Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 év alatti fiatalok ti...

20 év alatti fiatalok ti miket kaptok/kaptatok szüleitektől szülinapjaitokra?

Figyelt kérdés
Sokszor csodálkozom, hogy ismerőseim 2/3-a brutálisan drága ajándékokat kap(15 vok) : 60 ezres Telefon+pénz, plazma tv vagy xbox.. A mi családunk is jó körülmények közt él, megengedhetnénk magunknak, de én kb 25 ezer körül szoktam kapni, amit egyáltalán nem kevesellek, csak csodálkozom, hogy a többiek mért kapnak ennyire sok mindent?! Szerintetek melyik a 'normális'? Nektek erről mi a véleményetek? Köszi a válaszokat!!
2011. jún. 25. 11:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%
Őszintén szólva szerintem egyik sem normális! Még ha jó körülmények között éltek akkor sem. Épp ezért nem tud értékelni semmit ez a generáció. Én már elmúltam húsz, jó körülmények között nőttem fel, de sosem az ajándék árát néztük. Hanem azt hogy mire van szükségem mit szeretnék. Ha én kinézek magamnak egy cipőt,akkor azt kér(t)em, nem érdekel, hogy mondjuk olcsó,ha nekem az kell. Az öcsém 18,tehát látom a mostani igényeket is,és szerintem messze nem normális ez a hatvanezres vásárlás, az pedig pláne nem hogy ezt számolgatjátok!
2011. jún. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem mindegyik normális.Aki megengedheti magának az miért adna kevesebbet?De ha belegondolsz ez azért nem annyira sok.Néha belefér.Örülj inkább annak amit te kapsz mert a kevesebb néha több :)
2011. jún. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Hát bocsi nem számolgatok, csak kb 6 éve gyűjtögettem a laptopra hogy megvehessem, most vettem meg, más meg 'Ja kaptam 1 laptopot a szülinapomra' .. Egyébként gondoltam hogy valaki belém fog kötni :)
2011. jún. 25. 11:50
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Az hogy élkényésztett kis majommá válik! Aki majd veri a nyálát hogy neki mi mindenre telik...
2011. jún. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

olyan nagy volumenű ajándékokat sosem kértem vagy vártam el.

turiból öltözöm a mai napig, és imádom. nincs drága telefonom, a laptopomat a ballagási pénzemből vettem.

Tv-m egyáltalán nincs, nem is volt soha :)


a legnagyobb ajándék, amiért nagyon hálás vagyok a családomnak, az a lakásom. ez sem egy budai villa, hanem egy jó elosztású, igényes társasházi kégli. ez a legnagyobb ajándék, nincs is másra szükségem. ami ezen felül kell, azért majd megdolgozok.


én is szeretnék majd a gyerekemnek lakást venni, képtelen lennék nézni, h albérletben tengődik, vagy horribilis hiteleket fizet. elkényeztetni nem fogom, mert akkor nem tudnék spórolni a lakására. :)

2011. jún. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%
Én mindig pénzt kaptam a szüleimtől, de talán azért mert tudták hogy mindig meggyűjtöm, majd veszek belőle valami fontosat. Például lehet ha unalmasnak hangzik, de mindent megvettem ami egy új háztartáshoz szükséges, milyen jó is volt mikor férjhez jöttem.
2011. jún. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%
De gondolom a havi zsebpénze is olyan 40ezer körül lehet!
2011. jún. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
57%
Nekem februárban van a szülinapom, és volt hogy karácsonyra mindent megkaptam, amire vágytam, így a szülinapomra csak egy regényt kértem. Olyan is volt, hogy a velencei karneválra vittek el a szülinapomon, és ez volt a legemlékezetesebb. Én különben se tartom sokra a műszaki cikkeket, mert olyan hamar elavul, kimegy a divatból stb és nekem ezek csak munka eszközök, de véletlenül se ajándékok.
2011. jún. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%
virágot v egy dobozo csokit amit szerintem olyan 5ezer ft sem...abszolút jelképes dolgok.De hozzátartozik azért hogy én nem is kértem soha semmit.Szerintem amiket felsorolsz az már ilyen felső 10ezres kategória.Egy barátot sem tudnék mondani aki ilyen drága ajándékokat kapna a szülinapjaira.Azért aki a 15 éves gyerekének 60ezerért vesz telefont nem egy csóró...
2011. jún. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
14%
azt mondod 6 éve gyűjtessz a laptopra vagyis 9éves korod óta?mennyi zsebpénzt kapsz hogy laptopra tudsz gyűjteni?Azért ez durci...jó tudom ahány ház annyi szokás stb.
2011. jún. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!