Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két erős jellemű ember között...

Két erős jellemű ember között lehet barátság? Kijöhetnek egymással?

Figyelt kérdés
2011. júl. 1. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
9%

Barátság minden további nélkül, sőt! Egy erős jellemű ember gyakran többre becsüli azokat, akiket saját magához mérten egyenrangúnak érez, ugyanis tanulhat tőle, ad a szavára. Kapcsolat azonban csak ideig-óráig működne.

- egy erős jellemű nő:)

2011. júl. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Az elsőnek igaza van, bár a kapcsolat dologgal nem értek egyet, szerintem két ilyen ember kapcsolata a legjobb.

Én is erős jellem vagyok, és lenyűgöz, aki hozzám hasonló.

2011. júl. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Én éltem kapcsolatban erős jellemű emberrel, de valamelyikünk mindig elnyomva érezte magát, versengtünk egymással. Persze lehet azért, mert különbözőek voltunk, és ha jobban hasonlítunk, akkor inkább erősítjük egymást mint gyengítjük.. Ilyen felállásban viszont nincs tapasztalatom sajnos.
2011. júl. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Sokan sokfélét értenek az erős jellemen.

Én pl a "márpedig nekem van igazam" embereket.

Az ilyenek senkivel se jönnek ki.

Vagy ti mást értetek alatta?

2011. júl. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, számomra nem ezt jelenti. Az erős jellemű ember nem hülye, sőt belátja, hogyha nincs igaza, hallgat az észérvekre. De általában úgyis neki van igaza, mert határozottsága mellett alapos is, és rendesen utánajár a dolgoknak, mielőtt elköteleződne egy állásponton:) Éppen ezért élvezi más erős jellemű személyek társaságát, mert egy vita vagy véleménykülönbség komolyan próbára teszi szellemileg, és ha nincs igaza, akkor is boldog, hogy felnyitották a szemét, ugyanis nem szeret buta lenni.

Akire te gondolsz, az inkább diktátor típus:D Ha erős jellemmel egészül ki az egoizmus, akkor az illető azt sem akarja elfogadni, hogy a fekete az valójában fehér, mert akkor nem neki lenne igaza. Ez elég gáz, vannak ilyen emberek, de elképzelésem sincs, velük ugyan ki érti meg magát.. Ők uralkodni akarnak, bármi áron, nem hatnak rájuk észérvek, inkább pszichológiai esetek szerintem mit normális emberek:)

2011. júl. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én erős jellemű vagyok. *büszkén kihúzza magát*

XD

Ha így értjük az erős jellemet akkor lehet barátság.

2011. júl. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, mennyire vagyok erős jellemű, sajnos néha a szerelem elgyengít, de azon kívül semmi:) Én mindig ilyen barátra vágytam, de nem igen lett. Sajnos mindenkit elnyomtam, de nem direkt. Szerencsére a párom ilyen, ha már a barátaim nem is:)
2011. júl. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ha erős jellemű, de emelett nem korlátolt gondolkodású, észérvekkel, és példákkal meggyűzhető személy, aki emellett okos, és logikusan gondolkozik, minden további nélkül jó barát, vagy társ lehet.

a "csak nekem lehet igazam akkor is, ha nem" - típusú emberek viszont nem.

soha nem csak azon múlik a dolog, hogy valaki erős jellem-e, hanem a teljes személyiségén.

ha az erős jellemet a kérdező a megvesztegethetetlenségre, hűségre, igazmondásra érti, az pozitív - ha viszont a megrögzött, betokosodott makacsságra, ész nélküli diktátori követelőző természetre, az negatív.

az utóbbi embereknek jól beolvasok, és ott hagyom őket, hogy fortyogjanak továbbra is mérgükben, barátok nélkül.

az előbbiekkel pedig jóban vagyok, mert olyaok, mint én.

2011. júl. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!