Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá szüleimet,...

Hogyan vegyem rá szüleimet, hogy kiengedjenek egyedül/barátaimmal motorozni?

Figyelt kérdés
Hello, spóroltam egy kicsit és sikerült venni egy kis motort, de sajnos azt érzem hogy elpazaroltam mert szüleim nem engedik hogy motorozzak, apu meg nem ér rá, mert dolgozik.. A kismotor jogsit leszeretném tenni, de még belekéne jönnöm, hogy ne teljesen tudatlanul álljak a vizsgáztató elé
2011. júl. 1. 23:26
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Én is mindíg ezt mondom neki, hogy majd nagypapa koromban mehetek el egyedül, ha tényleg nem engedi meg akkor elöbb utóbb ígyis kihozom a motort onnan.. eddig az volt a baj hogy gépezek éjjel nappal, most egésznap kintvagyok haverokkal akik motoroznak, vagy bicóznak ( amit én is szoktam, de este 7,8 körül jó lenne kimenni egy kicsit járni az erdőt.. )
2011. júl. 1. 23:49
 12/32 anonim ***** válasza:

Ha 9 éves korod óta motorozol akkor minek a gyakorlás? :S Nem volt elég 6 éve?! :O Ezt valahogy nem értem.

Amúgy szinte mindenhol kismotort robogón oktatnak ami ugye bár nem váltós, de ha neked esetleg olyan motor jut akkor váltani is meg fognak tanítani és lesz is elég időd megtanulni de ha mégsem úgy megy akkor max veszel még pár órát és nem a szüleidet fogják büntetgetni plusz nem terheli őket semmi felelősség. Az is túlzás amit anyud csinál hogy mindentől félt de faterod meg elég felelőtlen ha jogsi nélkül küld még ha csak a szomszéd utcába is. Hidd el nekem nagy rutin és tapasztalat kell a motorozáshoz legyen az sportmotor vagy egy sima robogó...

2011. júl. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
A hat év alatt nem rendszeresen motoroztam, hanem amikor apu ráért, és nem dolgozott, de mostmár ő is vett egy nagy motort ( túrachopper ), mostmár annyira se jön ki velem..
2011. júl. 1. 23:52
 14/32 anonim ***** válasza:
42%
Hát én nagyon sajnállak. Teljes úgy viselkednek veled, mint egy 2 évessel.
2011. júl. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Felelőtlen, hogy a szomszéd utcába küld el? Ezt valahogy nem értem, ebbe mi a felőtlenség, véleménye szerintem jól motorozom, bár a váltás néha még nem tökéletes ( Kis endurom van, tehát féklámpa,irányjelző stb van rajta )
2011. júl. 1. 23:55
 16/32 anonim ***** válasza:
Akkor próbáljátok meg anyuddal együtt rávenni apudat hogy menjen ki veled néha kicsit ha úgy nem félt annyira anyud. Oké dolgozik meg sok a dolga meg fáradt meg mit tom én de nem igaz hogy nincs fél órája-1 órája. Zsarold meg őket hogy nem baj, ne menjen veled hát ki tudsz te menni egyedül is ha akarsz és akkor hátha változik.
2011. júl. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
A jogsit ők is szeretnék, és én is, de azt akarják hogy mostantól küzdjek meg azokért a dolgokért amit szeretnék.. de istenem, a jogosítvány alapvető dolog, akkor minek engedik a motort? :O
2011. júl. 1. 23:57
 18/32 anonim ***** válasza:
Ha meg megállít a rendőr és megbüntet akkor meg gondolom nem tetszik a büntetés és elég egy kicsi figyelmetlenség hogy eless vagy legyen valami. Akkor abból megint csak a baj lenne hogy nincs jogsi, ki engedett el stb.
2011. júl. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
42%
Küzdj meg azokért amit szeretnél?! Ez eddig oké mert ne minden csak úgy az öledbe hulljon na de könyörgöm ha a pénzt összegyűjtögetted motorra akkor mit kell még küzdeni?? 100 évig kell könyörögni hogy kiengedjenek vagy nem értem hogy függ össze a küzdéssel :S
2011. júl. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
42%
Jogsid szeretnék ha lenne, de nem engednek sehova, akkor minek? Nem értem az összefüggést a szüleidnél.
2011. júl. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!