Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez önzőség vagy...

Szerintetek ez önzőség vagy felelősségteljes gondolkodás?

Figyelt kérdés

Szóval az a problémám, hogy nálam a családalapítás ott kezdődik, hogy eleve nem járok olyannal aki elvált, és gyereke is van. De mindenki azt mondja a környezetemben, hogy így egy csomó lehetőséget szalasztok el. Szerintetek?

24/N


2011. szept. 26. 15:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyéni döntés kérdése. Ha te úgy érzed, hogy nem szeretnél olyannal járni, aki már túl van egy váláson, illetve nem szeretnél mostoha lenni, a te dolgod. Nem önzés és nem is felelősségteljes viselkedés, egyszerűen nem releváns.

A környezetednek amúgy az ilyesmit nem jó elmondani, mert szekálnak vele, egyszerűbb azt mondani a konkrét személyre, ha ajánlanak ilyet, hogy nem tetszik.

2011. szept. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
24 évesen még szerintem is válogass, még megteheted, hogy nem kell olyan, akinek már van gyereke. Igazad is van.
2011. szept. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon jol gondolkozol, a sajat erzelmeidre hallgas, ne a masok velemenyere.
2011. szept. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem ez a felelősségteljes gondolkodás.

Én ezt még annyival kibővítem, hogy olyannal sem szívesen járok,aki pl csonka családban nőtt fel,vagy sok az elvált a családjában..(nem volt anyukája,vagy apukája,hisz kell hogy legyen apai és anyai minta is előtte!)

Közösen családot alapítani nálam is= egy olyan férfival,aki független,gyermektelen és nem elvált!

24n

2011. szept. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Szia! Abszolút nem önzés,valamilyen szinten igazad is van. De például,aki már túl van egy váláson,és fel is dolgozta azt,az hidd el sokkal jobban megbecsüli a partnerét, mivel tudja,érezte már milyen egy válás. Ha pedig van gyereke,annak a hátránya az, hogy mindig is a gyerek lesz az első a számára, másrészről viszont szeretetet, ragaszkodást, gondoskodást sugall...

Egy 29 éves,gyermekét egyedül nevelő férfi.

2011. szept. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Látod erre még nem gondoltam. Lehet, hogy megváltoztatom a véleményemet. Mert az aki egyedül neveli a gyermekét, azt nem kellene alapból kizárnom. Köszönöm.
2011. szept. 26. 15:30
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Én nem mondom, hogy nem járnék olyannal, akinek gyereke van, mert ha egy pasinak megfog az egyénisége, nem fog többé számítani, de ugyanakkor kevéssé vonz a lehetőség, hogy egy gazdaságilag amúgy sem könnyű világban a párom keresetének egy része tartásdíjra menjen a volt családjához. Szóval ilyen szempontból jobb olyan, akinek még nincs gyereke.
2011. szept. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

Én egyedül nevelem a gyermekem (nő vagyok). Engem is "pattintottak le" már emiatt.

Nem várhatom el senkitől, hogy felvállalja, hogy a gyermekemet sajátjaként szereti, neveli, ez teljesen egyéni döntés kérdése. De nem hinném, hogy levon az értékemből, hogy így alakult az életem, és kettesben vagyok a gyerekemmel.

Nagyon sokan válnak el, és nem mindig annak a hibájából, akinél a gyerek marad.

Nem érzem magam kevesebbnek, mint azok, akik nem váltak el, vagy nincs gyerekük.


Stabil egzisztenciám van, amit magamnak köszönhetek. Van lakásom, autóm, megtakarításom, két egyetemi diplomám (jog, közgáz), és több üzleti érdekeltségem.


Ha valaki elfogad így, akkor jó (kölcsönös szimpátia esetén), ha nem akkor úgyis jó.


Önzőségnek nem nevezném, ha Te nem akarsz ilyen kapcsolatot, hiszen Te érzed, hogy mi az, ami belefér Neked. De a felelősségtudtahoz nem tudom, mi küze van, hiszen azáltal, hogy olyasvalakivel találkozgatsz, aki már elvált, vagy van egy gyereke, semmilyen plusz felelősséget nem vállalsz.

Én senkitől nem várom el, hogy "nyakába vegyen" minket. Ha egyszer eljutnék oda, hogy mondjuk férjhez megyek valakihez, akkor persze más kérdés, de abban az esetben sem várnám el az illetőtől, hogy adja fel a teljes életét miattunk, vagy nem tudom mekkora áldozatokat hozzon.

Szóval sz önzőség és a felelősségtudat szerintem két teljesen külön dolog, ezesetben nem gondolnám, hogy egy lapra tartoznak.

2011. szept. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"kevéssé vonz a lehetőség, hogy egy gazdaságilag amúgy sem könnyű világban a párom keresetének egy része tartásdíjra menjen a volt családjához"


na ez a probléma, hogy sokan úgy gondolkodnak, hogy meg sem ismerték az illetőt, de máris a pénzét költik.

nálunk fel sem merül, hogy egymás zsebében turkáljunk a párommal, hogy ki mire költi a pénzét. szerintem ott lenne vége a kapcsolazunknak, és az a párom részéről is igaz. van egy közös kassza, el vannak osztva a kiadások, minenki hozzájárul, de ezen felül az én keresetemmel azt csinálok, amit akarok.

2011. szept. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jól teszed. Az elváltakat hagyd meg egymásnak. Ezek a mozaikcsaládok többek a semminél, de már igazi család nem lesz belőlük. Ilyen kompromisszumot az kössön, aki maga is elvált. Itt is rengeteg példa van rá, milyen pokol lehet belecsöppenni egy szétesett családba!(a nem szétesettbe-arról meg ne is beszéljünk) A pénz is fontos, nem örülnék, ha a gyerekem a párom mondjuk 4. gyereke lenne, emiatt mindenről le kellene mondjon (nincs pénz edzésre járni, nincs idő elvinni, mert a másik x-et kell vigyük, nincs tábor, nyaralás, stb,nem örököl semmit, mert százfele oszlik minden, emellett az ex nemegyszer jogos követelései, sérelmei megtorlása)
2011. szept. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!