Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minek kell a drogoktól,...

Minek kell a drogoktól, drogozás ellen félteni, óvni a gyereket?

Figyelt kérdés

Én nem drogozom, sose fordult meg a fejemben, csak nem értem, mi ez a nagy kampányolás, mert az alkohol ellen nem kampányolnak annyira, mint a dohányzás ellen, de a drogok ellen nagyon kampányolnak.

Mert egy csomó embert ismerek, akinek már nagyobb a gyereke, akkor leült vele, és elbeszélgetett a drogokról, meg minden.

De, sokan tiltják hogy nem mehet haverokkal sehova, meg bulizni, mert bedrogozik, meg milyen rossz.

De mégis minek? Ha valaki drogozni akar, akkor úgy is fog,, de aki nem akar, azt úgy sem tudják a haverok rábeszélni.

Szerintem, mert ha én nem akarok drogozni, akkor úgy sem mennék bele, ha 40 en próbálnának meggyőzni, hogy milyen jó.

Meg, mondják, hogy a drogok milyen veszélyesek, de úgyis a saját életüket teszik vele tönkre, szóval a saját életével azt kezd mindenki amit akar nem?


2011. jún. 26. 21:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért megy a kampány, hátha meg tudják előzni, hogy valaki drogos legyen. Sok ember lehet azért nem próbálja ki, mert ott van a sok negatív példa előtte és elrettenti.


Lehet valaki azt kezd az életével, amit akar, de szerintem senki nem akar olyan életet, ami a kemény drogozással jár. Függőség, rosszullétek, a kemény elvonási tünet, a kényszer, hogy lopni kell, ha már nincs pénz, legrosszabb esetben gyilkosság is előfordulhat, mielőtt megöli magát a droggal a családját is elveszíti a viselkedése miatt, az ismerőseit. Nem hiszem, hogy ez a drogosok álma, de aki keményen belemegy, nem ússza meg, hacsak nem hagyja abba.

2011. jún. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

Ez azért nem ilyen egyszerű. Ebből a szempontból jó, hogy te valóban ilyen nehezen befolyásolható személyiség vagy, de nem mindenki olyan mint te. Főleg a tizenévesek. Sajnos akinek nincs egy biztos háttere, úgymond "keresi a helyét", az ha fel fogják neki ajánlani egy buliban igenis ki fogja próbálni.


Ez így van. Saját tapasztalat. (Én hál' Istennek soha nem is vágytam ilyenre, de vannak barátaim, akik engedve a kínálásnak nem egyszer nyúltak droghoz.)


Egy szülőtől abszolút érthető, hogy félti a gyerekét, én is félteni fogom majd ha lesz. Az más kérdés, hogy nem a legjobb módszer minden bulitól eltiltani valakit, de azért a szülőt is meg lehet érteni.

2011. jún. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
23%
Ha valaki kipróbálja, az nem jelenti azt, hogy azonnal "drogos", tehát függő lesz, vagy igen? Nem mindegy.
2011. jún. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
65%
valakinek tényleg bejön ez, mert elrettenti..de elég lenne erről 1x beszélni azt kész..mert sokan vannak akik olyan dolgokat szeretnek csinálni amit nem szabad vagy rossz..ha 1x emg van említve akkor talán nem kap kedvet senki..valakit elrettent, valaki meg csak elvan így megjegyzi a dolgokat..de ha 10szer is hallják ugyanazt az ellentétét is el lehet érni..:D
2011. jún. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért a kampányokban, sulis beszélgetésekben sokkal egzaktabban, példákkal alátámasztva, hitelesebben elő tudják adni. Mivel én nem drogozom, nem volt túl sok dolgom sem (még kampánnyal sem), biztos nem tudnám olyan jól elmagyarázni a gyerekemnek azon kívül, hogy a drog rossz, rászokhatsz, rámegy a gatyád is, kifordulsz magadból, beteg leszel vagy meghalsz korán (persze szebben kifejezve)... múltkor fel kellett mennem a netre azért, hogy egy sulis projekthez megnézzem, hogy ez meg ez a drog hogy hat, mert magamtól nem tudtam volna. Ha csak általánosságban beszélünk róla, akkor lehet, hogy nem érinti meg őket úgy.


Az más kérdés, hogy a piálással kapcsolatosan is lehetnének kampányok, nemcsak az, hogy neigyááááá 18 alatt, hanem ott is lehetne szépen elmondani, hogy mik lehetnek a hatásai, mennyire máshogy bírják egyes emberek a piát, mik származhatnak belőle, ha az ember piásan "okoskodik" (pl. ittas vezetés és hasonlók).

2011. jún. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
54%

mark86


Akinek gyereke van,szerintem tudja...

2011. jún. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
57%

Ha jól emlékszem, nem egyszer volt nálunk is drogkampány anno. Később rengetegszer kínáltak droggal, kézbe vettem, megnézegettem, hogy milyen, de nem vettem be (főleg tabletták). 19 évesen a füvet kipróbáltam, érdekes volt, elég volt.

Engem a szintetikus drogoktól az tartott vissza, hogy nagyon-nagyon ritkán, talán fél évente néha előjön pár másodpercre egy szívritmuszavarnak tűnő tünet. Soha nem vizsgáltak ki rá, de érzem, hogy elkezd nagyon verni, majd kihagy kicsit és néhány másodperc után áll vissza rendes ütemre.

A szintetikus drogoktól azért is féltem, hogy mi van, ha ez egy rejtett szívbetegség egy speed után a proszektúrán kötök ki, mert attól adja be a kulcsot a ketyegő. Ezt a kockázatot nem vállaltam.

2011. jún. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
22%

elárulom én azért kezdtem 14 évesen cigarettázni, mert jöttek a cigi ellenes előadások és nem értettem miért kavar ez ekkora nagy port.


szóval működik a fordított pszichológia


ja és mert a tanárok cigiztek, eleve elhatároztam ha felnőtt leszek én is fogok.

2011. jún. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Szerintem igenis kell erről beszélni, mert a kicsik csak azt látják, h milyen menő...vendégek voltak nálunk, nagyban beszélgettünk, mikor a 11 éves kisfiú megszólalt, h ha nagy lesz, akkor az apjával tekernek egy spanglit, és jól betépnek,mert ez a menő...ezek után????????
2011. jún. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
56%

csak azzal nem számol senki, hogy egy gyerek először a haverjára fog hallgatni, utána jöhetnek a többiek...


és akinek eszébe nem jutott eddig drogozni, annak a kampányokkal már megfordul a fejében


utána beszéd téma lesz a haverok közt, és megint csak a haverokon múlik.


habár van tömeghipnózis, meg tömeghisztéria keltés

de én nem hinnám, hogy ezzel bármilyen jóhiszemű tömegszellem kialakulna

már csak azért is, mert a negatív jelzőket használjál, amit már sokan tudnak, hogy nem arról kellene beszélni mit nem szabad csinálni, hanem mit kell csinálni


ez tipikus: senki ne gondoljon a rózsaszín elefántra - esete. ezután ki nem fog rá gondolni?


a ne drogozz, majdnem egyenlő a drogozzal

inkább az élj egészséges életet, légy független kifejezéseket kellene használni


sztem.

2011. jún. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!