Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagypapa adósságát örökölheti...

Nagypapa adósságát örökölheti az unoka?

Figyelt kérdés

Kicsit összetett! Szóval apósom amikor meghalt elég sok tartozást halmozott fel. Nagy része ki lett fizetve, de még mindig van olyan bank, aki nem jelentkezett! Férjem nevén nincs semmi, amit el tudnának vinni. Az enyémen viszont rajta van ház, kocsi, minden ingóság. Most gyereket várunk és majd az ő nevén is lesz egy-két dolog. Sőt ugye megörökli majd utánam automatice a házat is.

Ha a férjemen nem tudják behajtani após tartozását, akkor a gyerekünkön behajthatják?


2011. jún. 23. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Öröklésnél van egy olyan szabály, hogy az adósság csak az örökség erejéig száll az örökös(ök)re.
2011. jún. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem, ha az apósod egyetlen gyermeke a férjed, mindent ő örököl, viszont a tartozásért csak az örökölt pozitív vagyonnal köteles helytállni. Ha az nem fedezi az összes tartozást, a maradék nem hajtható be sem a férjeden, sem máson. Úgyszintén ha nincs "pozitív" vagyon, akkor sem lehet követelni, hogy helytálljon a tartozásokért.
2011. jún. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Adósságot csak az örökség mértékéig lehet örökölni. Pl. ha van egy 3 milliós ingatlan és egy 4 milliós tartozás az örökségben, akkor a bank viszi az ingatlant, de az 1 milliót nem követelheti, azt bebukta, az örökség 0. Ha van egy 4 milliós ingatlan és egy 3 milliós tartozás, akkor az örökség 1 millió.
2011. jún. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor megnyugodtam!

És egy másik kérdés. Ha Isten ne adja a férjem halmozna fel adósságot, de ugye nincs nagyon semmi a nevén (tehát a gyerek csak utánam örököl),akkor tartozna a gyerek valamivel.

Bízok a férjemben, meg nincs szerencsére szükség hitelre, csak a családja elég gázos anyagilag.

Mondjuk komoly hitelt úgy sem adnának neki,ha nincs a nevén semmi!

2011. jún. 23. 13:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogy a Többiek előttem leírták, az korrekt.

Én úgy fogalmaznék, hogy a legközelebbi vérszerinti örököse apósodnak a férjed, tehát ha marad adósság, az a férjedre száll, viszont ahogyan a Többiek is írták, adósságot örökölni nem lehet, illetve csak a hagyaték erejéig (nullszaldósra jön ki a dolog). Fontos: a hagyatékin nem lemondani kell, hanem visszautasítani a negatív örökséget, írásban!

Második kérdésedre válaszolva: ha meghal a férjed, ugyanez a helyzet. A gyereketek csak a hagyaték erejéig örökölheti az adósságot is. A többi ld. mint fent - negatív örökség nem örökölhető, hagyatéki tárgyaláson írásban visszautasítja és kész.

Egyébként érdekesség gyanánt: nem is hittem, nekem is egy ügyvéd mondta, hogy ilyenkor száll tovább a tartozás a gyereked gyerekére és így tovább. Azt nem tudom, mi értelme van, ha úgyis visszautasíthatják, de jogilag így van. Jelentősége viszont gyakorlatilag nincs.

2011. jún. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Tehát ha a férjem netán adósságot halmozna fel, akkor a gyerek felel érte, akkor is ha csak utánam örököl. Tehát,amit örököl a gyerek az teljes mértékben az én tulajdonomat örökli meg!

2011. jún. 23. 14:04
 7/7 anonim válasza:

Teljesen korrektül írták az előttem szólok a válaszokat.

De bocsi, hogy belekérdezek: a férjem édesanyja után örökölt az öccsével egy lakást, melyen a nagymamájuknak haszonélvezeti joga van. Plussz örököltek még kb. fejenként 2 milliós adósságot is. Na mármost a haszonélvezetről a mama nem akar lemondani (pedig nem is használja semmilyen módon a lakást), és az eladásba sem akar beleegyezni, akkor a 2 milliós tartózást hogyan hajtják be a férjemen? A közös tulajdonú lakásunkra terhelhetnek, esetleg a saját vagyonával felel érte? Ebben az esetben vissza lehet utasítani csak az adósságot? Vagy a fiunkra fog szállni?

Még egyszer bocsi a belekérdezésért!

2011. jún. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!