Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gondoltok néha arra, hogy nem...

Gondoltok néha arra, hogy nem jó párt/férjet választottatok magatoknak?

Figyelt kérdés
2011. jún. 25. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen,de csak ha dühös vagyok,vagy rossz napom van.

Amugy nem cserélném le:DDD

2011. jún. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, soha.

Még mikor veszekszünk akkor is szeretem.

Nagyon szerencsés vagyok.

2011. jún. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos igen.Én már másodszor estem ugyanabba a hibába,mostanában egyre inkább igy érzem...A férjemmel elváltunk,aztán 1 évig külön voltunk és aztán ismét összejöttünk,de hogy minek...Kezdődnek a régi problémák ugyanúgy és jönnek hozzá újak is...2 gyerekünk van és a párom alig van a családdal,nincsenek közös programjaink.Úgy érzem,a gyerekek sem és én sem ezt érdemeljük.Ez igy nem családi élet és szivesen lecserélném a páromat nagyon sokszor,vagy legalábbis kicserélném az agyát,hogy másképp gondolkodjon.:D
2011. jún. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul, hogy hülyeségeken összeveszünk, de ezt így konkrétan soha nem gondolom, oda nem adnám senkiért. csak korábbi kapcsolataimban, és ott igazam is volt.
2011. jún. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nagyon szeretem és nagyon passzolunk. Én hiszem (tudom), hogy jól választottam, így nem merül fel az ellenkezője.
2011. jún. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Igen, és ezt mindketten tudjuk. Tulajdonképpen mindkettőnknek tökéletesen megfelelő a másik, egyetlen egy dolog van, ami közénk áll, és az az, hogy ő nem szeret engem dícsérni. És ettől én elvesztettem a nemlétező önbizalmamat teljesen. Sose mondja, hogy szép vagyok, ezért folyamatosan küzdök azzal az érzéssel, hogy csak azért van velem, mert nincs jobb. Iszonyatosan balfék, ha udvarolni kell. Múltkor is azt mondta, hogy én egy átlagos lány vagyok, ahogy ő is egy átlagos fiú. Hetekre mély depresszióba dőltem, mert minden akartam lenni a számára, csak nem átlagos. Mintha azt mondaná: csak annyi különböztet meg téged bárki mástól, hogy velem vagy, de ennyi erővel lehetne bárki más is.

Aztán egyszercsak megvilágosodtam: ő csak azért mondta ezt, hogy bátorítson. Ugyanis tudja jól, hogy sokat szenvedek amiatt, hogy nem vagyok igazán bombanő. És ezzel a mondatával csak engem akart megnyugtatni, hogy semmi nagy baj nincs azzal, hogy nem vagyok szupermodell, mert ő egy átlagos fiú, akinek pont egy ilyen átlagos lányra van szüksége.

Megkértem őt, hogy legyen szíves ne akarjon máskor inkább bátorítani. Elhatároztam, megkérdezem tőle, hogy egyáltalán nem lát szépnek engem? Mert amikor rákérdezek, mindig mellébeszél. Eldöntöttem, ha nem mond engem szépnek, elhagyom. Mert ha nem lát annak, akkor nem is szeret. Nem egy fiú mondta már, hogy szép vagyok, volt aki 10-ből 10 pontot mondott rám, pedig nem tartottam pisztolyt a fejéhez, és akkor életem szerelme nem lát meg bennem semmi szépet???? Akkor nem is szeret!

Szóval vallatóra fogtam. -Figyelj csak, rám egyáltalán nem mondható az, hogy szép vagyok? - Édesem, ne aggódjál... - Ne beszélj mellé, én cseppet sem vagyok szép? - Édesem, ne beszélj hülyeségeket! - De kérlek szépen válaszolj nekem! - Persze hogy szép vagy! - De akkor miért mondasz engem átlagosnak?

Stb...stb...stb...

Mintha nem ugyanazt a nyelvet beszélnénk.

Az is kb. fél évembe került, mire kihevertem, hogy azt mondta, hogy neki sose voltak igazán szép barátnői.

Erre is csak fél év után jöttem rá, hogy azért mondta, hogy enyhítsen a kisebbségi érzésemen, ami abból ered, hogy azt képzeltem, előttem csupa bombanője volt. Közölte, hogy nem, hogy megnyugtasson, hogy nincs miért aggódnom, de én annyit vettem ki sokáig csak a szavaiból, hogy besorolt a ronda barátnői közé.


Semmi, semmi más probléma nincs köztünk, csak ez.

Az én párom nem tud szépeket mondani, nem tudja mások előtt kifejezni felém azt, hogy mennyire szeret, és erre megyünk rá.


Az én párom mellé egy önbizalombomba kéne, nem én.

Minden másban tökéletesek vagyunk együtt.

2011. jún. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

18:53-asnak:

Gary Chapman: Egymásra hangolva c. könyv, "Elismerő szavak" rész. Olvassátok el! Google megtalálja.

Aztán tegyél érte, hogy mindig legyen valami apróság, amit megdicsérhet.

2011. jún. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Feltétlen elolvasom. Olvastam már régebben, de újra előveszem. Köszönöm szépen.
2011. jún. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A férjed is olvassa el!

Szerintem két fontos üzenete van a könyvnek:

-ha szeretünk valakit, akkor tegyünk is érte, hogy neki jól essen, aztán hátha kapunk vissza is

-lehet, hogy olyat kell tennünk, hogy a másiknak jól essen, amire nem is gondoltunk


Persze hazugságot ne várj el, ha nem vagy szép, hát akkor nem, de dicsérnivalót mindig lehet találni, ha teremtesz.

2011. jún. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%
Most írta valaki egy másik kérdésemre, hogy ő azt is gyönyörűnek látja, ha szerelmes, aki egyébként átlagos. Tehát igenis pont azt várom el, hogy lássa meg bennem a szépet. Ne hazudjon, hanem lásson szépnek. Csak mivel mellébeszél, ezért nem tudom eldönteni, hogy csak fóbiája van attól a szótól hogy szép, vagy egyszerűen sosem volt belém szerelmes.
2011. jún. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!