Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az alábbi anyagi helyzetben,...

Az alábbi anyagi helyzetben, az alábbi családi háttérrel és párkapcsolattal kapcsolatban mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

A családi hátterem elég elkeserítő.

Anyám az utóbbi 13 évben 3 évet dolgozott, nem azért mert nincs munka, hanem mert neki folyton kifogásai vannak mindenféle munkával kapcsolatban, mindig megmagyarázza hogy melyik miért nem jó, pedig 10 percre lenne akármelyik munkahely. Folyton hallgatni kell a panaszkodásait, hogy milyen jó lenne ha tudna magának venni ruhákat, ha több pénz lenne és nyaralni mehetnének, ha tudna a lakásba venni új kanapét stb amire szüksége lenne, mert mindenünk már 20 éves kopott vacak. Mondom neki, hogy menjen dolgozni és megveheti ezeket a dolgokat, de e helyett inkább itthon ül és panaszkodik. A háztartást is csak nagy panaszkodások közepette látja el, főzni is elég ritkán főz, kb heti 2x.

Apám dolgozik, de az utóbbi 10 évben alkoholista lett, rengeteg pénzt elkölt a h*lyeségire, egyáltalán nem célja az, hogy valamire gyűjtsenek, hogy lecseréljenek valamit, pedig apám fizetéséből viszonylag jól élhetnénk. Apám lesz*rja a gyerekeit, engem is meg a tesómat is. Azt sem tudja hova járunk iskolába, nem érdekli semmi, heti 3-4x totálrészeg, üvöltözik az egész családdal, kezelhetetlen, nagyon elkeserítő hogy ilyen apám van. A részletekbe nem mennék bele, de anyámnak és apámnak is vannak borzalmas szokásai.

Testvérem is kezelhetetlen, anyám nagyon elengedi. Én probáltam már sokszor összeszedni a családt, mindenkivel beszélgetni hogy mit hogy kellene, de mindenki csak saját magával foglalkozik, senkit nem érdekel a másik. Anyámnak nagy elvárásai vannak velem szemben, pl ha majd dolgozni fogok, akkor gyűjtsek neki pénzt arra, hogy újíthasson a házunkon! Vigyem őket nyaralni, mármint anyámat meg tesómat. Anyám, sőt apám sem gondolt még soha arra, hogy egyszer majd talán megházasodom, és eszük ágában sincs, hogy esetleg valamivel hozzájáruljanak a kezdődő külön életemhez. Még csak egy tányérszettet sem vennének sőt semmit. :(

Én is élem a saját életemet, itthon ugyan, de próbálok suli mellett annyi pénzt keresni, hogy a saját kiadásaimat fedezni tudjam, ami elég sok :S

Barátom elég tehetős, de ugyanakkor zsugori is. Ő is még otthon él a szüleivel, 30 éves létére soha semmibe nem ad bele otthon egy ft-ot sem, még a kenyér árát is elkéri ha ő megy a boltba. Megszállottan gyűjtött eddig kocsira, megvette. Most pedig 3 éve megszállottan gyűjt lakásra, felét már megszerezte. Sok köztünk a korkülönbség, de mindig azt hallgatom, hogy én nem gyűjtök a lakásra. Mindig azt mondja, hogy spóroljak, pedig igy is spórolok. Mondtam neki ha majd vége a sulinak és lesz fix munkahelyem fix fizuval akkor majd megveszem azt ami kell. (pl szőnyeg, bútor, étkészlet, minden ami apránként kell) A minap tett egy olyan kijelentést, hogy ő már gyűjtött eleget, mostmár én jövök. És hogy neki nagy elvárásai lesznek velem szemben ha összeköltözünk, ugyanis ő gyűjtött egy házra, én pedig majd legyek mindig vele készséges. Nekem már az a felállás sem tetszik, hogy költsek a házára, miközben együtt vagyunk már 5.5 éve és még csak eszébe sem jutott hogy esetleg eljegyezzen!

Mit tennétek a helyemben?


2011. jún. 24. 11:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem költöznék ehhez a pasihoz,nem terveznék vele.Bunkó..már bocsánat.Ne menekülj bele a vele való kapcsolatba.Egyik rosszból bele a másikba.

Arra nem volt képes 5.5 év alatt,hogy elvigyen a rosszból,és kijelenti hogy nagy elvárásai lesznek veled kapcsolatban..hát..ez,ezek siralmas dolgok.

Ami a családodat illeti,nem tudok mit mondani,sajnálom.

Talán a legjobb az lenne,ha megpróbálnál a saját életedre figyelni mostmár,mert látod hogy nem megy a dolog velük..koncentrálj a sulira,arra hogy utánna munkát szerezz,és vágj bele egyedül.Lehet hogy közben megtalálod életed párját,akivel lehet tervezni,komolyan.Mert a mostani pároddal szerintem nem lehet.

Kitartást!

2011. jún. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Faszit dobni.

Elköltözni otthonról.

Új életet kezdeni.

2011. jún. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Kb. 3 éve szakítottam volna.

*neki nagy elvárásai lesznek velem szemben

A szeretet szabadságon alapul, nem szükségen és elvárásokon. Ezt jegyezd meg egy életre.

Amúgy meg nem "zsugori", hanem tudja, hogy ha lakásra meg kocsira gyűjt, akkor nem kell mindent pénzt elkölteni, amit megkeres. Meg akkor sem, ha nem gyűjt. De ez más tészta.

Viszont: egy büdös fillért ne költs más nevén lévő házra, mert ha szétmentek, egyetlen garast sem látsz belőle. Ennél még az is jobb, ha elszórod a pénzed hülyeségekre, amit magadnak veszel.

De én a helyedben nem pazarolnám az időmet egy ilyen pasira, az fix. Nagyon jól mondod, nem is a vőlegényed, tul. képpen senkid, miért ő mondja meg, hogy mire költs és hogyan spórolj? Kid ő neked? A pasid. Nem az apád, nem a férjed.

Szerinted ha most ilyen, milyen lenne, ha elvenne...???

2011. jún. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Pasit dobni a fenébe. Tényleg egy ilyen ember mellett akarod leélni az életedet, aki azt mondja, hogy mivel ő gyűjtögetett, akkor te majd mindig legyél vele készséges?? Meg aki anyuci szoknyája mellett él 30 éves létére?

A szüleiddel nem tudsz mit kezdeni, de ne hagyd - ha már majd rendesen keresel - hogy lehúzzanak pénzzel! Anyukád egészséges ember, menjen el dolgozni, ha akar valamit. Úúúú de felhúztam magam, exem szülei ugyanilyenek voltak, otthon döglenek, mert büdös a munka, mi meg tartsuk el őket, amikor mi is épphogy kijöttünk hóvégére.

Fejezd be a sulit, keress munkát és költözz össze barátokkal, úgy jól ki lehet jönni az elején, aztán majd ha lesz elég pénzed, akkor tudsz venni/bérelni saját lakást.

Sok sikert kívánok Neked!

23L

2011. jún. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Költözz el otthonról amint tudsz, mikor befejezed a sulit, és hagyd ott a barátod!! Sok szerencsét!!!
2011. jún. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A legjobb, amit tehetsz:

A pasit dobni.

Elköltözni albiba (akár nem is egyedül, hanem pár lakótárssal közösen vennétek ki egy kis lakást)

Nem tudom hány éves vagy, mennyi van még a suliból hátra neked, ha olyan jellegű, akkor áttenni estire vagy levelezőre és keresni valami fixebb munkát :)

2011. jún. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én is arra gondoltam, hogy új életet kellene kezdeni.

Csak olyan nehéz elszakadni a barátomtól, ő az első komoly kapcsolatom, az első 2 évben minden rendben volt, akkor nagyon szerelmes is voltam, de mostanra már én is beláttam, hogy csak megszokásból vagyok vele. Néha van több hónap, amikor nagyon jól elvagyunk, de ő olyan mint egy makacs kölyök, ha nem tetszik neki valami, akkor besértődik. És ami a leginkább bánt, hogy ennyi idő után nem tervez velem, pedig az ő állítás szerint, ő szerelmes stb. Olyan nehéz megtenni ezeket a lépéseket. Ha most itthagyok mindent és mindenkit, csak a barátaim lesznek. Nem egyszer sírtam már a miatt, hogy ilyen családom van, kereszt szüleim sincsenek. Igazából a barátaim nem is tudjak hogy milyen a családom, szégyellem elmondani meg amúgy sem mutatom és nem látják rajtam hogy milyen problémáim vannak.

2011. jún. 24. 12:25
 8/12 A kérdező kommentje:
Már nem sok van a suliból, és igazából már be sem kell járnom pár tárgyam maradt. Készülök jöv hónapban, már felvettek, de nem sokat keresek vele, és az a pénz még arra fog elmenni hogy befejezzem sulit. Nyelvvizsga, tandíj, ilyenek.
2011. jún. 24. 12:26
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Ajaj. A helyzeted valóban nem könnyű. Sok mindent nem mondtál el, ami befolyásoló tényező lehet.

- hány éves vagy

- hol éltek

Kicsit másképp fogalmazok, de ved úgy, hogy ezt tenném...

Amit most megtehetsz: elmehetsz egy pszichológushoz, nevelési tanácsadóba, és kérhetsz segítséget (tanácsot)

Ami biztos: nem kötném sem a barátom sem a családom orrára, hogy mennyi pénzem van.


Ne hargudj, de a leírtak alapján én nem tudnék megbízni a párodban, párként tekinteni rá. (gyakorlatilag azt írtad le, hogy ha összegyűjti a házra a pénzt, te az alatvalója leszel, vagy ha lázadsz repülsz/erőszak/zsarolás) Nem kiegyensúlyozott jövőkép. Tehát gondolhatsz egy olyan házasságra(?) amiben nincs szavad, a "barátod" céljaihoz, vágyaihoz kell igazodnod - akár akaratod ellenére is (pl szexben is), lemondhatsz a sajátjaidról, barátaidról... és még csak nem is vetheted a szemére, hogy becsapott: nyíltan elmondta, hogy mire számíthatsz mellette. :( Persze lehet, hogy te szereted, vagy azt hiszed, hogy szereted, de tipikus eset a társfüggőség ilyen helyzetben.

Ilyenbe menekülni egy nem éppen ideális otthonból nem olyan, mint mélyvízes medencébe fejest ugrani, hanem inkább egy üres medencébe ugrásra emlékeztető dolog. Bár hangsúlyozom, hogy megértelek, hogy mennél, de cseberből vederbe... sőt akkor már félre se tudnál tenni egy új életre, és talán vissza se fogadnának olyan könnyen... El kell türnöd a megcsalásokat, azt, hogy bármikor megunhat...

További érvek a szakítás mellett:

- Ha jól sejtem a közös programjaitok gyakran költségesek számodra, és neked kell állni. Ezt a pénzt is megspórolhatod.

- Szabad leszel, és nyitott leszel egy valóban jó kapcsolatra

-többre fogod értékelni magad, mint amennyire ő értékel téged (tőle nem számíthat megerősítésre, sőt! visszahúz, ahogy a család is)


Eszedbe ne jusson az, hogy anyukád vágyait, vagy apukád szenvedélyeit finanszírozd!

Amennyiben tudsz, szakadj le otthonról!

Számold ki, hogy nem lenne-e olcsóbb a kollégium, vagy ismerősökkel összeköltözni társbérletbe...

Ha nincs kaja, annyit vennék, amennyi nekem kell, de takarékosan otthon csinálnám meg.

Ha az anyám kérdőre vonna elbeszélgetnék vele a szülői felelősségről, és hogy lehet, hogy ez idős korában durván visszaüt. (milyen jogon várhat segítséget az az idős szülő a gyermekétől, aki megtagadta annakidején a segítséget az önállósodástól)

Az éhség majd egy kicsit később magához téríti, és akkor majd a fia is őt kezdi nyúzni. Fontos, hogy még csak ne is lássák a pénzed, és ne etesd őket a pénzedből.


A család megmentésére nem sok esélyt látok, MAGADAT mentsd!!! Ne azokat, akik nem is akarnak menekülni.

Akármilyen áldozatot hoznál, sosem lenne elég, sosem becsülnék meg és csak beleroppannál, a jövőd veszne oda.

nincs lehetőség rokonhoz Pl nagyszülőkhőz költözni?

Hosszútávú megoldás lenne, ha sikerülne valakivel eltartási szerződést kötni. (pl lakhatásért és halála után a lakásért/egyéb örökségért cserébe felügyelet.) Persze ennek is megvan az ára, nem is kevés!


Ha van kedved, levelezni,írj privátban!


Szorítok neked!


http://www.youtube.com/watch?v=IdDfX4TUS1I


Ha hasznosnak gondolod a levelem, bátran nyomj egy zöld kezet! :)

2011. jún. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Most változtass amíg nem késő. Ezzel a pasival nehogy összekösd az életed, mert csak egy tárgy vagy neki, undorító hogy hozzá áll a dolgokhoz. biztos nehéz őt elhagyni, de sose találod meg az igazit ha az idődet vesztegeted erre a mostanira. Légy bátor, és vágj bele valamibe ha vége a sulinak. Pl külföld?
2011. jún. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!