Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El mennyek kirándulásra?

El mennyek kirándulásra?

Figyelt kérdés
Holnap kirándulás lesz, a fele osztály megy. Én nagyon nem akarok menni, mivel egyáltalán nem tartozom az osztályhoz, sehogy. Nem tudok senkivel sem beszélgetni, se semmi. Az út 2 és fél óra, ami rengeteg, végig szenvedném. Reggel 7 kor indulunk, délután 5 kor érünk haza, szóval még fáradt is lennék ahhoz, hogy mivel péntek van talán egy kicsit tudnék szórakozni a barátaimmal. Szóval el lenne rontva az egész, és csak egy igazolást kértem anyámtól, hogy igazolja le, de nem akarta. Ezután elmagyaráztam neki (vitatkoztunk), hogy miért nem akarok menni, de csak nem. Aztán bele törődött, és kicsit sértődötten mondta, hogy oké, leigazolja, de ettől nekem olyan bűntudatom lett, hogy gombócban van a torkom :S. Mondtam neki, hogy nekem ez így nagyon rossz, és bizonygatta, hogy nincs semmi baj, le igazolja. Nem tudom most eldönteni, hogy el mennyek e a kirándulásra, vagy ne? A becsületem azt mondja, hogy mennyek, de másrészről meg leigazolja, és nem lesz semmi baj :(. Nem tudok dönteni :S.
2010. nov. 11. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez egy jó alkalom,hogy összebarátkozz az osztálytársaiddal vagy megmutasd nem olyan vagy amilyennek megismertek(ha esetleg félénk lennél)

Ha úgy látod reménytelen a helyzet és tényleg nincs esély arra,hogy jól érezd magad akkor viszont nincs értelme,csak rosszabb lenne ha egész úton egyedül lennél és hallgatnád ahogy nevetgélnek a többiek.

2010. nov. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Ne menj kirándulni, ha nem akarsz. Ilyen egyszerű. De ha úgy döntesz, hogy otthon maradsz, akkor ne csavargással töltsd az időt, hanem olvasgasd egy kicsit a nyelvtankönyvedet. :)
2010. nov. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tudnék velük össze barátkozni :S. Nem az én társaságom. Nem vagyok félénk egyáltalán, egyszerűen nem akarok hozzájuk közeledni, mert nem akarok közéjük tartozni. Egyszer évet ismételtem, és azóta minden osztályban azt éreztem, hogy túl fiatalok hozzám. A gondolkodásuk, pedig csak 1 év van köztünk. Szóval igazából az anyámmal való viszony bánt. Neki is most bejöttek a rossz dolgok, de nem szeretném én azért megszívni, mert ő neki is rossz. Szóval, szenvedek ígyis, szenvedek úgyis :S.
2010. nov. 11. 21:27
 4/9 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulni lenyelni dolgokat!

Én annyira közönyösen vonultam az osztályommal ide meg oda anno, hogy az már nekik volt szégyen.

Nem kell közéjük tartozni, viszont nem kell utálni sem haragudni rájuk azért, mert ők egy évvel fiatalabbak nálad és még csak most élik meg azokat a dolgokat amiken te már túl vagy... Ez egy ilyen helyzet. Bár! Mindig vannak olyan gyerekek a közegben akiknek szintén nehéz beilleszkedniük azért, mert máshogy látják a dolgokat, mint ahogy a társaik, csak ezt a konfliktusok kezelése miatt magukba zárják és nem hozzák fel.


Nekem nálamnál több évvel idősebb barátaim is vannak, illetve van velem egykorú barátom is, de ők gyerekkorom óta velem vannak és olyanok mint én...

2010. nov. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, a lényeget kihagytam:D Minek menni egy egyetlen napos kirándulásra? Hát az több, mint fárasztó. Már most feláll a hátamon a szőr, ha ilyesmire kéne magam rávenni... Pláne úgy, hogy még a közeg is irritálna. Heh
2010. nov. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tanulmányi kirándulás szerű, de az osztályfőnök szerint, "Az a lényeg, hogy jól érezzük magunkat"...Na most akkor ezt értelmezhetem úgy, hogy én ne mennyek el simán.
2010. nov. 11. 21:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Gondold meg jól. Lehet, hogy most úgy gondolod, hogy nem fogod magad jól érezni, de lehet, hogy utólag bánni fogod, hogy nem mentél el. A legjobb, ha listát készítesz magadban, hogy miért lenne jó és miért nem lenne jó elmenni a kirándulásra. Ha a listán több a jó, akkor menjél, ha több a kevesebb, akkor ne menj. Amúgy nem származik valami anyagi hátrányod abból, hogy nem mész el mégse? Lehet, hogy anyukádat ez zavarja leginkább, hogy kifizette a kirándulás költségeit és Te mégse akarsz menni, vagyis magyarán elveszik a befizetett pénzed.


mennyek = menjek :)

el mennyek = elmenjek-e :)

2010. nov. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
* Ha több a rossz, akkor ne menj * :)
2010. nov. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Bocsi a hibáért, fáradt vagyok :D. Teljesen ingyenes kirándulás, tehát ez tuti nem probléma. :S.

Köszi a válaszokat :).

2010. nov. 11. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!