Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen velem/velünk az...

Miért ilyen velem/velünk az anyám?

Figyelt kérdés
A szitu az hogy én régota vidéken lakom ök pesten laktak most ide költöztek egy házzal arébb.vettek két lakást itt,egyet az öcsém +kapott.neki ki kellett fizetni anyámat,vett fel hitelt erre,amiota +kapta a hitelt a tesomtol azota nem láttam,én 3 gyerekkel vagyok albérletbe,nem könnyü de sok mindent elbasztam életemben.és most ennek iszom a levét.az öcsém tök jol él se gyerek,semmi havi 4kilkot keres anyám mégis öt támogatja mindenben.....pl kaja,amikor ö otthon van mármint a tesom anyám mindig föz nekik,de tölünk még 1szer nem kérdeztem +hogy van e mit ennünk!!!!a lányom 4 és fél honapos még egy csomag pelenkát nem kapott töle....itt lakik tölünk 200méterre de egyszer sem fogná meg az unokái kezét hogy elviszi öket sétálni vagy fagyizni....amikor nem volt kocsi alattuk /mert már van/mindenhova én furikáztam öket 9 honapos terhesen.most rám se nyitja az ajtot.hogyan lehet ezt feldolgozni???ugy hogy itt vannak a "számba"és napi szintenn látom amit csinálnak!!!!kérlek titeket adjatok tanácsot.....
2011. jún. 18. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
ez érdekes..el sem tudom képzelni mért lehet iylen veletek, talán vmivel még a multban nagyon megbánthattad? olyat tettél ami neki nem tetszett? bár ekkor sem kéne ilyennek lennie, beszélj vele, h mi a baja, mért nem tamogat téged is mint anyagilag mint lelkileg, esetleg az öcsédtől is kérhetnél segitséget, ha ő tud, mégiscsak a tesód.
2011. jún. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nehiszem hogy +bántottam,söt!!!!de sajna beszélni nem lehet vele mert akkor még rosszabb lesz,az a baj hogy ö olyan ember hogy csak neki lehet igaza senki másnak,nem lehet vele leülni hogy nekem ez a problémám és beszéljük meg...az öcsém inteligens és elmondtam neki ezeket a sérelmeket de tenni ö sem tud semmit,és ö probál nekünk segiteni de ö nem tehet rola hogy most"ö a libling"a férjem probál nyugtatni de kevés sikerrel én sajnos ezen rágom mindig magamat....
2011. jún. 18. 12:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudsz mi tenni, mint elfogadni a helyzetet. Bár lenne okod méltatlankodni, a szeretetet és figyelmet nem lehet kötelességből elvárni. A múltban történhetett valami köztetek, vagy egyszerűen ilyen, nem tudom, de ha még az unokáit is hanyagolja, akkor sok jót nem várhatsz tőle. Szerencsédre ott az öcséd, aki igazat ad neked, és ha fontosak számára a gyerekeid (unokaöccsei/húgai), akkor gondolom törődik velük, támogatja őket, ha éppen úgy hozza sors, hiszen neki se kutyája se macskája és még el is van eresztve anyagilag.

Én úgy gondolom, annyit adj, amennyit kapsz. Ha az öcséd rendes ember, akkor legyen jó kapcsolatotok, segítsétek egymást. Ha anyádnál csak a sokadik vagy a sorban, neked sem kell eldobni mindent, ha akar tőled valamit. Egyszer valószínűleg megbánja majd, hogy nem foglalkozott az unokáival..

Lehet azért ilyen, mert az öcsédet még gyerekének érzi, hiszen nem választott párt magának, benned viszont tudat alatt csalódott, mert már függetlenedtél a családi háztól. Bárhogyan is van, ne legyél emiatt idegbeteg.. a gyerekeidnek szüksége van egy kiegyensúlyozott anyára!

2011. jún. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egész biztos, hogy megvan rá az oka, ha ennyire nem foglalkozik veled, a tesvéreddel meg igen. Egy anya ilyet csak akkor tesz, ha oka van rá - és ezt az okot szerintem te nagyon jól tudod. Mert azt még el tudom képzelni, hogy veled nem foglalkozna, de hoyg az unokájával sem törödik - ennek valami súlyosabb elözménye van!


(Egyébként a stilusod nem igazán kulturált, és az irásmódod is primitiv ezzekel a összevissza röviditésekkel.)

2011. jún. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az elsö két válaszadonak a tanácsokat,hát igen meg kell probálnom tultenni magamat ezen.csak hát nem könnyü,utolsonak üzenem hogy ha tudnám az okot biztos nem ide irogatnék jokedvembe,elég ezt igy is feldolgozni..
2011. jún. 18. 16:24
 6/7 A kérdező kommentje:
utolsonak üzeném még hogy szerintem te vagy primitiv holyan a gondolkodásal,hogyha az én anyámnak velem valami baja van akkor abbol egyenesen következik hogy "az unokáit is eldobja"szerintem ha én még meg is bántottam volna arrol az unokák nem tehetnek,vagy igen????de hozzáteszem hogy ilyen nem történt.......
2011. jún. 18. 16:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem ártana, ha a szövegértelmezést gyakorolnád!
2011. jún. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!