Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen családneve lehet a...

Milyen családneve lehet a gyerekemnek ha nem akarom felfedni az apa kilétét?

Figyelt kérdés
2011. júl. 2. 09:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Ez mindig kibukik, vagy előbb, vagy később. A gyereknek szüksége van családra. Akik csonka családban nőttek fel, azok ezt nem érthetik, de aki teljes családban nőtt fel az azonnal meglátja egy gyereken, hogy valamelyik szülő hiányzik.

Vagy akkor bukik ki, amikor az apa meglátja, vagy amikor a gyerek megkérdezi miért nincs apukája.

Emlékszem magamra amikor kamasz voltam. Még a jobbik féle voltam, mégis kezelhetetlen.Ha ilyen történt volna az tuti, hogy a mai napig nem lennék hajlandó vele beszélni.

Szóval nem bántásból írom ezeket neked, csak azért, hogy nagyon gondold meg. Létezik örökbefogadás is, szerintem ez lelkileg is jobb lenne.

2011. júl. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

10:13as vagyok még mindig


Mint írtam, én így nőttem fel. Nekem nem hiányzott az apám, hiszen sose volt. Ma már 27 éves vagyok, 2 gyermekem van, boldog házasságban élek ettől függetlenül. Anyukámat egyáltalán nem hibáztatom semmiért. Én tudom ki az apám, anyum mikor rákérdeztem kamaszkoromban, teljesen őszinte volt velem. És szerintem ez a lényeg. Sose kerestem, ő se keresett, a faluban sem susmusoltak róla. Legalábbis mire én felfogtam már, nem.

Szerintem nem lehet ezt a helyzetet összehasonlítani azzal, mikor az apa lelép. Hiszen ebben a helyzetben a gyerek előtt nincs apa, aki lelépjen, elhagyja stb. Aki nem élt benne, úgysem érti.

2011. júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Én apa nélkül nőttem fel. Az apám nem volt rám kíváncsi,2 éves korom óta nem is hallottam róla. Anyukám meghalt amikor 20 éves voltam. De amíg velem volt nem éreztem hiányát az apámnak. Szerelem gyerek voltam és mégis csak papíron volt apám. Erről ennyit. Én tudok adni annyi szeretetet egy gyereknek,hogy ne hiányozzon neki senki. Ha az élet úgy hozza akkor később talán valaki személyében még apukája is lehet. De mostanában erre nem látok túl sok esélyt.
2011. júl. 2. 10:56
 24/27 anonim ***** válasza:
0%

"Én tudok adni annyi szeretetet egy gyereknek,hogy ne hiányozzon neki senki"


Hogy te mekkorát tévedsz! És ezt maga a gyerek fogja a fejedre olvasni.

2011. júl. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Nem a szeretettel van a baj hanem a családi mintával.

Szerinted mégis miért gondolkozol te is így? Mert ha tetszik, ha nem, ez nem egészséges dolog. Megmondom, azért, mert csonka családban nőttél fel.

Mint mondtam, nagyon meglátszik egy gyereken, ha így nő fel. Hiába mondják sokan, hogy nekik nem hiányzott, attól még az apa modell hiánya iszonyúan kiütközik.

2011. júl. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Nekunk van az ismeretsegi korben ilyen.

Amint a csaj terhes lett rogton dobta a pasit,azt mondta talakozott egy masikkal.A dobott pasi nem gyanakodott hogy o a gyerek apja.

Aztan evekkel kesobb kiderult,de nem tudom hogyan sikerult de az apanak semmi joga nem volt a gyerekhez,se lathatas es a nevere sem tudta venni.

2011. júl. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
0%

Szándékosan elvennéd valakitől az Apját? Biztosan nagyon sok szeretet lehet benned...A Te történeted és a gyerekedé között van egy nagy különbség, jó lenne, ha rájönnél mi az.

És ez a döntésed nem csak a gyereked életére hatna ki, hanem a leendő Apáéra is, akit megfosztottak "nagyon nagy szeretettel" a gyerekétől.

A gyereked fel fogja majd tenni a kérdést idővel, és bármi is lesz majd a véleménye igaza lesz. Biztosan "nagyon sok szeretetet adva" gyönyörű hazugságban neveled majd a gyermekedet, csak azért mert azt hiszed, hogy egy emberi lény bárkinek is a tulajdona lehet.


Nem írom, hogy gondold át, mert a válaszaidból nem erre utalnak, de mindenképpen sokat segítene rajtad, ha leülnél gondolkodni az Életről egy szép helyen, magadért megteheted, hiszen mint kiderült magadat azért fontosnak tartod, ha mást nem is!


Egyébként most ebben a kérdésben tényleg a név a legfontosabb? Szerintem valami más...

2011. júl. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!