Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit képzel magáról, hogy...

Mit képzel magáról, hogy ilyeneket mond? Jogosan mondja?

Figyelt kérdés

A barátom anyja beleszól az életembe. Mikor otthagytam a diákmunkámat..(nem bírtam, borzalmas volt, azt hittem meghalok) egyenesen nekem esett, hogy lehettem ilyen. Hogy én még nem tudom mi a munka és le fogok maradni a többiektől, ha majd rendesen munkába állunk (még tanulok), mert ők már csomót dolgoztak én meg még semmit. 30-an vagyunk az osztályban ebből kb. 10 ember ha dolgozott eddig valaha..

Szerinte édesanyám rontotta el a nevelésemet, mert mindent "alámhordott". Anyu óvónő, szóval tanult "nevelni"... míg a másik nő nem ért kb. semmihez... A saját gyerekeinek nem tudja megteremteni, hogy állandó lakásuk legyen. Mármint nem mind a 3 gyerekének külön külön, hanem közösen négyüknek...


2011. okt. 29. 17:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

hány évesek vagytok amúgy?

szerintem a te dolgod,hogy mikor hagyott ott a diákmunkát,van ezer féle,nyilván ha dolgozni akarsz akkor keresel másikat.

udvariasan mondd meg neki,hogy ez csak rád és a te családodra tartozik és ne szóljon bele az életedbe.

barátod amúgy dolgozik?

2011. okt. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem mondja jogosan, én se dolgoztam diákkoromban soha, mégis többet lehúzok mint egy általános 8 órás munkaidős. Ne törődj vele ha meg idegesít akkor mond meg neki hogy nem kéne beleszólnia az életedbe és nem kéne a szájára vennie az anyádat mert te is a szádra vehetnéd az övét hogy milyen kotnyeles gyereket nevelt.
2011. okt. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

4 évig végeztem diákmunkát, volt, ahol 2 évet lehúztam zsinórban, és volt, amit 2 nap után hagytam, mert nem bírtam.

Nem vagyunk egyformák, fiatalon az a dolgunk, megtaláljuk, milyen típusú munkában leljük örömünket, szóval nem tragédia, hogyha valami nem tetszik - pláne hogyha anyagilag nem vagy rászorulva.

2011. okt. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, hogy semmi köze még hozzad, nevelje a csaladjat, azzal jobban jar.Van neked csaladod,aki utat mutat az életedben.
2011. okt. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Ez a prolik kedvenc időtöltése, másoknak beszólni. "majd megtudod te is, majd később de rossz lesz neked, majd az életben nem fogsz egyedül boldogulni" mindezt csak azért, mert ő maga tanulatlan és üres a zsebe.
2011. okt. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok, a barátom 22. - Vele együtt élek, de kapok mondjuk ösztöndíjat, otthonról is segítenek, szóval kimondottan nem vagyok rászorulva a munkára.

De a nő folyton olyanokat mond, hogy ha "megszorulunk" (engem is beleértve, holott egyedül ő szorul meg..), akkor majd mindenkinek el kell mennie dolgozni... (Y)

A barátom is dolgozik itthon, mellette tanul. De hát ez teljesen érthető, hiszen őt otthonról nem igazán segítik.. Ezt csinálja már kb. középiskolás kora óta...

Előre félek amúgy, hogy majd ha odakerül a sor.. -és nagyon úgy néz ki, hogy pár éven belül megtörténik- összeházasodunk a párommal, akkor - nálunk legalábbis így szokás, hogy a szülők állják (nagyrészt) az esküvőt, lakodalmat- , az én szüleimnek kell az összeg 90% vagy az egészét állnia.. (persze nem hagynám, mert ez így igazságtalan és befizetnék én is..)

2011. okt. 29. 18:59
 7/18 anonim ***** válasza:
Jól tennéd ha besegítenél ha már párod anyukája ilyen, tartom a véleményem hogy nincs joga megmondani hogy mit tegyél, sajnos az én páromat le.szarja az anyja nem küld neki semmit itt él nálunk apja meg nem mer....ezt nem kommentálom különösebben, de nagymamám(vele élünk) így is néha vissza akar adni abból amit ő odaad neki mert hát ugye rezsi kaja meg minden és fát is vág szóval mindent megcsinál és mamám így is nem győz hálálkodni...nem tudom ti hogy vagytok, hogy ki mennyit ad vagy ad e, én elgondolkodnék rajta hogy maradnék e náluk mert hosszú távon majd ha eljön neki a "megszorulás" akkor lesznek galibák, barátodat sajnálom, oké hogy nem árt tapasztalatokat gyűjteni de biztos nem jókedvéből dolgozott mát középsuli óta....kitartás!
2011. okt. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Az anyja miatt dolgozott, mert elküldte dolgozni..

Nem náluk lakom, szerencsére, abból igyekszem kimaradni..

Ketten lakunk egy kis albérletben. Fizetni is tudjuk, minden rendben velünk. Kettőnket ketten simán eltartjuk.. de hát ott van a nő.. :S

És nagyrészt a barátom ad az anyjának pénzt.

2011. okt. 29. 20:13
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Úristen külön laki a fia és még így is dirigál és ráadásul neked???? Te jó ég!! MI köze hozzá? mi az hogy ha megszorul akkor majd ti dolgoztok??? némelyik ember teljesen elmebeteg...egyáltalán ne figyelj rá, engedd el a füled mellett, nem tudom a párod ehhez hogy viszonyul de én nem adnék anyámnak pénzt ha ráadásul még kritizál is meg beleszól mindenbe, remélem nem anyuci pici fia...mi lenne ha nem lenne ösztöndíjad és neki meg munkája? anyja akkor honnan szedne pénzt? o.O pff
2011. okt. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Küld már el azt a nőt a francba!!!!!!!!!!!!!!!

Másból úgysem ért.És szerintem simán csak irigy.Azzal pedig nem tudsz tenni semmit!

2011. okt. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!