Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted egy gazdag és egy...

Szerinted egy gazdag és egy szegény ember között, lehet igazi őszinte barátság?

Figyelt kérdés
Őszinte véleményeket várok:D
2010. júl. 19. 14:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem vág fel hanem kedves megértő akkor igen
2010. júl. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a szegény részéről. A gazdag a magához hasonlóval érzi magát igazán jól.
2010. júl. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Az őszinteséget nem a vagyoni helyzet határozza meg. Szerencsére.
2010. júl. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy őszinte megértésen, odafigyelésen és egymás segítésén alapuló barátság igenis lehet, hiszen ez nem pénz kérdése.

Ami miatt nyilván nehéz, hogy egy tényleg gazdag, meg egy szegény emberrel teljesen más élmények történnek. Ilyen szempontból a gazdagnak könnyebb szerintem, mert a pénzesebb meg tudja érteni, hogy a másiknak nem telik erre, arra, amarra, pláne lehet, ő is volt ilyen helyzetben régebben. Míg aki szegény nem igazán tudja elképzelni, milyen kisebb vagyonokat elkölteni egy-egy vásárlásnál, amikor ő mindig összehúzza magát, milyen állandóan máshol nyaralni és talán feleslegesnek érzi ezeket a dolgokat, haszontalannak.

2010. júl. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem jellemző. Esetleg két nagyon intelligens ember között. Ezen kívül még az is fontos, hogy a gazdagabb fél vegye figyelembe a szegényebb fél anyagi lehetőségeit. Tehát ne válasszon több tízezerbe kerülő szórakozási formákat, illetve ne vegyen drága ajándékokat a barátjának, mert azzal csak megalázza, hogy nem tudja visszaadni. Szegény ember büszkeségét és önérzetét mindenképp tiszteletben kell tartani. A szegénynek meg nem szabad kihasználnia a gazdagot, tehát ne kéregessen állandóan kölcsön tőle, persze kivételes vészhelyzet az más, de ne csináljon rendszert belőle, ne nézze fejőstehénnek a barátját. Pénzről ne nagyon beszélgessenek, mert annak csak beszólogatás lesz a vége. Intellektuális szinten el tudok képzelni ilyen barátságot, de mondom, nem jellemző. Figyeld csak meg, ha valakinek megszalad, egyből új barátai lesznek általában. Kivételek persze mindig vannak, de ők csak a szabályt erősítik ugye :D
2010. júl. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
59%

"Inkább a szegény részéről. A gazdag a magához hasonlóval érzi magát igazán jól."


Ez valamilyen szinten igaz. A szegényebb ismerőseim között néha még én érzem magam kellemetlenül, mert drága cuccaim vannak, mivel néha vannak olyan megszólalásaik, ami egyértelműen arra utal hogy minden gazdag ember szemét és sznob, meg felvágós. Néha komolyan úgy érzem magam mellettük mikor pl valaki hív és előveszem a telefonom hogy már ezzel is felvágok:S Míg egy gazdag ember mellett nem érzek ilyet, hiszen úgymond "ugyanolyanok" vagyunk.

Persze ugyanez gondolom így van fordított esetben is...? Tehát szerintem barátság persze lehet, csak a szegény mindenképp (ritka a kivétel szerintem...) féltékeny lesz gazdagabb cuccaira, lehetőségeire. Pláne itt magyarországon, ahol nem menő tenni is a jólétért..

19L

2010. júl. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet.

Apukám és a testvére között azért romlott meg a viszony, mert apu szegény maradt, a húga meg meggazdagodott (a 2 férje által akiktől elvált).

Soha nem hív fel minket, hogy na boldog karácsonyt. Mióta élek (20 éve) egyszer volt hogy közösen karácsonyoztunk, csak mert apu nővére hazalátogatott Kanadából. És apu huga meg akarta mutatni a nővérének, hogy ő miyen jószívű stb.

2010. júl. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
60%

ezek szerint ti sem hívjátok

pedig talán örülne neki

2010. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
miért ne lehetne?
2010. júl. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
nekem van gazdag "haverom" de fősuli idő alatt is kijött nem egyszer nála a fentebbérzüség. Ő eleve kocsival járt, stb stb. Másabb maga az ember, főleg ha a szegényebbnek kevés is az önbizalma.
2010. júl. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!