Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyu mért mondja hogy nem...

Anyu mért mondja hogy nem segítek neki semmit?

Figyelt kérdés

Ha megkér valamire megteszem.. Borsót segítek fejteni, kutyával foglalkozom, cicával foglalkozom, felmosok, felsöprök... Ha megkér hogy segítsek beszedni a ruhákat azt is megteszem.. Elmegyek most azért a barátnőimmel csavarogni mivel nyár van.. Erre egyből kapom hogy mást nem csinálsz csak kujtoroksz, segíteni meg semmit nem segítesz..

Azt mondja hogy, nem mosogatok el.. Nem csinálok semmit..

Mikor mondom neki hogy holnap elmosogatok, akkor egyből azt a választ kapom hogy "nem kell, majd én megcsinálom"

Ha felmosok , és felsöprök akkor ezeket a válaszokat kapom az egész családtól: "ez nem munka, csinálj valami hasznosat is"

Nagyon elegem van már ebből, ha probálok segíteni akkor nem kell.. Ha meg nem segítek én vagyok a lusta trehány..

:-( Már nem tudom mit csináljak..

Tavaly az volt anyunak a baja, hogy itt a nyár és én meg ki se mozdulok a házból. a barátnőimmel nem megyek..

Idén megyek, most meg az a baja hogy mért kujtorgot ennyit.. :-(

Én már nem értem.. Mert ha azt mondja nekem hogy délután mosogassak el, teregessek ki, akkor meg teszem..

De ha én kijelentem hogy na én most unatkozom elmosogatok, akkor egyből le vagyok támadva hogy azt ugyan nem...

Most akkor mit csináljak? Teljesen bekevernek! Már van hogy a semmiért sírok! :-(

13L


2011. jún. 24. 12:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én szüleim is ilyenek. Nagyon sokat segítek itthon. Takarítás, fűnyírás, kerti munka akármi. Mégis ha ki akarok menni valahova, nem egyszer a fejemhez vágják h így hogy fogod megcsinálni ezt meg azt? De olyankor megyek tovább.. ha kiengedtek onnantól nem érdekel. Meg kell szokni.. nagyon sok barátom ugyan így van vele. Esetleg ha nagyon nem bírod ülj le anyukáddal és mondd el neki h zavar.

15/L

2011. jún. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Biztosan sokat dolgozik anyukád, és irigyel téged, hogy fiatal vagy és még nincs munkába járási kötelezettséged. Azt nem értem, miért nem örül, annak, ha néha kikapcsolódsz a haverokkal.
2011. jún. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
44%
Ezt mondd el neki így egy nyugodtabb pillanatában. Lehet, hogy amit csinálsz az nem segítség, csak jobban összekutyulsz mindent, vagy nem is segítesz olyan sokat, mint ahogy beállítod, de az is lehet, hogy anyukád csak fáradt, ideges, és rajtad vezeti le a feszültséget. Beszéljétek meg, mi innen nem tudunk segíteni.
2011. jún. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez az hogyha probálok vele beszélni akkor, velem megy az orditás hogy még én kérem ki magamnak?
2011. jún. 24. 12:59
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

nem kell hogy szólj neki, hogy te épp elmosogatsz, csináld meg anélkül hogy mondanád. És ha ő közben oda megy és azt mondja hogy ne csináld akkor mondd neki,h jó de többet aztán én a közelébe nem jövök a mosatlannak.

Aki meg azt mondja hogy a felmosás nem munka annak pedig azt, hogy jó akkor csináld meg te.

2011. jún. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:

Előfordul az ilyen még a legjobb családokban is..

Nállunk is sokáig ment ez én nemkaptam rá választ, hogy ezek miért történtek de mostmár anya is mgbékélt a dolgokkal...

egyiknap segítek másik nap nem... már nemis szól érte..

szerintem a szülők érzik hogy a gyerekük kezd önállósodni.. és ezt el kell fogadniuk..

2011. jún. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt a helyzet, én még főztem is, mégsem csináltam semmit. MIkor férjhez jöttem akkor vették észre mi mindent csináltam én meg.
2011. jún. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ha pl: Elmosogatok, utánna mondja hogy "köszönöm a segítséget" de másnap megint a fejemhez vágja hogy tegnap se segítettél semmit se
2011. jún. 24. 13:01
 9/17 anonim ***** válasza:
23%
De azért meg kell érteni, hogy anyukádnak dolgozni kell, sokkal több kötelessége van, mint neked. A munkahelyi stressz, fáradékonyság is jellemző a dolgozó rétegre. Pláne ilyen melegbe, általában ilyenkor jobban kiakadnak dolgokon, mint máskor.
2011. jún. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
nekem is kár segítenem, mert elég ha egyetlen egyszer nem segítek akkor legalább 1 hónapig ezzel jönnek h látom mennyire segitel ezt se csináltad meg.. :D
2011. jún. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!