Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereket szeretnék a férjemtől...

Gyereket szeretnék a férjemtől, de Ő azt mondja, hogy túl idős hozzá. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én 23 éves vagyok, a férjem 43, eleinte úgy volt, hogy lesz, ami lesz, még nem gondolkodtunk gyerekvállaláson, de ahogy telt az idő, rájöttem, hogy szeretnék tőle, ha nem is most, de 2-3 éven belül, Ő is szereti a gyerekeket, de azt mondja, hogy már túl öreg lenne hozzá, nem lenne jó apa, meg hogy nem olyan beállítottságú. Régebben viszont mondta, hogy egyszer családot akar alapítani velem. Nem értem, hogy miért változott meg a véleménye, vagy eddig miért nem mondta, hogy nem akar abszolút. Ez nekem rosszul esik, persze emiatt nem hagynám el, de én szerettem volna gyereket később. Nem akárkitől, nem csak a gyerek miatt, hanem egy gyereket Tőle. Mit tegyek, ha nem változik a véleménye?
2011. okt. 24. 17:53
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
ülj le vele és beszéljétek át,kérdezd meg,hogy mik esetleg a félelmei a gyerekvállalással kapcsolatban.
2011. okt. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
94%

Eleve már nagy a korkülömbség köztetek.

Szerintem ő már a kapcsolat elején gyerek nélkül gondolta a családot veled.

Ő ebben a korban egyáltalán, vagy nagyon nehezen fog változni, míg te nagyon sokat fogsz változni az évek során.

2011. okt. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
nem akarok vészmadár lenni, de bizony előbb utóbb ha ígymarad elváltok. Fiatal vagy te még...
2011. okt. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
81%
Mégis mit tehetnél? Semmit, a gyereket senkire nem szabad akarata ellenére ráerőltetni, sírással kizsarolni, és ez nem korfüggő. Ebben a kérdésben sajnos nem létezik kompromisszum, ha nem akart 43 évig, akkor most pláne nem vállalja, akkor nem lesz gyereke. Kérdés innentől az, hogy neked a párod, vagy egy kisbaba fontosabb?
2011. okt. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Jó lenne, ha nem állítanátok be úgy, mintha foggal, körömmel, sírással szeretnék hatni a férjemre, ugyanis szerintem elég normális hangnemben írtam ki a kérdést, ami nem azt sugallja, hogy egy hisztérika lennék és bármibe bele akarnám kényszeríteni, hanem hogy van egy problémám, amiben szeretnék tanácsot kérni.
2011. okt. 24. 18:39
 6/33 anonim ***** válasza:
17%
Tényleg túl idős...Gondolj csak bele! Tegyük fel, hogy születik egy babátok 2 év múlva. Ő akkor már 45 lesz. Mikor óvodából ballag, az Apukája már 51 esztendős. 8. osztályos ballagására már 65 (!) évesen. 69 éves lesz, mikor a gyerek érettségizik. Mindenki azt hinné, hogy a nagypapája. Neki is, a párodnak is és neked is kellemetlen helyzet lenne!!!
2011. okt. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
91%

Nekem apu 47 volt, amikor születtem. Kis koromban zavart kicsit, de most már büszke vagyok rá!


De mivel nem is ez volt a kérdés: Szerintem ülj le vele, és kérdezz rá, hogy akkor szerinte most neked gyerek nélkül kellene leélned az életedet? Mit gondol erről?

2011. okt. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
75%

Válassz egy korban hozzád illőt!

Az én férjem 43 éves,és 21 éves fiunk van,lassan nagypapi is lehet már...

De Te tudod!

2011. okt. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát ugye, mikor kiütközik a korkülönbség miatti összeférhetetlenség...
2011. okt. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak piszkálni, de nagyon nagy hiba volt, hogy egy ilyen kardinális kérdést mint a gyerekvállalás időpontját nem tisztáztátok feketén-fehéren még a házasságkötés előtt. Mondhatnám, hogy most már cseszheted. Talán sikerül rábeszélni, de nekem akkor is maradna egy keserű szájízem, hogy rábeszélni kellett, nem közös elképzelés alapján döntöttünk.


25 N

2011. okt. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!