Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 38 évesen tartsam meg a...

38 évesen tartsam meg a babát? Eddig nem terveztük a férjemmel első baba lenne. De most érzem igazán hogy milyen lenne anyának is lenni.

Figyelt kérdés
Férjem mondta hogy tartsuk meg.. De én félek a kortól és hogy valami betegsége lenne. Köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 30. 18:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Én megtartanám:)!


Nagyon sok vizsgálat létezik, melyekkel időben kimutatható, ha baj van.

2011. jún. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Én megtartanám, pedig 33 éves vagyok és nem akarok gyereket. Félek én is mindentől: a szüléstől, terhességtől, hogy egyedül kell felnevelnem, hogy megcsúnyulok, hogy nem leszek jó anya, hogy örökli a felmenőim hülyeségeit, hogy nem lesz boldog, stb...

De ha nem nekem kéne rászánni magam, hanem egyszer csak ott volna a hasamban, azt hiszem nagyon tudnék örülni neki.

Vannak vizsgálatok, sok minden betegséget ki tudnak szűrni előre.


Amúgy megkérdezhetem hogy lesz terhes az ember véletlenül? Tényleg kíváncsi vagyok.

2011. jún. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Naná :) Tekintve a korodat, már nem kellene nagyon későbbre halasztani, mert aztán még kisebb lesz az esélye a teherbeesésnek, illetve még nagyobb a különböző genetikai elváltozásoknak.

Én közel a 4-ik x-hez nagyon szívesen lennék a helyedben (még nekem sincs babám)!


Gratulálok, örülj, hogy itt az idő, legyél nagyon boldog !!!

2011. jún. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan szüld meg, nem lesz semmi baj! Nekem tavaly két barátnőm is szült negyvenéves kor felett első gyereket. Az egyiknek kislánya, a másiknak kisfia lett, mindketten makkegészségesek. Egyszer olvastam egy cikket is erről valamelyik női lapban, ott egy nőgyógyász azt nyilatkozta, hogy a mostani életmód és orvosi ellátások mellett a nők sokkal tovább maradnak nemileg teljesen aktívak, és az egészségi állapotuk is jóval tovább alkalmas a gyerek kihordására. Már rég nem igaz, hogy harmincon vagy akár negyvenen felül nem szabad szülni. Amúgy meg alig van az utóbbi 10 évben olyan ismerősöm, aki 30 éves kora előtt szült. Valahogy kitolódtak ezek a dolgok.
2011. jún. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

szültem 42 évesen, semmi baja nem lett, egészséges, vidám baba.

Az orvos is azt mondta,hogy ma már annyival "fiatalabbak" a nők,hogy 40-45 évesen is sokan szülnek.

A klimax az elmúlt 30 évben 10 évvel tolódott hátrébb.

Beszélj az orvosddal és bizz meg benne

2011. jún. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
persze! gondolj bele, ha elvetetnéd és néhány év múlva rájössz hogy nem kellett volna de akkor már semmit sem tudsz tenni
2011. jún. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Véletlenül úgy jött össze hogy valószínűleg lyukas volt a gumi. Én attól félek hogy a testem megváltozik.. Sportos alkatom van.. És igen én hogy nem leszek jó anya.. eddig már érzem az anyai ösztönt..
2011. jún. 30. 18:39
 8/26 anonim ***** válasza:
14%

Jó dolog a gyerek,viszont én speciel nem szeretnék idős szülő lenni.Osztálytársaim sokszor panaszolták,hogy az ő szüleik már öregek 56-57 leszel amikor a ballagására mentek.És még idősebbek az esküvőjén. Ez sok gyereknek "stesszes" helyzet.

Az én szüleim 42 évesek voltak a ballagásomon és NAGYSZÜLEIM 63. Nem tudom miért halogattad eddig,de szerintem kár volt..

2011. jún. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
85%

Én hiszek abban, hogy minden okkal történik.

Mivel nem akartatok babát a sors elintézte nektek, hogy legyen. Szerintem ez nem véletlen.

Gratulálok és azt kívánom, hogy tartsd meg és legyetek boldogok!:)

2011. jún. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
66%
Ha figyelsz akkor nem változik.A bőrödre kell jobban figyelned mint egy 20 évesnek, rendszeresen kenni kell a hasad. Az enyém 6 hónap alatt visszament.
2011. jún. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!