Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalok! Ti nem vagytok...

Fiatalok! Ti nem vagytok elkeseredve, ha az első lakás megvásárlásáról van szó?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy itt vagyunk mi: a párom 25 éves, már évek óta dolgozik. Én 23 vagyok, idén diplomáztam le, most munkát keresek. Van egy 2,5 éves kisfiúnk is. A probléma az, hogy találtunk egy házat, ami nagyon szép és megfelel az igényeinknek, az ára szempontjából is. De nincs önerőnk, így lehet, hogy el kell halasztanunk ezt a lehetőséget. Az a legrosszabb, hogy az állam semmilyen támogatást nem biztosít a fiataloknak, akik így szülői segítség nélkül képtelenek lakáshoz jutni. Ez teljesen elkeserít, legszívesebben összepakolnék, és eltűznék külföldre, ahol lehet ÉLNI. Ezt nem fogjuk megtenni, de akkor is dühítő, hogy az állam mindenkit támogat, csak a dolgozni akaró és tudó, fiatal, gyereket vállaló embereket nem...
2011. jún. 29. 14:48
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
75%

Külföldön sem tudnátok lakást venni.

Ott is bérelnétek, azt meg itthon is lehet. Nem kötelező a saját lakás mindjárt az elején.

2011. jún. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
84%
Én nem vagyok elkeseredve. Az egyetem kezdete óta gyűjtögetek, így mire befejezem, lesz önerőm.
2011. jún. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 kutyák és macskák ***** válasza:
73%

Kedves első válaszoló!

Valóban külföldön a bérelt ingatlan a divat, mert sokkal olcsóbb, a bérleti díj mint a hiteltörlesztés!

Nálunk ez egyen arányú, akkor inkább fizetem a jelzálogot, és a sajátom lesz, de nem egy idegen ember zsebét tömöm, és úgy kell ugrálnom, ahogy ő fütyül. Arról nem is beszélve, hogy külföldön a bérelhető ingatlanok nagy része állami tulajdon. Míg a mi kis hazánkban a tisztességes dolgozónak nem jut önkormányzati bérlakás, ha még is, akkor az szinte lakhatatlan.

2011. jún. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
20 évre eladósodtunk. De, elkeserítő. Két gyerek+hitel és így hónap végén már nincs pénz semmire.
2011. jún. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:

Külföldön még drágább a lakás, mint itthon.

96-ban diplomáztam, utána egyből elhelyezkedtem és a párom is. 7 év meló után tudtunk lakást venni Pesttől 7 km-re, 8 évre elkötelezve az otp-nek. Ez tavaly le is telt. Szóval van remény. Igaz, 50% önerőt produkálnunk kellett.

2011. jún. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
Ezen felesleges keseregni, mert sajnos ilyen a mai világ. Én 35 vagyok, 9 éve házas és az idén tudtuk végre megvenni az első lakásunkat.
2011. jún. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:

Gondolom ezzel nem foglak megnyugtatni sajnos, de azért:


Nekünk van lakásunk, és persze nagyon örülök, hogy volt rá lehetőségünk, de elgondolkodtató, hogy kétszer ekkora albérletben, jobb helyen éltünk 3 éve, és kevesebb volt a bérleti díj, mint a törlesztőrészlet.

És még csak az sem igaz, hogy "de ezt már saját lakásra költjük"... mert 3 év alatt kb annyit fizettünk ki, ami a kamatokra megy...


Szóval ha találtok egy olcsó albit és tudtok félretenni, és JÓ helyre tesztek félre, akkor nem jártok sokkal rosszabbul, mint a lakáshitelesek...


Azért persze nem irigyellek titeket :/, de sok sikert!

2011. jún. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem 25 évesen nem sokan vehetnek önálló házat kapásból. Amíg meg erre sincs önerő, addig nem szülök gyereket... Diploma, munka, család, ez a sorrend.
2011. jún. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
50%
Nem csak Mo.-on nem tàmogatjàk a fiatalokat lakàs vàsàrlàs esetén. Még nagyon fiatalok vagytok, nem kell elkeseredni, ha ilyen szorgalmasak vagytok, elõbb-utóbb összejön.
2011. jún. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
még valami: én laktam albérletben. egyet konkrétan eladtak a fejünk fölül, a vevőtől tudtam meg, hogy már nem is a főbérlőé!! nem kívánok bérelt lakásban lakni, mert 7 albérlet után nincs jó tapasztalatom. A gyerekeket utálják, ellenőriznek és meg akarnak gazdagodni a bérlőkből. Ja, és mivel nem akarnak adózni a bérlő után, nincs szerződés, így akkor dobnak ki, amikor akarnak, vagy dupla árat mondanak.
2011. jún. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!