Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyzetemben...

Mit csinálnátok a helyzetemben? Nagyon aggódom a gyerekemért.

Figyelt kérdés

Van egy, már különélő, 24 éves, tanult, szép lányom.

Kiskorában érte egy megrázkódtatás és onnan kezdődtek a problémák. Nagyon súlyos önértékelési problémái voltak, mindig kövérnek, csúnyának látta magát, hiába mondtuk neki mi, "kívülállók" hogy semmi probléma nincs az ég világon az alakjával. Azt hittem ez el fog múlni, de nem. 2 évig kint élt és dolgozott Ohioban, akkor minden rendben volt, azt hittem, végre egyenesbe kerül az élete és elmúlik nála ez a rettenet. Boldog volt, kiegyensúlyozott, volt egy párja. 2 év után egyik napról a másikra hazaköltözött, és mintha semmi nem változott volna, boldogtalan és feszélyezett volt. Elkezdte megint csúnyának és kövérnek látni magát. Itthon elküldte az önéletrajzát rengeteg helyre, sokan visszajeleztek, szerették volna megismerni, az interjúkra viszont nem ment el. A párja világosított fel, hogy azért nem, mert annyira gondban van önmagával, hogy inkább nem lép ki az utcára. Undorítónak és semmitérőnek mondja magát. Biztos benne, ha elmenne valahova és meglátnák, úgyis visszautasítanák. 168 centijéhez körülbelül 50-52 kg, mégis undorítónak tartja magát. Mit tegyek? Nem engedi, hogy beleavatkozzak az életébe, de látom, ahogy napról napra egyre jobban belemélyül a saját maga által kreált képzelgéseibe..


2011. jún. 29. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Miért jött haza? Ennek nincs köze a "depressziójához"?
2011. jún. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Én is hajlamos vagyok hasonlóakat gondolni magamról. Nekem senki más nem segít ezen átlendülni, csak én magam. hiába mondják vadidegenek, milyen szép vagyok, soha nem fogom elhinni nekik, ahogy a hozzám közel állóaknak se. Nálam nem olyan vészes, de azért vannak durvább dolgaim. Nekem segít, hogy mozgok, látom magamon a változást, formálódik az alakom, kicsit jobban érzem magam, de szép szerintem sose leszek magamnak, néha kimondottan undorítónak gondolom magamat. Viszonyításképpen szívesen küldök képet, ha írsz privit.
2011. jún. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Rángasd el egy pszichológushoz, az a legjobb, amit tehetsz érte. A lányod beteg, segítségre van szüksége!
2011. jún. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
mindenképp szakember kell neki,egyedül ebből nem tud kimászni. de kell h ő is belássa h baja van,mert a nélkül nem tudsz segíteni rajta.
2011. jún. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is hasonló a helyzet és nem vagyok sokkal időzebb, mint a lányod. Nekem is a dolgot az oldotta meg, h külföldön lakom. Akárhányszor hazamegyek látogatóba mindig visszajön az a nyomasztó érzés. Csak a családom és barátaim hiányoznak, de legjobb lenne, ha ők jöhetnének látogatóba. Nem tudom miért van pontosan, de nem érdekel, amíg nem otthon vagyok. Lehet, h neki sem kellett volna hazaköltözni.
2011. jún. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
a párjával rángassátok el pszichológushoz
2011. jún. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Én azt mondom mindig a szükség nagy úr. Ha majd nem lesz pénze kajára vagy nem tudja fizetni az albérletet, vagy elhagyják a barátai akkor majd elmegy dolgozni, átértékeli a dolgokat. Szerintem ne foglalkozzatok vele. Lehet nyers amit mondok meg bunkó, de ennél vannak nagyobb problémák is, ennek a csajnak van egy szerető anyja, van barátja, lehetősége dolgozni és nem él vele, akkor menjen a francba.
2011. jún. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy én értek félre valamit. A párja hazajött vele? Ha nem, akkor külföldön is megvolt már az a probléma, hogy csúnyának tartja magát, és nem mert az utcára sem kilépni? Akkor olyan nagyon kiegyensúlyozottá mégsem válhatott.:S

Amúgy ez a helyzet pszichiáterért kiált; nekünk lehetnek amatőr ötleteink, de valószínűleg ez itt most épp olyan kevés, mint a szülői szeretet és jó szándék.

2011. jún. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez egy sulyos betegseg, azonnal szakemberhez kell vinned!! Az enkepe nincs a helyen, testkepzavara van es ez evesi rendellenessegekhez, depressziohoz, szorongashoz vezethet. Akar anorexiaba is atmehet ez. Most cselekedj idoben! Ez egy betegseg, o nem tud most racionalis dontest hozni, ezert kar arra pazarolnod az idodet, hogy racionalis ervekkel probalod meggyozni. Segitsegre van szuksege olyantol, aki tudja, hogy hogy kell az ilyen betegeket kezelni. A neten keress erre specializalodott pszichologust.


Nem minden esetben tartom a pszichologust hasznosnak, de ebben a helyzetben abszolut. Ezen kivul en orvoshoz is elvinnem, es hallja szakembertol, hogy a BMI szerint a sulya tokeletes, nincs szuksege fogyasra.


Ertem, hogy mitol van ez. En is voltam kover es a koveren felnovo ember mindig kovernek latja magat, nem tudja elhinni, hogy mar nem az. A boltban az L-es, XL-es ruhakat nezi, hiaba nem az kell mar neki. A lanyodnal ez nagyon sulyos szintre kerult, teljesen belelovalta magat ebbe, nagyon nagy baj lehet belole, ha nem teszel most valamit. Vidd el orvoshoz, nem kell tudnia, hogy hova mentek, csak mikor odaertek. Probalj meg ismerosokkel is beszelni, hogy pozitiv megerositest kapjon a kulsejerol. Hallja, hogy szep, egeszseges tobb embertol, hogy felepuljon az onbizalma.

2011. jún. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
kedves 17:07-es válaszoló! Inkább nem kellett volna ideírnod! Ha valaki ilyen gondokkal küzd, az nem fog elmenni dolgozni ha már mindenki elfordult tőle, pénze sem lesz! Még rosszabb lesz a helyzet! Nem lesz jobb neki ha hagyod a szarba! Negatívra, miért kell negatívat?
2012. nov. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!