Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen családneve lehet a...

Milyen családneve lehet a gyerekemnek ha nem akarom felfedni az apa kilétét?

Figyelt kérdés
2011. júl. 2. 09:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
74%

Bármikor megváltoztathatod a TELJES nevedet arra, amire akarod.

Ez mind pénz és idő kérdése. Döntsd el, hogy mennyi időd van erre még szülésig és, hogy van -e felesleges 20-30 ezred, mert minden iratodat/okmányodat le kell cseréltetned.


Ezután ha nem lesz apasági nyilatkozat, mert ugye bár nem akarod, hogy apja legyen a gyereknek, akkor a gyerkőc születéskor automatikusan a te vezeték nevedet fogja kapni.

2011. júl. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
25%
ezt nem értem miért nem lehet az igazi apuka nevén...gondolom van neki olyan....én is apám nevén vagyok és legszivesebben letagadnám, de mindenkinek van apja ha tudomást vesz róla ha nem!
2011. júl. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:51

Köszönöm.


A többieknek pedig akik nem értik,hogy miért nem akarom az apát:Elítélem azokat a nőket akik gyerekkel akarnak megfogni egy férfit maguknak és szándékosan teherbe esnek. Én szeretnék gyereket de férjet nem. Ha úgy alakul akkor azt sem szeretném,hogy tudjon róla hogy az övé és nem kell tőle semmi. Nem állandó kapcsolat a miénk.

2011. júl. 2. 10:06
 14/27 anonim ***** válasza:
87%

Mikor megszületik gyerek, és sem férjjel, sem apasági nyilatkozattal nem rendelkezel, a gyerek a te nevedre kerül, és az apa/gondviselő nevét kihúzzák. Viszont ketyeg az óra. A gyermeked 3. születésnapjáig fel kell mutatnod egy apukát, aki a gyereket a nevére veszi. Ha akkor sincs apasági nyilatkozat, akkor az apa/gondviselő rublikába a TE apád/gondviselőd neve kerül.


Legalábbis 9 éve még igy volt. De nem hiszem, hogy változott volna a dolog.

2011. júl. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia

A "képzelt apa" bejegyzése vonatkozik a te esetedre. Nincs benne semmi elítélendő. Én is így nőttem fel. Anyumat nem hibáztatom érte.

Bemásolom a rád vonatkozó részt:


Képzelt apa bejegyzése


Ha a gyermek mindkét szülője ismeretlen, születése után nyomban, ha pedig apjának kiléte nem állapítható meg, az anya kérelmére bármikor, egyébként pedig a gyermek harmadik életévének betöltése után hivatalból kell intézkedni az iránt, hogy a születési anyakönyvbe a gyermek szülőiként, illetőleg apjaként képzelt személyt jegyezzenek be. Az intézkedésre a gyámhatóság hivatott.


Ilyen esetben az apa családi nevéül, ha az anya ismert, az anya legközelebbi ismert anyai ági férfi felmenőjének családi nevét kell megállapítani.


Az anya kérelmére azonban a gyámhatóság az apa családi nevéül megállapíthatja


* az anya családi nevét,

* az anya által megjelölt más családi nevet, feltéve, hogy az más jogos érdekét nem sérti.


Nem állapítható meg olyan családi név, amely a gyermekre sérelmes.A gyámhatóság az egyéb személyi adatokat - mások jogos érdekeinek sérelme nélkül - belátása szerint állapítja meg.


Nem állapítható meg családi névként annak a férfinak a neve, akinek az apasága megállapítása iránt per volt folyamatban és a keresetet a bíróság jogerős ítéletével elutasította.


A gyámhivatal eljárása során:


*

a képzelt apa bejegyzését megelőzően meghallgatja az anyát, és tájékoztatja a fentiekről, az anya meghallgatásakor, illetve kérelméről jegyzőkönyvet vesz fel, és lehetőleg vele egyetértésben állapítja meg a képzelt személy családi és utónevét, születési helyét, évét, hónapját, napját és lakóhelyét.

*

a képzelt apa adatait határozatban állapítja meg, a határozat jogerős példányát az anyakönyvvezetőnek megküldi


Szükséges iratok:


* személyi igazolvány,

* lakcímkártya

* a gyermek születési anyakönyvi kivonata

2011. júl. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
29%

Bocs, de szerintem szörnyen önző dolog ilyet tenni.A gyereket megfosztod attól,hogy valaha apja legyen és az apát is csak kihasználod.

Ebben az esetben csak magadnak szülöd a gyereket. Szerintem akkor inkább vegyél macskát.

2011. júl. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:13


Köszönöm a válaszod. Valami ilyesmi lehetőségre gondoltam. Tehát akkor nem kell felfednem ki az apa. Ez megnyugtató.Lehet önzőségnek tűnik,hogy csak magamnak akarom a gyereket de gondoljanak bele azok akik önzőnek neveznek,hogy gyakorlatilag én átverek egy férfit aki abban a hitben szexel velem,hogy védekezek. Én már nem vagyok fiatal és mindenképpen szeretnék egy gyereket.

2011. júl. 2. 10:24
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:Arra nem gondoltál,hogy az apa esetleg nős,és a kérdező nem akarja őt elszakítani a családjától?Vagy lehet,hogy nem szeretné,hogy "csak" a gyerek miatt legyenek együtt.

Kérdező:én úgy tudom,hogy ebben az esetben vagy a te neved kapja a gyerek,vagy az édesapádét(ami gondolom ugyan az)

2011. júl. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
27%
Úgy is ki fog derülni ez az egész, és akkor magyarázkodhatsz majd, 5-15-25 év múlva. Amit csinálsz, az elég gáz.
2011. júl. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
46%

10:13as vagyok


Értelmezzétek a szöveget:

"Ilyen esetben az apa családi nevéül, ha az anya ismert, az anya legközelebbi ismert anyai ági férfi felmenőjének családi nevét kell megállapítani. "


Anya anyai ágai férfi felmenője: Anya anyukájának az a apukája, tehát a gyermek nem az édesanya apukája, hanem az édesanya anyai nagypapája nevét kapja az apa bejegyzéséhez. De ez nem jelenti azt, hogy az lesz a családneve is a gyermeknek.

Vegyük egy példát.

Anyuka : Kovács Teréz

Anyuka szülei: Kovács József és Kiss Anna

A gyerek Kiss Anna apja nevét kapja meg az apa bejjegyzéséhez, a választható családnév meg a Kiss lesz.

2011. júl. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!