Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet őszinte, jó barátság...

Lehet őszinte, jó barátság két eltérő vagyoni helyzetű ember között?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, aki elég jól keres (kb. nettó 200-250 ezer Ft közt), míg én éppen munkanélküli vagyok. Valószínűleg neki egyre több lesz a fizetése, én pedig ha el is helyezkedem, nettó 100 ezer Ft-nál többet szerintem nem nagyon kapok majd.

Tőle nem irigylem, a saját helyzetem zavar, de nem tudom, hogy hosszútávon az eltérő anyagi helyzet okozhat-e problémákat.


28/F


2011. okt. 6. 10:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%

Te nem vagy ép...

Mi köze a pénznek a barátsághoz?

Semmi.

2011. okt. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
41%
lefog nézni téged egy idő után ,sajnos
2011. okt. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
ha problémákat okozna,akkor nem barátság. Akkor el is feleljtheted.
2011. okt. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Az erzelmeknek semmi koze a penzhez! A baratsag pedig az anyagiakrol szol, az igazi baratsag!
2011. okt. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha igaz barátság, akkor nem befolyásol.

Ha csak haverság, vagy cimboraság, akkor igen.

2011. okt. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem problémákat okoz, főleg ha már most ilyen kérdésed van. A barátodat nem hiszem ha tényleg a barátod, hiszen akkor elfogadja, hogy neked kevesebb pénzed van viszont benned nem kizárt, hogy folyamatos kisebbségi érzetet fog okozni a dolog és írigységet... Ez "természetes" emberi dolog, de még a legjobb barátságot is megöli...
2011. okt. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez intelligenciától függ. De ha téged már most zavar ez, akkor a kérdésedre egyértelműen nem a válasz.
2011. okt. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét kimenetel elképzelhető. Az idő majd eldönti
2011. okt. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
akiket a barátomnak nevezek (az a 4-5 ember akire mindig számithatok bármi legyen) na náluk nem számit h ki menyit keres. sose volt kérdés h ha valakinél nincs pénz vagy épp ugy jön ki a honapba akkor segítünk meghivjuk bármire stb és nem foglalkozunk azzal mikor adja vissza. odafigyelünk persze h ne minden hétvégén siofokon koktélozzunk de erre igazábol nem is vágyunk. meg szerintem senki sem bírná pénzel. én egy jobb honapba hazahozok akár 300at van aki meg netto80al konstansan. szoval tudjuk ki mit engedhet meg. nem hívunk valakit velencébe ha tudjuk h eljönne ha hivjuk de belefeszülne. vagy kitalálunk valamit h mondjuk ő vezet és akkor őse érzi magát szarul h nem ihat mer ugye pénze se lenne de igy nemkell emiatt szaruléreznie magát mert megvan az ok h mért. haverságnál meg nemérdekel a másik véleménye...erre a 4-5 emberre hallgatok más érzései meg hidegen hagynak
2011. okt. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető abban az esetben, ha eltérőek a közös programok kapcsán az igényeitek: pl. ha van olyan program, amit ő megengedhet magának, te meg nem. Lehet, hogy olyanokhoz fog húzni, akivel közös az érdeklődési kör, és te nem tudsz majd anyagilag lépést tartani, de lehet, hogy nincsenek ilyen igényei. Sose lehet tudni.
2011. okt. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!