Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltékeny vagyok a legjobb...

Féltékeny vagyok a legjobb barátnőmre. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Az egész akkor kezdődött, amikor együtt elmentünk bulizni és egy pasi rányomult a barátnőmre, de neki nem kellett. Ezután bepróbálkozott nálam. Én nagyon megkedveltem ezért úgy gondoltam, hogy adok neki egy esélyt. Találkoztam vele, randizgattunk én pedig nagyon hamar beleszerettem. 2 hónap után megunt és szakított velem. Ez borzasztóan fáj még most, 1 év után is. A legrosszabb az egészben, hogy a pasi azóta nagyon jóban lett a barátnőmmel, néha udvarol neki miközben én szenvedek miatta. (Igaz, a barátnőm soha nem jönne össze vele, de akkor is nagyon rossz érzés)

Ezenkívül neki mindene megvan, mondhatni tökéletesen néz ki, nincsenek pénzügyi gondjai,családi háttere is normális, mindenki kedveli...

Nem tudom mit tehetnék, de néha úgy érzem hogy jobb nekem nélküle. Nem szeretek már vele beszélgetni és hallgatni a problémáit, amik eltörpülnek az enyémek mellett. Komolyan legtöbbször sírni tudnék amikor elkezdi mesélni a napi élményeit és közben megemlíti, hogy neki milyen rossz. Bármikor elcserélném vele az életem.

Természetesen mindig meghallgatom és próbálok neki segíteni de közben magamban megbotránkozva nézek rá...

Amúgy ő is mindig meghallgat, de én inkább zárkózott típus vagyok és nem szeretek a problémáimról beszélni. Ezt meg végképp nem tudom neki elmondani.


2011. júl. 3. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
mivel nem utalsz rá, nem mondod, sztem a bnődnek fogalma sincs, h mit érzel... talán vele beszélj, vagy próbálj. mert ezt másképp nem lehet elrendezni.
2011. júl. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
:-( Hát lehet az lenne ha legjobb ha beszüntetnétek ezt a barátságot :-( Mert így őt is becsapod
2011. júl. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát remélem nem azt, amit az én barátnőm csinált.Ő egyszerűen leépített.Később tudtam meg, hogy ezért.Pedig én úgy láttam, hogy egy csomó dologban jobb nálam.
2011. júl. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

21:12

Ő biztos nem gondolja úgy, hogy bármiben is jobb lennék nála. Kicsit felsőbbrendűségi érzete van és ezt néha ki is mutatja. Igaz, csak poénból de engem akkor is zavar. Már többször utaltam rá, hogy ne tegye mert rosszl esik. Ilyenkor egy időre abbahagyja. Azt sem tudja, hogy én még mindig szerelmes vagyok fent említett pasiba. Nem szeretek neki erről beszélni mert akkor azzal jön hogy milyen gáz vagyok és szánalmas. (persze nem így mondja, de ez a lényege)

2011. júl. 3. 21:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Hú, ismerős a helyzet. Az én legjobb barátnőm is egy csodaszép lány. Szerintem legtöbben, akik ismerik, azt gondolják róla, hogy ő a legszebb lány a világon. Suliban mi ketten voltunk a legnépszerűbbek, bulikban is, de mindig előttem járt egy lépéssel. Magasabb, csinosabb nálam. Az egyik exem nagyon szerelmes volt belé, mielőtt összejöttünk, és még utána is bepróbálkozott nála. Nagyon szarul esett. Mindenki szereti, mert nem csak szép, nagyon kellemes társaság is, mindenki szeret vele lenni. De valahogy a szerelemben mégsem volt szerencséje, bár sokan akarták őt, akit ő szeretett, az mindig kicseszett vele. Igaz, irigy voltam rá, de ez mégse tette tönkre a barátságunkat. Nálunk is sokszor volt buliban, hogy előbb nála próbálkoztak, aztán mikor elhajtotta őket, akkor jöttek hozzám. Tényleg szar érzés. Van egy másik barátnőnk, akinek szerintem akaratlanul is, ő tette tönkre az önértékelését. Mindig hozzá hasonlította magát, olyan akart lenni mint ő, még most is csúnyának látja magát, pedig nem az, csak nem olyan szép mint ő.

Ezek már régen voltak, mostmár mindkettőnknek boldog kapcsolata, saját élete van, már nem irigykedünk egymásra( ő is irigyelt, mert már akkor jó párkapcsolatom volt, utána jobb munkám, több pénzem)

Ezek ellenére is barátnők maradtunk, imádjuk egymást. Már nem irigylem, bár nem mondom nem fogandám el a külsejét, de megelégszem a saját életemmel. Próbáld ezt tenni te is. Ne feledd, hogy ő nem tehet róla, hogy szép. Lehet neki fogalma sincs arról, hogy te hogy érzel( az én barátnőm így volt, jót nevettünk, mikor megtudtuk, hogy mindketten a másikra irigykedtünk)

Ha jó barátnők vagytok, becsüld meg, mert ritka a jó barátség, próbálj túllépni ezen, biztos van olyan dolog, ami miatt ő irigyel téged, csak te nem tudod.

2011. júl. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 2 éve halálosan beleszerettem egy pasiba. Első, lángoló, igazi szerelem volt. Sajnos, csak egyoldalú, és nem is jöttünk össze:S. Azóta már kiábrándultam belőle, de mostanában rákattant az egyik jó barátnőmre, aki ráadásul nagyon jól tudta, hogy mit éreztem anno a pasi iránt. ÉS amikor barátnőimmel beülünk egy helyre iszogatni, elkezdi mesélni a fülem hallatára, hogy a pasi ide-oda hívta, hogy menjenek erre-arra bulizni, meg menjenek el sétálni, ilyesmi. Persze, úgy teszek mintha meg se hallanám, fel se veszem, de akkor is bosszant, amikor a szeme sarkából rám pillant, hogy mit szólok hozzá. Tudom, hogy igazat mond, hiszen a barátnőm pont az esete, hosszú, fekete haj, barnás bőr, sötét szem. Én meg hosszú, szőkésbarna haj, fehér bőr, világoskék szem:S. ÉS rosszul esik, és próbálom kerülni barátnőmet, mert tudom, hogy bosszantani akar, de FaceBookon is írogatnak egymásnak, olyasmit, amit mások priviben beszélnek meg. Gondolom, direkt az én bosszantásomra. ÉS igen, én is irigylem, neki két pasija volt összesen, hosszú kapcsolat, nekem 4, és még mindig nem találom az igazit. Neki van egy gyereke, én meg csak álmodozhatok arról, hogy valaha is lesz egy komoly kapcsolatom:S
2011. júl. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

09:28

Nagyon ismerős a helyzet. A barátnőm mindig a tudtomra adja, hogy az illető pasi őt mennyire bírja és milyen jóban vannak, engem meg mennyire utál és hallani sem akar rólam... Iszonyatos érzés. :(

2011. júl. 5. 02:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!