Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az én helyzetemben elmennétek...

Az én helyzetemben elmennétek így bulizni szilveszterkor a barátaitokkal? Tovább lent.

Figyelt kérdés

A barátaimmal (nagyobb baráti kör) idén együtt szilvesztereznénk. Viszont nincs semmi program, semmi olyan hely, ahol tudnánk lenni. Így valószínűleg az utcán lennénk, a nemtudom hány mínusz fokban...

Nekem ehhez nincs túl sok kedvem, most úgy vagyok ezzel, hogy egy ilyen szituációban inkább otthon maradnék a szüleimmel. Ezt el is mondtam pár közelebbi barátomnak, de most meg ki vannak rám akadva, hogy miért nem megyek, meg hogy én sose megyek velük bulizni (ez tényleg így van, mert vagy kéthetente egyszer megyek el bulizni - nekem a tanulás többet számít, és a szüleimmel is olyan keveset találkozok, hogy legtöbbször a hétvégét velük szeretném tölteni...).


Most ezért tényleg rossz barát lennék? Suliban mindig találkozok velük, de a bulikra is muszáj lenne mennem, hogy megmaradjon a szoros kapcsolat?...

És szilveszterkor most szerintetek elmenjek velük?

19/L


2010. dec. 25. 21:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
szerintem menj
2010. dec. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Húú, kevés az ilyen lány. :) Szerintem egyáltalán nem vagy rossz barát, sőt, ők a rossz barátok, hogy nem képesek megérteni, hogy neked így jobb lenne. Nyugodtan csináld azt, ami jól esik, és ha otthon szeretnél lenni a családoddal, akkor legyél velük. :) ;)
2010. dec. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha amúgy sem vagy bulizós, csak a barátaid kedvéért jársz el velük, akkor már éppen eléggé bizonyítottad, hogy jó barát vagy. Ha nem szeretnél a barátokkal menni, ne menj! Szilveszter egyszer van az évben, érezd magad jól ott, ahol szeretnéd, és azokkal, akikkel szeretnéd! A barátokkal majd elmész máskor bulizni. Ha nem értik meg, hogy attól, hogy ez nem a te világod és nem érzed jól magad ilyen bulikon, még ugyanúgy szereted őket és fontosak neked, akkor velük van a baj és nem veled.
2010. dec. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
mennyé
2010. dec. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen érthető, hogy ilyen fagyban nem szeretnéd az utcán tölteni a szilvesztert. Ugyanakkor, ha jól akarod érezni magad a barátaiddal szilveszterkor végső esetben ez is megteszi. Habár én mindenképp próbálnék valami más megoldást találni. Összeszervezni valamit, nagyon sok szórakozóhelyen van szilveszteri buli és nem mind méregdrága, vagy esetleg házibuli ha valakinél megoldható..

Ha viszont a szüleiddel szeretnéd tölteni a szilvesztert, akkor ne foglalkozz vele mások mit gondolnak.

A barátod felháborodását pedig nem értem. Egyáltalán nem tartom ritka alkalomnak a két hetente való bulizást, ha emellett más dolgokkal is szeretnéd tölteni a szabadidődet...

És ha ritkán találkozol a szüleiddel teljesen érthető, hogy szeretnél velük több időt tölteni amikor teheted, úgy gondolom, hogy ezt egy barátnak is meg kellene értenie.

Másrészt.... Nem attól leszel jó vagy rossz barát, hogy elmész-e velük bulizni vagy sem. Persze kell, hogy az ember társaságba járjon, kimozduljon. De egy barátság nem erről szól, nem a közös buliktól lesz szoros és mély egy kapcsolat!

Csak az ő kedvükért nem kell elmenni velük, csak ha te is úgy érzed, hogy inkább egy jót buliznál mint otthon ülnél.

2010. dec. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Csak a suliban találkozol a barátaiddal? Az nem közös program szerintem, hogy ott dumáltok kicsit. Ha nem vagy bulizós szerintem se kell bulizni menni velük, de legalább menjetek közösen moziba, kajálni bármi, de csináljatok programokat az iskolán kivül is. Szilveszterkor egyébként én se szivesen lennék az utcán, tényleg nem jó ötlet, viszont nem értem miért nem tudtok beülni egy kocsmába, vagy elmenni diszkóba. Egy évben egyszer te is megtehetnéd, ki tudja még talán jól is éreznéd magad.

Bár irod, hogy 2 hetente elmész bulizni szóval ez esetben nem is értem, hogy akkor most mi a baj:) Viszont ha inkább a szüleiddel lennél szilveszterkor az a szived joga, de azért barátaid reakciója is érthető, ők csak szeretnének veled lenni

20N

2010. dec. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ha nem akarsz, ne menj. Semmi értelme fagyoskodni. Inkább beszélj meg velük egy másik közös programot, vagy hívd el őket magatokhoz. Tényleg hozzátok nem tudnátok menni?
2010. dec. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha a csak a hideg aggaszt, hogy a barátaiddal szilveszterezz, akkor próbáljatok még megszervezni valamit. Egy akármilyen szórakozóhely is megteszi, ha nincs is nagy buli, úgy is az a lényeg, hogy együtt vagytok és legalább megfagynotok sem kell. Ha viszont az is közrejátszik, hogy inkább lennél a szüleiddel szilveszterkor, akkor meg gondold még végig... Nem gondolom, hogy rossz barát lennél attól, hogy másra vágysz, mint ők. Idén én is szolidan szeretnék szilveszterezni és a valamirevaló barátok ezt meg is értik. Viszont végső soron úgy is neked kell dönteni... A lényeg: Érezd jól magad! :)
2010. dec. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem csak suliban szoktunk találkozni... Néha eljárunk moziba, kávézóba, ezeket nagyon szeretem, de ritka eset, hogy eljárunk ilyen helyekre. Ők inkább piálni szeretnek járni. Az meg nem az én világom, ezért inkább csak kéthetente megyek el velük, vagy ritkábban. És akkor is mindig az utcán fagyoskodunk.

Én mindig mondom nekik (és ezt most, a szilveszter alkalmával is megemlítettem), hogy üljünk be egy kocsmába, menjünk el egy szórakozóhelyre, stb. De nekik ez nem felel meg. Mert a kocsma nem jó, mert füstös és ott nem éreznék jól magukat, a többi szórakozóhely pedig nem az ő ízléséhez valóak. Házibulit most pedig nem találtunk, nálunk sem lehetünk.


Tudom, hogy talán egy kicsit túlságosan is különbözik az ízlésem a barátaiméhoz képest, de én eddig úgy érzem, mindig tűrtem, és mentem ki velük az utcára "bulizni". És igazából azt nem értem, hogy ezért miért kell engem leosztani, ha már nem akarok menni...

2010. dec. 26. 10:48
 10/14 anonim ***** válasza:

Na ez a baj..."tűrted".. mintha kényszerítve lennél. Ne hagyd magad! Ha neked nem tetszenek a barátaid bulizási szokásai és emiatt nem érzed felhőtlenül jól magad akkor ne menj velük. Semmi sem kötelező! Ha számukra pedig számukra a "utcán csövezéstől" leszel igaz barát, akkor ideje lenne átértékelned a dolgokat. Mert egy barátság nem ettől lesz mély és őszinte. Persze, ahogy írtam korábban is fontosak a közös pillanatok, de egy igaz barátság sokkal mélyebb, sokkal többről szól...

És ne haragudj, ha esetleg megsértettelek, vagy félreértettem amiket írtál, de a soraidból sajnos nagyon az jön le, hogy ez inkább csak egy felszínes kapcsolat (nem a te hibádból), ahol te mindig beadod a derekad, hogy a kedvükre tegyél.

2010. dec. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!