Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni? Panel lakás...

Mit lehet tenni? Panel lakás első emeletén lakom, bejárati ajtó fölött, és az ajtó minden csukódásnál nagyot dübben.

Figyelt kérdés
Most cserélték le a régi vas ajtót műanyagra, de ez is hatalmasat dübben, mert a végén berántja egy kar, amin szerintem lehet állítani, de egyszerűen senki nem képes normálisra megcsinálni. Mit lehet tenni, hová lehet fordulni ez ügyben, ha a közösképviselő tehetetlen, és már engem néz hülyének, hogy ugyan már, ez csak engem zavar....? Hol érvényesíthetem a jogaimat, hogy a lakásomban csönd és nyugalom legyen végre?
2011. okt. 13. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a közös képviselő igazán megérthetné a problémádat, és tehetne valamit ez ügyben. Ha ő nem hív szerelőt, aki be tudná állítani azt a kart, keressél nyugodtan valakit és kérd el a szerelési költséget rá. Az ajtón biztosan lehet állítani, hogy lassan csukódjon be. Nálunk is lecserélték ezt a "kart", mert a földszinti lakókat zavarta az ajtó csapódás, sőt, még nálunk a 2.-on is lehetett hallani...
2011. okt. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Itt most lett ajtó cserélve , még garanciális, más szerelő hozzá sem nyúlhat sajnos. Mindig megpróbálja a gondnok is állítani, de nem jön neki össze, vagy csak két- három napig működik megfelelően, utána egyszercsak megint elállítódik. Időjárástól is függ állítólag, hideg- meleg...Ezekben a karokban valami olaj van, és ez az anyag ahogy hidegben összemegy, melegben tágul... valami ilyesmit magyaráztak. Szóval már nem tudom mitévő legyek.
2011. okt. 13. 15:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bránó (Brano) a neve a behúzó szerkezetnek,és a benne lévő olaj fékezi vissza a becsapódás előtt.

3 Állító szokott általában lenni rajta :

0-180° csavar,azaz hol kezdjen el fékezni és meddig

- és + hidraulika fékező erő nagyságát állító csavar.

Illetve az imbuszkulccsal állítható rugóerő szabályzó csavar

Télen az olaj viszkozitása sűrűbb lesz,nyáron hígabb,így évente legalább 2 szer állítani illik,sajnos azonban a sok nyitogatástól tönkre megy kb 3-6 évente,mert kiszivárog belőle a hidraulika olaj,főleg ha alul kalibrált méretű bránót szerelnek fel egy 300 Kg-os ajtóra(csak példa)


Amennyiben mágneses behúzó zár van felszerelve,akkor annak a "nyitvatartási idejét" nagyobbra kell meghagyni kb 20-25 sec-re,mert ez igen erősen behúzza a csukódó ajtót,és nagyon magához rántja,így meg zeng a ház.

A Közösképviselővel beszélj,lőjjék be a zárat,illetve a bránót úgy..., ahogy annak rendesen működnie kell (főleg ha vadi új),azt be lehet állítani .Csak szakember nyúljon hozzá.

2011. okt. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a precíz választ.

Én mindig beszélek a közös képviselővel, szól is a gondnoknak, hogy állítson az ajtón. Az próbál is, de nem tudja megcsinálni normálisan. Most is itt volt az előbb, állítgatta, de semmi eredménye, reng a ház, az ablak.

2011. okt. 13. 16:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
De miért a gondnok csinálja? Hívasd fel a gyártót, vagy akitől vettétek, hogy garanciálisan állítsa be nektek szakszerűen.
2011. okt. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mi lakók nem tartjuk a kapcsolatot közvetlenül a gyártóval, mindent a közös képviselő intéz. Neki szoktam szólni, ha valami nem jó, és ő intézkedik. Szóval ez nem olyan egyszerű. Én már rég a gyártót hívtam volna, nem a gondnokságot!
2011. okt. 14. 15:43
 7/7 anonim válasza:
Na, dübög még az ajtó?
2021. jún. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!