekem ez a ház, de be kellett lássam, hogy párom és ő nem sokáig bírják egymást elviselni egy fedél alatt). Ja és midig azt mondja, hogy ő éhen fog halni, ha mi elmegyünk. Most megint a béka seg.-e alatt vagyok lelkileg. Most egy ilyen helyzetben ő az önző, vagy én vagyok a világ legbunkóbb, legszívtelenebb gyermeke, amiért vágyon egy kis önállóságra, magánéletre, felhőtlen együttlétekre a párommal, ami szinte minden embernek megadatik???
2011. ápr. 27. 20:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
75%
ezt nevezik érzelmi zsarolásnak. az ilyennek soha ne dőlj be, és ne hagyd magad.
2011. ápr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Tudom tudom, de mégis csak az anyám nem tudom nem számításba venni
2011. ápr. 27. 20:25
 3/25 anonim ***** válasza:
94%

Egyikőtök sem az szerintem, csak ez mindkettőtöknek nehéz időszak. Anyud biztos úgy gondolta, hogy vele maradsz amíg él, fél az egyedülléttől, és lehet hogy egyedül nem tudná fenntartani a házat, ezért venne inkább egy kisebbet. Ezt szerintem neked is meg kellene értened.

Anyukádnak meg azt kellene megérteni, hogy neked saját életed van, saját családot szeretnél. Mindkettőtöknek igaza van bizonyos szempontból :)

Ha majd túllesztek a költözésen, és anyud is megnyugszik, sokkal jobb lesz a kapcsolatotok, addig meg türelem :)

2011. ápr. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
68%

Szoktam is mondani, hogy az önzőség egyfajta ösztön.


Ha anyukád azt gondolja, hogy milyen szívtelen vagy meg ilyenek, az csak rosszat tesz a lelkednek. Úgy látom, neki nem az a fontos, hogy TE milyen boldog vagy, végre különálló életet élhetsz, együtt lehetsz a pároddal, akár minden hétvégén meglátogatod anyukádat.Gondolnia is kell a SAJÁT szüleire, hogy ők is azt akarták, hogy önálló életet éljen, stb. stb.

2011. ápr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%
semmi közöd, hozzá, hogy eladja-e a házat, nem a tiéd, akár fontos neked, akár nem...az érzelmi zsarolás mindkét oldalról megvan, azt látom....
2011. ápr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Ja amúgy több a nyugdíj, mint az én havi fizetésem. Ja és Apukám után a ház egy része az enyém is.
2011. ápr. 27. 20:33
 7/25 anonim ***** válasza:
90%
Mindketőtök kicsit túl drámáza ami érthető hisz ez nehéz időszak. Te elköltözöl ez normális, abba sincs semmi hogy anyud nem tart fenn egyedül egy házat. Felesleges hisztik helyet inkább beszélgesetek igérd meg hogy vasárnaponként átmentek kajálni.
2011. ápr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Minden nap átmehetünk egymáshoz ha azt akarjuk, kb 5 perc sétára leszünk egymástól
2011. ápr. 27. 20:38
 9/25 anonim ***** válasza:
55%

Nyugodj meg és költözz el.

Anyád nem fogja eladni a házat és éhen sem hal.

Te meg hallgasd meg, egyik füleden be, másikon ki. Tudd be a korának.

2011. ápr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Miért várod el anyukádtól, hogy egyedül tartson fenn egy házat, amit eddig hárman tartottatok fenn csak azért, mert neked fontos? Nem gondolod, hogy neki is fontos csak éppen nincs annyi pénze vagy fél egyedül maradni? Te már hoztál egy döntést és ez rá is kihat.

Nem vagy szívtelen mert nyugalomra vágysz a pároddal, de szerintem pont benned van önzőség, egy kicsit gyerekesen viselkedsz. A te döntésed, hogy elköltözöl és otthagyod anyukádat meg a házat,ahol felnöttél, okod volt rá. Anyukád döntése, hogy ha egyedül marad, eladja a házat, oka van hogy így döntött. Kész. Fogadd el. Neked már ugysem az lesz az otthonod, berendezed, belakod a saját házadat és egy idő után már ugyis oda fogsz hazavágyni.

2011. ápr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!