Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igazságos viselkedés ez a...

Igazságos viselkedés ez a szülőktől?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk össze párommal. Apám nagyon ellenezte, egy dologban kértem segítségét, azt is csak nagy könyörgések árán tette meg.

Bátyám, aki 26 múlt, most kapott állást az ország másik végében (eddig éveken át otthon lopta a napot, miután 6 és fél év múltán befejezte a 4 éves főiskolát...)

Legtöbbször szó szerint sz**ba se veszi a szüleit, úgy kell elképzelni, hogy más a kutyájával is szebben beszél (leidiótázza a szüleit szemtől-szembe, r*hadéknak hívja a húgát...), mégis most a szüleim ajnározzák. Persze sajnálják, hogy messze is kerül tőlük, de most ezerrel költik rá a pénzt... Ruhákat vettek neki, új szemüveget, laptopot is fog kapni, és most apám elvitte kocsival a leendő munkahelyére és ott vásárol neki bútorokat meg hűtőt, stb.-t a lakásába... (bérlakásban lesz, mert tanár) Szóval kb. 400-500 ezret elköltenek csak úgy, rá, aki eddig éveken át csak élősködött otthon, mert lusta volt elmenni dolgozni... Én már mióta dolgozom, magam pénzén vettem a dolgokat otthon is, de pl. apám még abba is beleszólt, hogy szerinte ez meg az fölösleges volt... És nem nézték jó szemmel, hogy elköltözöm, pedig nekik semmi pénzükbe nem is került.

R*hadt igazságtalannak érzem, mert míg munkanélküli volt a bátyám, addig is mindig neki adtak igazat, ő volt a kiskedvenc, többek közt ezért is mentem el otthonról, mert meguntam, hogy minden helyzetben én vagyok a feketebárány...

Mit szóltok ehhez? (bocsi a rinyálásért...)

22L


2011. aug. 29. 15:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
19%
Azt, hogy irigy vagy.
2011. aug. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
13%

Érthető, több ponton is:


1. neki van diplomája, neked nincs

2. ő dolgozni költözik el, te a "párodhoz", azaz majdnemhogy "kurv.ulni", mert még nem vagytok házasok (sok szülőkorú ember tartja így)

3. ő férfi, nagyobb a tekintélye, te mégiscsak lány vagy még (asszony se vagy még, mert nem vettek el)

2011. aug. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

"1. neki van diplomája, neked nincs

2. ő dolgozni költözik el, te a "párodhoz", azaz majdnemhogy "kurv.ulni", mert még nem vagytok házasok (sok szülőkorú ember tartja így)

3. ő férfi, nagyobb a tekintélye, te mégiscsak lány vagy még (asszony se vagy még, mert nem vettek el)"


Te miről beszélsz? Én k*rvulni megyek??? Albérletbe költöztünk, amit én találtam, nem a páromé, mégcsak a bérlés sincs a nevén, hanem az enyémen. Mindent felesbe fizettünk, többet keresek a páromnál és több mindent is hoztam otthonról (félreértés ne essék: saját magam vásárolta dolgokról van szó), mint a párom. Én nem vagyok eltartva!

Mit ér a bátyám a diplomával, ha így is többet keresek nála, mert sz*ros érettségivel többre mentem, mint ő? Mert szorgalmas vagyok a munkahelyemen... Ő meg egy lusta, bunkó paraszt.

2011. aug. 29. 15:11
 4/23 anonim ***** válasza:
80%

Második ezt ugye Te se gondolod komolyan???


A mai világban már nem tartják olyan fontos dolognak a házasságot mint régen... Ébresztőőőő, te az elmúlt évtizedet átaludtad???


Kérdező, szerintem ne törődj ezzel. Te magadra és a párodra koncentrálj! Törekedj arra, hogy ti a pároddal jól éljetek ketten, annak ellenére, hogy a szülők ellenezték a dolgot. Idővel majd rájönnek, hogy felesleges volt ellenezni az összeköltözést.

2011. aug. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%
Még ilyen hülye válaszokat... Sajnos nagyon sok családban van ez, nálunk is, de szerencsére nem a testvéremmel. Nem tudsz vele mit kezdeni, kerüld a családot, ha ilyenek veled. Kötelező ünnepi találkozások, aztán annyi. Nálunk is ez van, sokkal nyugodtabb az élet nélkülük.
2011. aug. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
35%
Gondolom azért írtál ide,hogy szidjuk a tesód és a szüleid.Hogy miért jó ez neked azt nem tudom.De az biztos,hogy te sem vagy szimpatikusabb,mint ők.Elég gyerekes,hogy 22 évesen,elvileg önálló felnőttként ide jössz sírni,hogy a bátyáddal kivételeznek a szüleid.Éld az életed és hagyd a nyüszítést!
2011. aug. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
73%
Nem igazságos.Sajnos a legtöbb családban van kedvenc gyerek,és van "mostohább",bármennyire tagadják is.Sajnos ez utóbbi voltam én is,legidősebbként,és lányként.Idővel édesanyám rájött,hogy az öcséimet kegyetlenül elcseszte azzal,hogy a fenekük is ki volt nyalva,és én lettem egyedül életre való.Igaz erre 30 éves koromig kellett várnom,de megérte az elismerés.Neked azt tudom tanácsolni boldogan költözz el,időnként azért látogasd meg őket,és ők is rá fognak jönni,hogy óriási különbség van kettőtök között.
2011. aug. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
70%
Nem igazságos, de nem tudsz semmit tenni ellene, el kell fogadnod, hogy a bátyádat jobban szeretik a szüleid, mint téged. Igazán támogathatnának, mivel ha arra kerül a sor, hogy valakinek ápolni kell őket, vagy besegíteni otthon, le merném fogadni, hogy nem a nagy lusta bátyád fog hazajönni, hanem Te! Milyen szülő az, aki tanulmányi alapon különbözteti meg a gyerekeit? Amúgy is kicsi az esélye, hogy emiatt állna közelebb hozzájuk, pl. az apukám öccse 45 évesen halálba itta magát, nem volt diplomája, sokszor munkája sem, mégis az anyja felépített neki egy házat, és éreztette, hogy ő a fontosabb. (emellett azért a másik fiát sem hagyta el, de érezhető volt a különbség). Ennek ellenére amikor még élt a testvére, akkor is apukám ment el 150 km-ről kéthetente lenyírni a füvet, elvégezni a ház körül, kertet rendben tartani. Ennek nem tudsz mit csinálni, próbálj meg ne foglalkozni vele. Ha nem tetszik, kerüld a szüleidet, felnőtt vagy már, azért, hogy rosszul érezd magad, felesleges hazajárnod ünnepeken kívül.
2011. aug. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%
nem igazságos, de nem tudsz mit csinálni velük.
2011. aug. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos nem tudsz mit tenni.

Költözz el és legyél büszke arra, hogy Te többre vitted már most vagy épp többre fogod vinni :)


Persze sz@r érzés, főleg, hogy a családodról van szó. De ha te 22 évesen a saját lábadra tudtál állni, és még jól is keresel, legyél rá büszke és ne lássák rajtad, hogy téged ez a helyzet zavar. próbáld meg magad túltenni ezen...

2011. aug. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!