Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Voltál már úgy, hogy költőpénz...

Voltál már úgy, hogy költőpénz nélkül kellett elmenned kirándulásra/nyaralásra?

Figyelt kérdés
Én most a véletlen folytán ingyenesen kijuthatok Olaszországba, költőpénzem azonban nem lesz. Hat napig kell ott kínlódnom pénz nélkül, míg az útitársaim tudnak ajándékot venni a családtagjaiknak, vagy pl. egy fagylaltot maguknak. Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Mondjuk lehet, hogy jó tanulság arra, hogyan kell spórolni, de legszívesebben megmondanám a szervezőknek, hogy én így most nem tudok elmenni. Borzalmasan érzem magam amiatt, hogy szegények vagyunk.
2011. jún. 19. 18:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Akkor ne menj.

Neked is szar lesz, hogy magadnak se vehetsz semmit. mit eszel? vagy ők főznek és abab se adsz bele??

Nins vki, akitől kérhetnél pár ezret? nagyszülő, szülő?

2011. jún. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Én mindig vittem pénzt, amit anyu adott (iskolai kirándulásokon), de úgy ahogy volt, vissza is hoztam, mert tudtam, hogy otthon van rá szükség.

A helyedben mennék örömmel, tojnám le a többieket, akik lenéznek. Otthoniaknak pedig megmondanám, hogy hozok követ, homokot, bármit, ami ingyen van.

Mennék pénz nélkül is, mert felnőttként még sosem voltam kirándulni.

2011. jún. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Így még nem jártam, úgy igen, hogy az első nap ellopták a pénzem. Többet pedig nem tudtam sehogy szerezni.

Nekem persze könnyebb volt, mert már ott voltam, így nyilván nem mentem haza, de egyébként semmi baj nem volt ebből. Kaját kaptunk a szálláson, egy üvegben meg vittem magammal vizet napközben, ennyi. A nap nekem is ugyanolyan szikrázóan sütött, a tenger engem is ugyanolyan selymesen simogatott, a nevezetességek ugyanolyan gyönyörűek voltak...

Nem a pénz számít. Egy életre szóló élménnyel gazdagodhatsz, amit ha jól sejtek, amúgy nem tudnál kifizetni. Nehogy eldobd ezt magadtól, élvezd ki! Sétálj nagyokat, ha lány vagy, udvaroltass magadnak, és gyere haza a hat nap után lebarnulva, vidáman! Jó utat!

2011. jún. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ott a szálláshelyen kapunk kaját ingyen, tehát arra nem kell költeni. Csak az a baj, hogy elég kívánós vagyok, és ha látni fogom a sok burzsoá majmot, akik zabálják az igazi olasz fagyit, meg fog szakadni a szívem. Nagyanyám egy somlói galuskát nem vesz meg, semmit, anyámmal meg nem jó annyira a kapcsolatom, hogy tőle kérjek. Szerintem az lesz, hogy nagyanyámat megkérem, valahonnan legalább 10000 forintot szerezzen, mert neki vannak rokonai, akiktől kérhet. Én rosszban vagyok azokkal a rokonokkal.:D
2011. jún. 19. 18:17
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem mindenképp menj el. Nem biztos hogy máskor is ki tudsz menni, és legalább szép élmányekkel leszel gazdagabb.
2011. jún. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ott a szálláshelyen kapunk kaját ingyen, tehát arra nem kell költeni. Csak az a baj, hogy elég kívánós vagyok, és ha látni fogom a sok burzsoá majmot, akik zabálják az igazi olasz fagyit, meg fog szakadni a szívem. Nagyanyám egy somlói galuskát nem vesz meg, semmit, anyámmal meg nem jó annyira a kapcsolatom, hogy tőle kérjek. Szerintem az lesz, hogy nagyanyámat megkérem, valahonnan legalább 10000 forintot szerezzen, mert neki vannak rokonai, akiktől kérhet. Én rosszban vagyok azokkal a rokonokkal.:D
2011. jún. 19. 18:18
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Én elmennék, mert ki tudja mikor mehetsz megint külföldre, ha enni adnak, meg a belépőket kifizetik, meg szállásod lesz, akkor max pár euró elég lehet, wc-re, meg ilyenekre. Menjél!
2011. jún. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Lol, 2x küldte el a hozzászólásom.
2011. jún. 19. 18:19
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
6 nap alatt itthon is csak költenél valamit.Biztosan ennél legalább.Na, azt az összeget,mégha csak 2-3 ezer forint is, el tudnád vinni magaddal.Ott kapsz enni ingyen?Mert ha nem, akkor nem bírod ki ennyi ideig.
2011. jún. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
Ja, már látom, enni kapsz.Akkor tényleg azt a pénzt vidd el, amibe itthon kerülnél 6 napig.
2011. jún. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!