Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Özvegyként ötven évesen, az...

Özvegyként ötven évesen, az együtt élő húsz éves fiammal van-e esélyem újrakezdeni egy hozzám való partnerrel, és ha igen hogyan keressek?

Figyelt kérdés
25 éven át rossz házasságban éltem, kötelességből és művészeti ténykedés tartotta bennem a lelket. Mostanában fiam is kéri tőlem, hogy legyen végre, ha későn is, igazi apja.
2011. jún. 26. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
A kor nem lényeges... mindig azt szoktam mondani: ha még 30 év hátravan, azt nem mindegy hogyan éljük le, főleg ha 25 év rossz már kijutott és tudod, hogy ezt nem szeretnéd még egyszer. Csak bátran próbálkozz, csinálj olyan dolgokat amit eddig még nem tettél, hogy új emberekkel, környezettel találkozz! Itt a neten is lehet ismerkedni.
2011. jún. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az édesanyám is 50 évesen lett özvegy, 27 évig éltek nem túl jó házasságban apukámmal. Azóta eltelt 8 év és esze ágában sincs új partnert keresni.

Azt mondja, hogy végre élni akar, nem akar ő már alkalmazkodni idegenhez és igaza van, teljesen megfiatalodott amióta egyedül van, mintha kicserélték volna:) Éli az életét, utazgat is, sokat dolgozik, bolond lenne egy pasit a nyakára venni.

Szerintem éld Te is a világodat, szabad vagy, miért kell egy kolonc a nyakadra?

2011. jún. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sztem van esély-az mindig van :). Egyébként a fiad is lehetne már annyira érett 20évesen, hogy ez nem olyan, hogy lemész a boltba, és veszel egy új apát. Én azt tanácsolnám neked, hogy élvezd az életet, lásd meg benne az apró örömöket, tedd, amit csak szeretnél... ha sugárzol, akkor többen fognak észrevenni is, hidd el! ha kiül rád a csalódottság meg görcsös vagy, akkor lehet, hogy még nehezebben fog menni...
2011. jún. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Eddig is köszi a válaszokat.A saját ambivalenciámat is tükrözik. Nem tudom, hogy kell-e nekem új pár, ami miatt ti sem tanácsoljátok. De az sem egészséges, hogy 25 év látszólagos házasság és kielégületlenség után egyszer sem tapasztaljam meg életemben, hogy milyen lehet úgy élni, hogy valakivel jó együtt lenni. Igazi öröme adni és együtt dolgozni.
2011. jún. 26. 13:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Új életet bármikor lehet kezdeni. Én pl. itt állok 43 évesen egyedül, saját gyermeket sosem akartam, de egy új pertner felnőtt gyermeke ellen nem lenne kifogásom. Ha minden fontos dologban összepasszolunk, nincs akadálya.
2011. jún. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Végül hogy alakult,Kèrdező?
2023. júl. 19. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!