Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a fiúm pszichikailag...

Ha a fiúm pszichikailag tönkre van menve, ha lesz közös gyermekünk, ezt a gyerek örökölheti, ezek a géneket?

Figyelt kérdés

a szüleim, föleg apum szerint a fiúm (27)pszichikailag nem rendes. s azért tiltja a kapcsinkat (én 20,ö 27), mert fél hogy ha lesz közös gyerekünk, akkor a gyerek elkapja az apja génjeit s ö pszichikailag tönkre menve fog születni, nem lesz rendes. ez lehetséges?

hozzá teszem, hogy a fiúm majdnem 10évig kemény drogfüggö volt. de már 5éve nem használ semmit. ez befolyásolhatja a terhességem, vagyis a gyermekem majd? valami baja lehet a gyereknek? ha igen, akkor milyen?


2009. nov. 20. 12:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A gének nem bacik, vagy vírusok, amiket el lehet kapni. Ha gyereketek lesz, egészen biztosan kap a Te génjeidből is és az Övéből is. Ha eredetileg volt neki valami ideggyengesége, meglehet, hogy örökli a gyereketek, ha olyan típusú betegségről van szó, ami örökölhető (Úgy tudom, h pl. a mániás depresszióra való hajlam örökölhető). A drogos kérdés kicsit más. Ott nem a génekkel van a gond, nem esélytelen, hogy amiatt esetleg károsodhat a gyereketek, ha maradandó károsodást is szenvedett ettől a párod. Ha egyszer gyereket szeretnétek, nem ártana egy alapos kivizsgálás. Egy közeli barátomnak van ilyen betegsége (az örökölhetős, nem a drog okozta), ők úgy döntöttek, hogy nem veszélyeztetik egy gyerek életét ezzel, így örökbe fogadtak egy kisfiút. Azóta 3 unokájuk van.
2009. nov. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Kapcsi?

Szarcsi?

Mi az, hogy pszichikailag nem rendes?

Ha mondjuk üldözési mániája van, vagy depressziója, az örökölhető. De ha mondjuk azért "nem rendes" pszichikailag, mert pl.olyan gyerekkora volt, ami miatt ilyen lett, hát azt nem örökítheti.

2009. nov. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos örökölhet a baba ezeket a géneket. Egyik barátnőm azért nem szül(t) a férjének, mert a férje is ilyen depresszív alkat, a férje apja is az, és visszamenőleg apai ágon már 3-an próbáltak meg öngyilkosok lenni. :( Szomorú valóság... :(
2009. nov. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy ez örökletes dolog-e.
2009. nov. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Az a tény, hogy erősen drogozott, vagyis szenvedélybeteg volt, bizony genetikailag nagyon is örökölhető. Ezt úgy nevezik, hogy a hajlam örökölhető. A leirtak szerint ő egy befolyásoolható, gyenge személyiség és nagyon könnyen megeshet, hogy majdani gyermeketek is ilyen lesz.
2009. nov. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
47%
Diagnózis is van? Apád megérzése nem elég szilárd alap ehhez.
2009. nov. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%
Miféle diagnózist sürgetsz? Nem elég, hogy 10 évig kemény drogos volt???
2009. nov. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
65%
a gyereketek alapból hülye lesz, te sem vagy egy iq fighter a pasid meg pszichésen tönkre van menve (úristeeeen!) úgyh kettőtökből ne remélj csodát!
2009. nov. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
12 éves korától volt drogfüggő 22 éves koráig? Nem gyenge... a génjeit nem elkapja a gyerek, hanem örökli, a depressziót, stb ahogy előttem is írták, örökölheti a gyerek. Szerintem egy ilyen ember iszonyatosan labilis, depresszív ember lehet, én nem mernék szülni. (hacsak nem felkészülsz rá, hogy egyedül is fel akarod nevelni a bébit - és én személy szerint nem vagyok meggyőződve arról, hogy 10 év masszív drogozás az örökítősejtekbe nem ette be magát, és nem hathat ki a kicsire, de nem vagyok orvos.)
2009. nov. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

nincs semmi diagnózis. velem rendessen viselkedik a fiúm. nem tehet arról, hogy rossz gyermekkora volt, s elkezdett drogozni. nekem is rossz volt a gyerek korom, apám évekig vert. de attól rendes vagyok! kedves, segitökész stb.


csak tudni akartam. az orvostól is kérek tanácsot, mielött gyermeket szeretnék. csak elöbb a ti véleményetek érdekelt.


amúgy meg egyik haverom is kemény drogot használ, s van egy néhány hónapos lánya aki tök egészséges. szóval ezért kérdeztem. de amúgy köszi minden választ :)

2009. nov. 20. 12:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!