Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mehetnénk végre külön...

Hogyan mehetnénk végre külön a szülőktől? Fiatalok vagyunk még hozzá?

Figyelt kérdés

A párom 25 éves,én 22 éves lány. 5 éve vagyunk együtt,fél éve együtt is élünk,de a párom szüleinél.

Itt kaptam munkát,ezért költöztem hozzájuk.

Nehezen bírom az itteni körülményeket,a családját.Rendszeres a veszekedés,az egymás piszkálása.Apósjelöltem állandó jelleggel beleköt a dolgokba,velem annyira nem bunkó,de pl: a párommal igen,és ez engem zavar.Pulyának nézi apósjelöltem,és anyósjelöltem is a páromat.

Van egy házuk amit ezelőtt 15 évvel építettek fel a párom falujától 4 km-re a következő faluba,a ház üresen áll,soha nem lakott benne senki.Benne van minden,víz,kazán,ablakok,le van rakva a járólap,fürdő berendezve.Van benne 3 nagy szoba,egy nappali,zuhanyzó,fürdő,spájz,konyha,kazánház...szóval minden ami kell.

Csak be kellene rendezni,és kifestetni kívül belül.

Tavaly nyáron rendbe akarták hozatni a párom szülei nekünk,de mivel ez a hát útkereszteződésben van,így egy körforgalmat akart oda az állam csinálni,így a házat elbontották volna.

De ez a terv véleményem szerint fucsba ment,mert azóta semmit nem hallani erről a dologról.És a párommal én személy szerint szeretnék odaköltözni.

Csak azt nem tudom,hogy mondjam meg neki ezt.Volt már az,hogy mondtam,de lényegében nem mondott rá semmit.

A páromon azt látom,hogy fél a külön élettől,neki jó anyuci szoknyája mellett.Semmire nincs gondja(csekkeket nem kell neki fizetni),és hát alapjából véve még az utolsó feltöltő kártyát is a szülei veszik neki.Jól megy a szülőknek,mondhatni,hogy a faluban nekik megy a legjobban.(mezőgazdaság).Úgy érzem,ha nem lépek,lépünk akkor még 2 év múlva is itt fogunk tartani ahol most.

Eljegyzésünk még nem volt,a párom is azt mondja,hogy míg nem leszünk külön addig nem szeretne eljegyezni,majd csak ha külön mentünk. Ez nem követelőzés,csak élni akarom az életem a nélkül,hogy bárki is beleszólna,mert hiába vagyok itt a pároméknál,nem tudok teljesen otthon lenni,nem csinálom a dolgokat úgy,ahogy valójában én szeretném.

És a kapcsolatom a párom szüleivel sem olyan amilyennek szeretném,elvagyunk,nem veszekszünk,de mégsincs meg a közös hang.

El vagyok keseredve!

22/L


2011. jún. 24. 10:51
1 2
 1/18 napietus ***** válasza:
ha családi vállalkozás, akkor igazából megdolgozik azért, amiket kap (telefon, rezsi), ezt a jövőben kivehetné pénzben is. ez a bontás-dolog biztos, hogy nem oké, ha egyszer építési engedélyt adott az önkormányzat, nem bontják le, ahhoz kisajátítás kéne (ilyenkor ki kell hogy fizessék piaci áron).
2011. jún. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Oké, hogy te menni akarsz! De lenne pénzetek egyáltalán fenntartani egy ekkora házat! A rezsitek pl. télen min. 60-70 ezer lenne! És ebben még mondjuk a kaja benne sincs!

Ha a párodat is szinte a szülei tartják el, akkor magatokat miből fogjátok?

2011. jún. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Én dolgozom nem keresek sokat,de ez is valami.

A páromnak a gazdaságból mindennek a fele járna.

Az apja havonta kifizetné,otthon dolgozna a gazdaságban.

2011. jún. 24. 11:00
 4/18 A kérdező kommentje:
Abból is jobb a helyzetünk,hogy télen a fűtés miatt nem kell aggódnunk,mert fa annyi lenne,meg van,hogy még eladásra is van belőle.
2011. jún. 24. 11:01
 5/18 A kérdező kommentje:

Első válaszoló!

Igen,meg akarták volna vásárolni a házat.Csak azóta már azt halljuk,hogy nincs rá pénz.És,hogy nem lesz ott semmi csinálva.

2011. jún. 24. 11:02
 6/18 anonim ***** válasza:
Sajnos ez csak a párod döntése. Neki kell eldönteni,hogy mit akar. Te még sem kérheted a szüleitől a házat. Beszéld meg vele, hogy te szeretnél költözni, beszéljétek át a költségeket és kérd meg,hogy beszéljen a házról a szüleivel!
2011. jún. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Igen,tudom,hogy ez a párom döntése.

Ezelőtt mikor fel akarták újítani a házat nekünk,akkor még én nem dolgoztam.És akkor még kevesebből éltünk volna meg.

Persze,nem kérhetem a szüleitől a házat.Nem is állt szándékomban,nem is vagyok velük olyan viszonyban,hogy én ezt nekik felhozzam.

De a párom miért nem hozza fel nekem soha a költözést?És,ha én felhozom nem nagyon beszél róla,meg ha beszél is csak ennyit,hogy majd...majd...

2011. jún. 24. 11:13
 8/18 anonim ***** válasza:
Igefigyelj, itt szó sincs a pénzről. Itt arról van szó, hogy a barátod kényelmes. Mi úgy költöztünk össze, hogy én voltam 20, Párom 22. Mind a ketten dolgozunk, és így meg tudunk élni. Nektek is menne, csak légy határozott! Amikor felmerült az összeköltözés gondolata, akkor az én barátom is nagyon megrémült, teljesen bizonytalan volt, hogy mi meg hogy lesz. De abban egyet értettünk, hogy a kialakult körülmények nem tarthatóak hosszútávon. (Őt rengeteget csesztették a szülei, ettől állandóan morcos és rosszkedvű volt, nem volt kedve semmihez, arról nem is beszélve, hogy anyagilag is kihasználták, így kútba esett mind a jogosítvány, mind a nyelvvizsga). Szóval, egyik éjszakai beszélgetés során meggyőztem, hogy igenis az a jó megoldás, ha összeköltözünk. Az albérletkeresés elég nehézkesen indult, de végül 2 hónap alatt találtunk egy nagyon jót. Akkor már ő sürgette, hogy költözzünk már. Azóta nyugalom van, és együtt haladunk előre. 22/N
2011. jún. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nektek már jó!

Mégis,hogyan mondjam a páromnak meg akkor ezt a dolgot?

Mert még azt veszem észre,hogy a szülei irányítják.

2011. jún. 24. 11:25
 10/18 A kérdező kommentje:

Múlt hétvégén elmentünk vacsorázni a párommal,és azon a helyen bulik szoktak lenni,de nem bulizni mentünk csak megvacsorázni.

Erre ahogy odaértünk és rendeltünk megszólal a párom telefonja,az anyja hívta.Kérdezte,hogy meddig akarunk maradni?!Meg,hogy a párom bátyja mondta,hogy reméli nem maradunk olyan sokáig,hogy a párom ne bírjon majd reggel felkelni a munkához.Mert ők minden reggel 5-kor ébrednek a jószágok rendezése miatt.

A párom bátyja 31 éves,ő is otthon él,senkije nincs,és minket csesztet.

2011. jún. 24. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!