Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám 70 éves, hogy vegyem...

Anyukám 70 éves, hogy vegyem rá, hogy pihenjen többet?

Figyelt kérdés
Egy betegsegítő egyesületben dolgozik napi 4-6 órát, mellette a lakóházban közös képviselő, emellett többször egy héten munka után, 2-3 órákat gépel éjszakába nyúlóan és egyezteti a gépelést. Fizikailag nagyon fitt, de szellemileg úgy veszem észre, hogy hanyatlik, memóriazavar, amnézia is jellemző már rá, valamint rosszullétei is szoktak lenni (szédülés, hányinger). Se az egyesületnél, se a közös képviselőségért nem kap egy fillért sem, lelkiismeretből csinálja. De féltem őt és sajnos nagyon makacs ember, nem lehet meggyőzni arról, hogy nem a sok elfoglaltság élteti, hanem ellenkezőleg, a sok elfoglaltság, a pihenés hiánya fogja majd sírba vinni. Mit tehetnék, mert ez így nem mehet tovább.
2011. jún. 23. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nem igazán tudom eldönteni, hogy igazat adjak-e neked. Ha már szellemileg nem fitt, akkor mi lesz, ha testileg sem lesz az? Mert ameddig figyel, addig folyamatosan járatja az agyát, tehát szerintem nem ezért épült le szellemileg, viszont valóban sok, amit magára vállal. Viszont ameddig van célja, hobbija és fizikuma, addig szerintem oké.Kössetek kompromisszumot.
2011. jún. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
húú, tényleg nem könnyű, mert anyukád szerintem sokat vállalt magára, viszont Ő tudja hogy mikor lesz elég
2011. jún. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Éppen hogy nem tudja hogy sok neki. Fárasztó az egész, ki van készülve idegileg, egy 30 évesnek is sok lenne amit ő csinál. Nem bírja az idegrendszere. Ha ez a sok elfoglaltság jót tenne neki, akkor most nem lenne ilyen állapotban. Ha mondok neki valamit, holnap már nem emlékszik rá, mert annyi minden jár a fejében. Kezdődő amnéziája van szerintem.
2011. jún. 23. 18:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Probálj meg a lelkére hatni, ha ez sem megy, akkor mondd meg neki hogy ha ebbe akar belehalni akkor csak tessék, ott van előtte a lehetőség
2011. jún. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!