Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A nyugati világban ma miért...

A nyugati világban ma miért ilyen népszerű a drogozás?

Figyelt kérdés

Miért az a hozzáállás alapból, hogy "egyszer vagyok fiatal, egyszer csinálhatok meg minden hülyeséget, ki akarom próbálni"? Ez szerintem baromság. Több szempontból is: nem egyszer vagyok fiatal, hanem addig, ameddig én úgy akarom. Nem szükséges beilleszkedni a "szürke felnőttvilágba", felnőttként is csinálhatok jó dolgokat, extrém sportokat, világjáró túrákat, és mehetek bulizni. A másik, hogy nem értem, miért kell fiatalon minden baromságot kipróbálni. Mert ez már nem annyi, hogy "beleiszok apu töményébe" vagy "beleszívok a szivarjába", itt már drogokról beszélünk, ami vegytiszta önpusztítás. Nem is értem, mi viszi rá az embereket, soha nem volt indíttatásom rá. Tükörbe sem mernék nézni, ha ilyen baromságokkal szennyezném magam és megszégyeníteném magam nyilvánosan, miközben isten tudja, miket hallucinálok.



Azokat sem értem, akik felnőtt-, de pláne gyerekkorban azért fordulnak a drogozáshoz vagy alkoholizmushoz, mert problémáik vannak. Számomra ez elfogadhatatlan, ez a gyengeség beismerése. A gyengeség pedig olyan luxus, amit nem lehet egyszerűen megengedni. Pl. van egy osztálytársam, akiről tudom, hogy azután kezdett el cigizni, miután a barátjával szakítottak. Na bumm! Micsoda tragédia. Ilyen kamaszkori hülyeségeket mindenki átél (merem állítani, hogy ezerszer többet szenvedtem nála, de ezt most hagyjuk), és most ezért elkezd cigizni?? Mi lesz majd, ha felnőttként valami válságba kerül, meghal valakije? Akkor majd elkezd heroinozni? Miért ilyen gyengék az emberek? Már fiatalon is. Ne mondja nekem senki, hogy azért, mert igenis vannak problémák, amikkel nem lehet mit kezdeni. Régen is voltak problémák, csak most az a különbség, hogy ha eldobsz bárhol egy követ, akkor az esélyes, hogy egy drogdílert talál fejen, vagyis megvan ma az a luxus, az a kényelem, hogy akárhol beszerezhetik az erre fogékony emberek ezt a "megoldást" a problémáikra. Szerintem a mai ember elkényelmesedett. És azt se hinném, hogy aki droggal, vagy alkohollal él, az komolyan gondolja, hogy az megoldást nyújt. Nekem is voltak nehéz időszakaim, mégis eszembe se jutott ilyesmi soha, mert tudtam, hogy onnan aztán tényleg csak lefele vezetne az út.



Szóval miért csinálják az emberek?


2011. okt. 12. 21:13
 1/7 chardonneret válasza:
Jódolgukban már nem tudják, hogy mit csináljanak... Szerintem. Ezért nem látják az élet apró örömeit sem... ;)
2011. okt. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valaki csak így bírja elviselni a rá nehezedő terheket, és azt hiszi, ezzel könnyít magán.


Vagy azért, amit az első írt.


Vagy rászoktatták.



Igazad van, gyengeség, de az nem luxus, hanem (ebben a megfogalmazásban) lelkiállapot. Neveltetés, stressz és traumák eredménye.


Aztán még a barátaik is elítélik őket, és az még jobban ront az önbizalmukon. Nincs mibe, vagy kibe kapaszkodniuk. Marad a cigi, pia, drog. Ők is nyilván tudják, hogy nem megoldás, de ha már arra nem volt erejük, hogy ne szokjanak rá, akkor honnan lenne erejük leszokni? Segítséget aligha kapnak, a környezetük is elfordul tőlük.


Ez az állapot nem (csak) az egyén hibája.

2011. okt. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a "beleiszok apu töményébe, beleszívok a szivarjába" is ugyanúgy "vegytiszta önpusztítás", semmivel sem jobb, vagy egészségesebb, mint egy vicces cigi, vagy egy ecstasy. Alkalmanként fogyasztva egyiktől sem fordulsz fel, napi rendszerességgel fogyasztva viszont mind a négy kicsinál(hat).
2011. okt. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bánomisén ***** válasza:

Tényleg regényeket lehetne a témáról írni, de én is csak pár gondolatot írok le.


Nemcsak a nyugati világban népszerű, ma már Kelet-Európában - köztük Magyarországon - is egyre népszerűbb a drogozás.


Szerintem ennek jóval mélyebb okai vannak, mint az, hogy a kamaszok "jó dolgukban nem tudnak mit csinálni", bár ez is egy lehetséges ok.


Én azt látom, hogy egy idő óta a szülők nem tudnak annyit foglalkozni a gyerekeikkel, amennyit kellene. Elő kell teremteni a pénzt ahhoz, hogy a család enni, élni tudjon, ez pedig egyre nehezebb és egyre időigényesebb. Az emiatti stressz is felőrli az idegeket, nincs türelmük sem a gyerekekhez. Megfelelő irányítás és ösztönzés hiányában pedig egy gyerek nagyon sok felé el tud terelődni.


Miután a drogüzlet néhány ember számára jövedelmező, megcélozták ezeket a csellengő srácokat ezzel, és ebből az erősen befolyásolható korosztályból sokan lettek drogfüggők.


A megoldás szerintem az lenne, hogy a felnőttek gond nélkül elő tudják teremteni az élethez szükséges pénzt, emellett maradjon idejük, türelmük, figyelmük a srácaikra is, de sajnos úgy látom, hogy a világ nem erre tart sem Kelet-, sem Nyugat-Európában.

2011. okt. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Énnyugaton vagyok lassan 10 éve... az én körömben egyáltalán nem népszerű...
2015. dec. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak a félreértések elkerülése végett: Magyarország a "nyugati világ"-hoz tartozik. "Nyugati világ" alatt nem Nyugat-Európát értem, hanem a demokratikus, kapitalista berendezkedésű államokat, amiknek mi is tagjai vagyunk.
2015. dec. 21. 11:51
 7/7 CreeperWizard11 válasza:
8.-os vagyok. 4 lány osztálytársamról tudok, akik kipróbálták a cigit. Az egyikük rendszeresen cigizik, a második pezsgőzik, E-cigizik és iszik, közbe állítólág már nem szűz. Azt állítja hogy biszex, de én ezt kétlem mivel olyannyira nagydobra veri, meg kérkedik vele, mintha ez menő lenne. A harmadik lány kůrváskodik, a 4. Pedig már állítólag nem szűz (elvesztette azzal a barátjával akivel pár hónapja járnak...A másik pedig, hogy mesélte az egyik lány, hogy ez a bizonyos 4. Lány fojamatosan kiveszi a táskájábol az óvszert, (14 évesen!!!!!) csak mert azt hiszi higy ez annyira menő. Olyan pletykák is keringenek az osztályban, hogy ez a lány terhes.
2019. márc. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!