Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jönnek folyton ugyanazza...

Miért jönnek folyton ugyanazzal a sablon-szöveggel, és nem értik, amit szeretnénk?

Figyelt kérdés

Nem szeretném ecsetelni, mi okból, mert nagyon csúnya dolgok mentek a múltban, míg oda jutott a helyzet, ahová jutott, de a lényeg, hogy nem tartom a kapcsolatom a családommal. Anyámat sem láttam pár pár éve. Most babát várunk, és mindenkinek az első kérdések között van, hogy - a leendő nagyi mit szól? örült a család? stb... Mi pedig mondjuk, hogy nincs velük kapcsolat.

Utána rögtön azzal jön mindenki, hogy -nem baj, majd a baba ezen változtat...

Ilyenkor megy fel bennem a pumpa, mert egy nagy fittyfenét akarjuk, hogy változzon! Eddig sem volt utánunk érdeklődés, mi tepertünk egy ideig a szeretetért, rokoni összetartásért, de semmi válasz... Azóta évek teltek el, és majd pont most, varázsütésre leszünk megint jóban? A párommal megbeszéltük, hogy ha most hirtelen jönnének, tuti nem lenne véletlen, és azt nem akarjuk, hogy a baba legyen az "ok" a nagy puszi-pajtáskodásra. Nem akarunk semmit továbbra sem, de ezt a környezet mintha meg sem hallaná. Ahányszor csak előkerül ez a téma, mindig azzal jönnek, hogy majd a gyerek csodát tesz, stb... és meg sem hallják, hogy mi pont ezt akarjuk elkerülni. Megrökönyödnek azon, amit szeretnénk.

Hogy értessük meg, hogy tényleg nem akarunk érdek-kapcsolatot olyanokkal, akik magasról tojnak ránk, és talán a gyerek miatt felvennék a mű-mosolyt, amire semmi szükségünk???


2011. jún. 21. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Én teljesen megértelek. Tudod mit csinálj? NE érdekeljen, hogy mit mondanak! Gyereked lesz! Ez a legcsodálatosabb dolog a világon, nehogy már ezen idegeskedj. Értem, hogy ilyenkor nem lehet kibírni, hogy ne ordítsd le az ember fejét, hogy: DE NEM AKAROK VELÜK TALÁLKOZNI!!!. Én már megértettem,
2011. jún. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Én teljesen megértelek. Tudod mit csinálj? NE érdekeljen, hogy mit mondanak! Gyereked lesz! Ez a legcsodálatosabb dolog a világon, nehogy már ezen idegeskedj. Értem, hogy ilyenkor nem lehet kibírni, hogy ne ordítsd le az ember fejét, hogy: DE NEM AKAROK VELÜK TALÁLKOZNI!!!. Én már megértettem, hogy az emberek addig nem képesek felfogni dolgokat, amíg nem tapasztalják azokat. Szóval ne háborogj, legyél boldog, mert ezek lesznek életed legszebb évei!
2011. jún. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Bocs, de kétszer küldte el!
2011. jún. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Anya leszel.Gratulálok! Át fog minden értékelődni.Tudod, amikor a nagyfiam született a szüleim már nem éltek.Egyetlen élő felmenőm az apai nagyanyám volt, akivel évek óta nem tartottam a kapcsolatot(sosem voltunk jó viszonyban, sőt mondhatnám,hogy haragban voltunk)és 300 kilométerre laktunk egymástól.De akkor más lettem.Írtam egy képeslapot a következő szöveggel:aug.27-én dédunokája született,kisfiú.Kérem gondoljon rá szeretettel. És az én örökharagot tartó nagyanyám visszaírt." szeretettel gondolok rátok" ez a három szó elég volt ahhoz, hogy minden megbocsássak neki.
2011. jún. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Talán furán hangzik, de ha neked nem is, a gyereknek szüksége van egy nagyira is és papira is.. Ezt sokan nem hiszik el, mert, hogy van apukája és anyukája, de igenis szüksége van a nagyszülőkre is. Hogyan fogod neki megmagyarázni, hogy egyszerűen haragot tartotok velük? Nem hazudhatod neki, ha nagyobb lesz és rákérdez, hogy meghaltak. Azt pedig nem szabadna belenevelni, hogy haragudjon bármelyik rokonára is, majd ha annyi idős lesz ő eldönti, hogy jogosan vagytok e a szüleidre felháborodva és ő hogy viszonyul ehhez. A gyermeket semmiképp ne tiltsátok el tőlük.. Nektek nem muszáj velük találkozni.
2011. jún. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Megjegyzem, hogy a gyereknek lesznek nagyszülei a másik ágról, és egy számunkra kedves család, akinek szinte fogadott gyermekei lettünk, most épp úgy unokaként várja a kicsit. Az igazi nagyszülőkhöz nem szívesen engednénk, már csak a nevelési módszereik miatt sem :S

A válaszolók közül nagyon meghatott a három szavas válasz, nem vagyok kőből én sem, de túl sok rossz dolog történt, nálunk nem lesz ilyen.

2011. jún. 21. 22:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Kár volt magyarázkodni. Ha gyereked lesz/van, majd meglátod, az emberek szeretnek MINDENBEN okosabbak lenni. Extrém eset, de volt rá példa, hogy bácsika rákérdezett, szoptatom-e a babát, és mondtam, már nem, tájékoztatót tartott az anyatej előnyéről. Ő már csak tudja, gondolom rengeteg babát szoptatott...

Szóval ha ilyesmit kérdeznek, örül a nagyi az unokának? IGEN! alszik éjjel? PERSZE! szopik még? NANÁ! jó gyerek? MI AZ HOGY!

A magad megnyugtatása végett teljesen felesleges belemenned a magyarázkodásra. Nem akarjátok tartani a kapcsolatot? akkor nem fogjátok és pont, nem kell erről mindenkinek tudnia.

2011. jún. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!