Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy fogadnátok, ha évről...

Hogy fogadnátok, ha évről évre elfelejtené a párotok a születésnapotokat, névnapotokat, sőt még a karácsonyt is?

Figyelt kérdés
Állítása szerint nagyon szeret, de ha ez tényleg így van akkor legalább egy szál virágot vesz, ha mást nem! Nem így van? Ja, és elég jól is keres, tehát lenne miből venni! Valami apróságot csak kibírna, de néha még csak szóban sem köszönt fel! Mit gondoltok?
2009. márc. 27. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Az az igazság, hogy én és a férjem, vagyunk olyan bambák, hogy rendszeresen elfeljtjük az ilyen alkalmakat. Ez van. Soha egy rossz szó, vagy sértődés nem volt belőle. ÉS szeretjük egymást nagyon.

Én úgy oldottam meg a dolgot, bár mág igy is van, hogy elfelejtődik, hogy asztali naptárba mindig beírom már év elején az összes szülinapot névnapot. Párom nagyon örül neki, mert legalább látja. Ha elfelejtené valamelyikünk, akkor is tudjuk a másikat figyelmeztetni.

Amúgy volt, hogy a saját szülinapunkat, névnapunkat elfelejtettük.

NA bumm. Nem ezen fog múlni a boldogságunk :-)


Próbáld meg kicsit rugalmasabban kezelni a dolgot. Mosnd meg neki, hogy ez számodra fontos, és inkább felírod neki, vagy szólsz előtte, csak, hogy tudjon készülni. De ne veszekedj vele, mert az mindent elront. Kompromisszum.

2009. márc. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Nézd, ha engem ennyire bántana, hogy a párom magától nem vesz a "szokásos" virágon kívül egyebet, inkább megmondanám neki, hogy mit szeretnék szüli - / névnapomra; ha neki lenne, én ugyanilyen előzékeny lennék, kipuhatolnám, mit szeretne kapni.
2009. márc. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Vannak ilyen emberek,és is elfelejtenék ilyen alkalmakat,ha nem jegyezném be vhová.Én lepődtem meg,amikor ismerősök hívtak:boldog akármit.mert a sajátomat sem tudom.Biztos később kárpótol érte mert

szeret.Elég baj,h ilyen vagyok,más is biztos így gondolja,de a környezetem így fogadott el,nem direkt csinálom,elég szétszórt vagyok.De ha van emlékeztető ( mobil,naptár,iwiw),pótolok mindent.

2009. márc. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
83%
Nem kell sztem sem zokon venni. Legfeljebb vezess be trükköket. Példálózgass, hogy mi fog következni, csinálj emlékeztetőt a telefonjába vagy szerezz be neki egy naptárat. :)
2009. márc. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Szoktam neki mondani, hogy boldog "akármit", amikor épp az enyém van. Tudom, hogy elfelejti, ezzel együtt fogadtam el őt. :) A saját ünnepnapjaival sincs tisztában, de legalább meglepetés, mikor felköszöntöm. Ajándékokat amúgy sem tudunk venni. A szeretet meg máshogy, máskor is ki lehet mutatni.


Ha téged ez zavar, akkor beszélgess vele, hogy náluk hogy zajlottak a családi ünnepek, nekem pl. emiatt nem olyan fontosak ezek.

Az pedig jó, ha a naptárba, valahova időben bejegyzed.

2009. márc. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Hiányzik a romantika a párod bunko probáld meg kulturáltan közölni vele hogy mi a gondod és ha szeret változtat rajta ha nem akkor nem.
2009. márc. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Az én párom is elfelejteti a szülinapokat, ünnepeket. Semmi gond én egy héttel előtte el kezdem emlékeztetni rá, így nagy valószínüséggel a szülinapon körüli napokon felköszönt. :) Tudom, hogy szeret, egyszerűen ilyen. Engem nem zavar.
2009. márc. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Már nem azért, de azt nehezen hiszem el, hogy valaki a Karácsonyt szó szerint elfelejti. Ilyen nincs. Ez csak egy ürügy. Te szóltál már neki vagy eddig nem mertél? Mert szerintem kellene, ha ez zavar téged...az, hogy szóban sem köszönt fel, szerintem elég gáz...hány évesek vagytok?


Nálunk úgy van, hogy közös megegyezés alapján mi nem veszünk már egymásnak ajándékot, mert úgy vagyunk vele, hogy szerencsére mindenünk meg van, így feleslegesen nem akarjuk olyanra költeni a pénzt, amit egyikünk sem tud használni. Ha kell valami, azt megvesszük, nem kell ahhoz Karácsonynak vagy szülinapnak lennie, DE ettől még felköszöntjük egymást.

2009. márc. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Pedig van ilyen, hogy a karácsonyt is "elfelejti"! Ezt nyugodtan elhiheted! Mert az elmúlt karácsonyra sem mondott még annyit se, hogy kellemes ünnepeket!
2009. márc. 28. 07:17
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyébként finoman közöltem már vele! Azt reagálta, hogy majd megváltozik! Ő 25 én 22!
2009. márc. 28. 07:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!