Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez komoly? Ez történik, ha az...

Ez komoly? Ez történik, ha az ember alkalmazkodik?

Figyelt kérdés

Én maximálisan alkalmazkodtam a páromhoz. Egy rendkívül kényelmes kapcsolatot nyújtottam neki. Nem volt semmi elvárásom felé. Inkább adni akartam, mint kapni.

Én azt vártam, hogy megtetszik neki ez a szitu, és így megszeret. Mert ez a logikus, nem?

De az történt, hogy minden megbecsülését elvesztettem.


2011. jún. 20. 20:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
nem, ez történik ha valaki csicskapapucs lesz.
2011. jún. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

én is ebben a cipőben járok és szerintem azért mert sajnos pont, hogy kényelmet adtál neki..Nincs miért már dolgoznia, kűzdenie, mert tudja, hogy tőled úgy is mindent megkap maximálisan.

2011. jún. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen várható volt. Ha ugyanis nem követeled meg magadnak a megbecsülést (ha nem evidens, hogy a megbecsülés neked jár, mert megérdemled), akkor nem is fog senki megbecsülni. Az önfejlesztő tréningek elcsépelt szlogenje is ez, de hidd el, ez esetben valóban igaz.


Az ember furcsa teremtmény, főleg a párkapcsolatban. Mindig az kell neki, aki elérhetetlen, de legalábbis az, akiért meg kell, hogy küzdjön. Az, aki az ölébe hullik az, akivel bármit megtehet, az sosem lesz a számára igazán értékes.


Ha tudod magadról, hogy értékes ember vagy, ha tisztában vagy a saját jó és rossz tulajdonságaiddal, akkor nem félsz attól sem, hogy egyedül maradsz. És ha ettől nem félsz, akkor nem is tűrsz el bármilyen viselkedést a partneredtől. (Hiszen ha esetleg elhagy, akkor akad majd másik, ráadásul akkor meg sem érdemelt téged soha igazán.) Ezt azonban már a rózsaszínű köd idején sem szabad elfelejteni, mert ha az elején mindent tolerálsz, akkor később is joggal várja majd el a partnered, hogy ne változtass.


Egy mondatban: sose hagyd, hogy bárki babának használjon, mert a végén, ha megun, téged is úgy dob majd el, mint egy régi babát.

2011. jún. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
És így megszeret.Előtte nem szeretett, miért volt veled?
2011. jún. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem szeretett, tetszettem neki.
2011. jún. 20. 20:45
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy abból amit írtál az jön le, hogy csak Te alkalmazkodtál hozzá, ő hozzád nem. Ez így nagyon nem jó, hiszen mindkét félnek alkalmazkodnia kell, engedni egy két dologban és nem csak az egyik embernek kell megadni mindent a másiknak.
2011. jún. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ezt jól elszúrtad. A kapcsolat többek között kölcsönös tiszteletre épül, és ha te mindenben kiszolgálod, akkor mit tiszteljen benned? Mert ezt nem fogja, az tuti.

Tanulj belőle és a következő kapcsolatodban ne csináld ezt. Ja és ne menj bele olyan kapcsolatba, ahol a másik nem szeret. Ne te teperj a másik után.

2011. jún. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
És te igy összejöttél vele?
2011. jún. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Hát ezt elszúrtad!
2011. jún. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Ő abba szertett bele aki voltál.

Erre te átalakulsz.... mit csodálkozol?

2011. jún. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!